Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #45185024

    törölt tag

    válasz Petykemano #38189 üzenetére

    Pepe évértékelése: (azt a szép lányt én is megkaphatnám az Áder mögül hogy nekem is némajelelje amit mondok ? :B
    Néztem az Adored tv-s linkedet és csak elgondolkozik rajta az ember hogy Rajában milyen ambivalens érzések keringhetnek amikor majd ki kell állnia és bizonygatnia hogy az Artic sound jobb lesz mint a Navi.
    Miközben egy éve saját termékét színezte, és mögötte ott a régi gárdája...
    Mindennel együtt bár a tőzsdék most kezdenek visszaállni régi medrükbe Lisának évértékelőben igazat kell hogy adjak. Helyesen látta a gazdasági folyamatokat. Az előző 2018 as évben (hajj de rég is volt ;) ) a CPU volt a helyes súlyozott láb és a megfelelő időben kihúzta a bányából is a GPU lábat. A 7nm priorizálása és egyben a TSMC-é is egyértelműen pozitív volt ! Az Epyc pedg sikertörténet lesz nem vitás.
    És bár GPU fronton nem ennyire egyértelmű a siker de AMD stabil lábakról kezdi az évet.
    Voltak régen is amikor valamit be kellett áldozni a fájdalmas sikerhez így elsőre a Qualcomm Adreno-ja jut az eszembe ("Radeon" anagrammája) Nem tudom mivel lenne most más egy ARMos SOCcal talán lenne még egy erős lábuk.
    Én amit kívánok hogy lejöjjön az EPyc I/O chipje az emberi fogyasztásra és ebből GPU szektor is profitáljon.
    Mindegy hogy chipletes , mgpu vagy moduláris alapokon csak törjék át a monolit GPUk éráját.

    [ Szerkesztve ]

  • gbors

    nagyúr

    válasz Petykemano #38189 üzenetére

    Egyrészt igen, másrészt igen, de nem :) Közérthetőbben: nagyon sok effekt nem a teljes felbontáson számolódik, és ennek a képminőségre minimális hatása van. Azonban ha magát a képet számolod alacsonyabb felbontáson, annak nagyon is van hatása, és az igencsak hit kérdése, hogy a rekonstrukció mennyire lesz jó - nem csak a sajtó által kiragadott esetekben, hanem úgy általában. A 4K gaming jelen pillanatban nem kevés zsetonba kerül, alig hiszem, hogy akik ezt a pénzt kicsengették, azok azzal a tudattal akarnak a gép elé ülni, hogy "3K"-ban renderel a cucc, de olyan szép mint a 4K, ha eléggé hiszünk benne.

    Hosszabb távon biztosan maradni fognak ezek a fajta trükkök, de szükség lesz egy "gründolós" időszakra, amíg beépülnek a köztudatba és elfogadottá válnak.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák