Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Jack@l #34140 üzenetére

    Nem nyert.
    MX150: GP108, 384 shader, 64bit bus. [link]
    GTX1030: GP108, 384 shader, 64bit bus. [link]
    GTX1050: GP107, 640 shader, 128 bit bus. [link]
    Szerintem is az utóbbira hasonlít, ja, nem, lol. :C

    Perf/watt arányban szvsz bőven lesz benne potenciál, kapásból rengeteget spórolnak a HBM-el, és itt ráadásul nem kell eszetlen magas órajelre hajtani a GPU-t sem.

    (#34141) Ribi: Így van, kell a nagy borda. Írtam is, hogy inkább kisebb 50-65W TDP-vel látom életképesnek kisebb (13-14") gépekbe.
    A 6W-os proci azért 90 fokos, mert lespórolják róla a hűtést. Persze, a legtöbb gamer notin is ez a helyzet, de ez nem a belerakott hardver hibája.
    Meg lehet amúgy ~100W hűtését normálisan is csinálni, pl. hardveres szempontból szvsz elég jó lett a Lenovo Y700 hűtése [link], ott 15,6"-os gép szintén 100W-nyi hardverrel van, és ha szoftveresen nem bő 70 fokra lőtték volna be a throttling határát akkor a sebessége is jó lenne. (Nem tudom, azóta ezt javították-e már.)
    2,5cm vastag, 2,6KG-os gép, egyáltalán nem vészes [link]. Ha ugyanezt megcsinálnák egy ilyen APU-val, kapásból csökkenne a súly, mert rövidebb heatpipe elég lenne, és nem kéne két platni a VRM-eknek és memóriáknak, és jelentős hely felszabadulna a gép belsejében. Ezen kívül a hőleadás is hatékonyabb lehetne, hiszen a hűtőbordához közelebb tudnák rakni a melegedő APU-t és VRM-et.
    Szval szvsz egyáltalán nem szükséges 3-4 centi vastag gépházú 17-19"-os, praktikusan hordozhatatlan gép 100W-ot meghűteni. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák