Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Armando_19 #28419 üzenetére

    Szerintem olyan polarisos soft launchra lehet számítani, ahol bemutatják a kártyát, ellőnek majd pár összehasonlítást a 390X (léghűtéses, vágott, stb) és talán a Fury X (vizes) ellen, és 1 hónap múlva a boltokban.
    A ryzen hard launch esetén ilyenkor már azért szivárogtak az infók a boltokba érkezett dobozokról.

    Hogy teljesítmény tekintetében mire lehet számítani, azt már sokan sokféle módon elmondták. Vannak, akik arra szákítanak, hogy a Vega csupán a fiji 14nm-re portolt változata, és magasabb órajelen is csupán néhány százalékkal lesz gyorsabb, mint a fury x, az vízes hűtő pedig azért kell, mert annyit is fog fogyasztani. Ez persze teljes hülyeség.

    A legegyszerűbb megfogni egy rx 470-et és duplázni a csíkjait, majd felszorozni a várt 1525-ös órajellel.

    De azért nem ilyen egyszerű
    Az ocnet fórumon utoljára mahigan foglalta össze, mi várható: geometria kikupálása, ami az összes gcnt sujtotta eddig. Alacsonyabb felbontáson, ahol kevesebb a pixel, de ugyanannyi a háromszög a gcn gyengélkedett. Ezen a polaris primitive discard acceleratora némileg segített, de lehet, hogy még mindig limitált sok esetben.
    A Vega erre mindenképpen megoldást fog hozni

    The stilt az AT raven ridge fórumán említette, hogy a korábbi apu példák alapján valószínűleg még a polaris is sávszél limites. A draw bin rasterizer ezen segít. Ugye ez is olyan dolog, hogy ha folyamatosan a mémóriához kell nyúlni valamilyen művelet során, akkor a magas fps eléréseben a memória rendszer elérésének késleltetése is gátat fog szabni. Azonkívül fogyaszt.

    Fentiek mind olyan problémák, amelyek magyarázhatják azt a jelenséget, amiért ugyanazt az fpst az nvidia kártya kevesebb tflopsból ki tudja hozni. A gcnben belső buborékok keletkeznek különböző késleltetések miatt. Eközben persze a számolóegységek is fogyasztanak mind a sok terflops, meg a túlterhelt memóriarendszer is fogyaszt. Tehát emiatt nem csak a kihasználtság volt rosszabb a névleges teljesítményhez képest, hanem a fogyasztás is magasabb. Ezért jött az aszinkron compute ötlete, amivel be lehet fogni az üresjáratban ketyegő számítási kapacitást. Lásd doom, ahol befogták a buborékokat és látványos javulást értek el.

    Amire én még számítok az a variable wavelenght, ami a változó simd méreteket jelenti. Ez szintén jelentős energiamegtakaítással járhat, mert kevesebb tényleges munkavégzés nélküli számolóegységet kell pörgetni.

    A magam részéről 1080ti teljesítményre számítok

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • #45185024

    törölt tag

    válasz Armando_19 #28419 üzenetére

    Hát Armando ez ilyen... Youtubber videóknál látszik ez leginkább, idén a legjobb magyar tech csatorna a theVR-é lett, mond ez neked valamit ? Félelmetes hogy a komoly külföldi csatornáknak is egy kettőtől eltekintve csak ilyen 50 ezres nézettsége van. Pedig vannak nagyon színvonalasak is. Változik a világ...

    Messze nincs annyi szivárogtatás mint a Fury X , Furynál volt. ott tényleg csak a független tesztek nem szivárogtak ki, a PR tesztek már jóval előtte, bár mint tudjuk azok azért erősen hajlítják a teret mindenhol :)
    Még azt is csak pár napja tudjuk hogy 4 féle lesz a neveikből. Annyira új az egész hogy keveset lehet valósan következtetésekre alapozni. Azért az hogy egy jó minőségű 580 hozza a Fury teljesítményét sok mindent elmond.
    Láttam külföldi oldalakon érdekes vitákat is. HBCC szerepéről beszélgettek:
    - system A, has 4GB of VRAM and HBCC off: 25FPS minimum and 50FPS average
    - system B, has 2GB of VRAM and HBCC on: 50FPS minimum (+100%) and 75FPS average (+50%)
    amire egy érdekes válasz volt hogy 8 Gigából attól ez nem fog 16-ot "csinálni", mert egyszerűen ahol nem kell ott nem dolgozik. Szóval az 1080 körüli dupla az csak izomból dupla, valóságban meg annyi amennyit az új tecnológiák hoznak. pl bépülnek motrokba vagy a Vulcan használja őket.
    GCN4-nél pont az az érdekes hogy a 480 ott tudta hozni a 390xet és csak ott ahol NV supported játék volt, ami azért érdekes tény :K Ezek a kártyák már nagyon a Deep learningre építenek ami miatt egy két év múlva a mai minerkedéshez hasonló új terület fog nyílni.

  • .Ishi.

    aktív tag

    válasz Armando_19 #28419 üzenetére

    Ha minden igaz, akkor a nagy bejelentés május 31-én lesz, a hivatalos rajt pedig június 5-én.

Új hozzászólás Aktív témák