Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Pkc83 #44027 üzenetére

    Ezek a cégek hardvereladásból élnek. Az nvidia, az amd és az intel is. Bár sokan csak az nvidiát gondolják nehéz helyzetben levőnek, merthogy ha majd megérkezik a felhő, elég lesz egy vékonykliens apu és akkor nvidia kaputt.

    Szerintem egyrészt nem igaz, hogy ah nvidia ne tudna x86 helyett arm vagy riscv alapon vékonykliens eszközt készíteni. Másrészt meg ahogy mondtam, szerintem ezek a cégek abból élnek, hogy nagy volumenben árusítanak sokféle erősségű hardvert. Szerintem nem lesznek életképesek úgy, hogy csak hyperscalereknek árulnak nagyteljesítményű hardvert, ahonnan mindig meglesz a femyegegettség, hogy azok arm vagy riscv alapon kiváltsák őket, valamint szuperolcsó szupervékony klienseket.

    Az AMDnek is úgy éri meg konzolt gyártani, hogy az IPket közben más piacokon is értékesíti.

    Tehát szerintem muszáj előrefelé menekülniük olyan technikák, fícsörök, olyan módszerek irányába, ami szükségessé teszik, hogy te a szupervékony kliensnél erősebb/drágább hardvert akarj venni.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák