Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz w1n1x #6989 üzenetére

    Hat csinalj magad, ott a proci a lapodban. :) Szerintem nagyon nem mind1 az a par szaz MHz sem, foleg az FPS droppok mersekleseben. Az AMD egyik nagy hatranya pont gaming alatt, foleg magas HZ -es monitorok tarsasagaban az orajel, es annak hianya volt. Ezert is teljesitett rosszabbul, mint egy Intel CPU. Most az AMD adott nekunk orajelet, joforman egy gombnyomas bekapcsolni.

    En nem akarlak meggyozni, mert jobb dolgom is van annal. Mindenki ugy hasznalja a cuccat, ahogy neki jolesik. Ellenben a mernokok ezt igy talaltak ki, ez a normalis mukodese. Te a procidat nem ugy hasznalod, ahogy az meg lett tervezve a mernokok altal. Mar az Intel is dobja ezt az all core OC marhasagot, es atallnak a hetkoznapi hasznalatban is joval hasznosabb single core boostokra, magonkent konfiguralva azt. Szoval ezek szerint mindket gyarto egy idiota, hogy ilyen bonyolult boost algoritmusokat implementalnak a CPU -ikba... Mindig oda lyukadunk ki, hogy ezek a zsenialis mernokok egy idiotak, es a sima user jobban tudja. :)

    A nyuzast nem ertem, mint szo, mert szvsz ezeket a procikat PBO -val nem igen lehet nyuzni. All core OC -val viszont siman, ha tenyleg a hataron jaratod, es nekidurrantasz egy hosszu, AVX -es muveletet. Mert ott mar nincs semmi, ami megvedi az elektron migraciotol, maximum ha bekapcsol az egyik beepitett hovedelem.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • _Horka_

    aktív tag

    válasz w1n1x #6989 üzenetére

    Na akkor. Úgy áll hozzá, hogy CO előtt vagy egyik volt jó, vagy másik. Tehát, ha PBO-t toltad, akkor minden magra nagyobb feszültséget tolt így a nagyobb feszültség miatt alacsonyabb AC teljesítményt kaptál. Fordítva is igaz. Ha AC-ra gyúrtál, akkor ugye nem volt a PBO által adott nagy single core (amit valójában két mag felváltva ad) teljesítmény.
    Namost. Mejött a CO.
    A CO segítségével, lehúzhatod a rosszabb magok feszültségét, míg a jobb magokét megtarthatod (de jellemzően mindet le tudod húzni, csak utóbbiakét kisebb mértékben). Ennek eredményeképpen, az AC ott van, ahol eddig PBO nélküli tuninggal volt, de megmaradt a PBO is!
    Nézd vissza az eddigi tesztjeimről a hozzászólásokat... magukért beszélnek az eredmények.
    Per pillanat most azzal küzdök, hogy valami miatt a max PBO értékétől függően, a toma túlfeszeli a procit. Próbálkoztam undervolt-al, de nagyon fura eredményeket kaptam (-0.15V Vcore mellett is minden működött, de CB20 alatt 4948+ Mhz órajeleket mutatott a HW info, ami hülyeség, és a CB20 eredménye is esett 6k körülre). A feszültség látszólag tényleg esett... biosban már nem 1.4V körül mocorgott, hanem 1.25 magasságában, de terhelés alatt megint 1.4V felé ment. Szóval, a Vcore - offset valami miatt nem kerek. Tegnap már nem volt időm végig tesztelni, de úgy tűnik az LCC lesz a ludas. LCC 6-on is minden ok volt 4700+ AC freki (CB20 6.3k) a hőmérséklet és a vcore is normalizálódott. Ezt még tovább kell tesztelnem, de gyanítom, hogy PBO+ = LCC+ automatán, ami tökre felesleges a CO miatt (vagy legalábbis bekutyul neki).

    STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

  • -FreaK-

    veterán

    válasz w1n1x #6989 üzenetére

    Én is szeretnék beleszólni, mert én sem értek egyet az all-core OC táborban lévőkkel, viszont időm az nincs rá, így csak gyors kérdés :) :

    Megfordítanám akkor itt a dolgot és vissza kérdezek: neked van arra hiteles benchmarkod-ot hogy az all core oc adja a jobb eredményt a PBO-hoz képest? Ha nincs, akkor meg miért azt erőlteted?

    Találtam egyébként rá tesztet egy gyors kereséssel, de olyan oldalról amiben nem bízok, hogy megfelelően építette fel a tesztkörnyezetet, kontrollálva minden változót.

Új hozzászólás Aktív témák