Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Petykemano #40374 üzenetére

    A Vega20-Nak akkor is 70%-nál jóval kisebbnek kéne lennie a yieldnek, hisz 4x akkora.

    Egészen biztosan nem lineáris a viszony a kihazatali arány és a lapkaméret között.
    Ráadásul ahogy te is írod, a Vega 20-ak tekintélyes részét sem teljes értékű chipként értékesítik, hanem 4CU-t letiltva, vagyis ott is bőven vannak hibák.
    Ezeket ugyanakkora ostyán gyártják egyáltalán? Az is belejátszhat a kihozatali arányba.
    Az is igaz lehet, hogy a kisebb lapkákon súlyosabban jelentkezik ugyanannyi hiba.
    Milliónyi oka lehet annak a 70%-os kihozatali aránynak, aztán lehet, hogy a maradék 30%-ot három-négy hónappal később viszont látjuk modulonként 2-3 maggal, vagy Athlon néven.

    (#40371) Toth.a2
    1. Ugyanaz a számozás, van 40CU-s és 15CU-s verzió, vagyis maga a GPU legalább 40CU-t tartalmaz. Vagyis egy 40CU-s GPU-t kéne bedrótozni egy Ryzen CPU kupakja alá. Nem ebben a generációban fog megtörténni.
    2. Szerintem ugyanazt a lapkát nem tudják csak úgy, változtatás nélkül bedrótozni IGP-nek.

    Nem is értem, ezt az AdoredTV-t minek nézi bárki is... olyan igazi "technológiai InfoWars".
    Szajkózzák a blódséget, teljesen figyelmen kívül hagyva a valóságot. Attól, hogy nincsenek pontos értesüléseik, még lehetne a technikát és a valóságot figyelembe véve becsülni, találgatni.

    Én az AMD helyében leszedetném az ilyen csatornákat, szerintem nagyon sokat árt nekik.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák