Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vezeralmos2

    senior tag

    válasz hokuszpk #32210 üzenetére

    A 9900k-m tud megenni 190 wattot, de azt is csak akkor ha magának állítja a feszt.
    1.32 volt elég neki gyári órajelen, és úgy máris csak 155 watt maximum(ha be van kapcsolva a 16 szál)
    De én csak a 8 fizikai magot használom, mert játszok rajta, így az abszolút maximum 130 watt.
    Egy Thermalright AK 90 hűti.
    De van egy csavar: Az i9 tud 25 wattot fogyasztani gaming alatt, míg a ryzen nem fog lemenni addig soha. Egyszerű: turbo boost letiltva, így csak 3600 alap órajelen megy, és feszültség pedig 1.0 volt. (9900KS-nek elég lenne 0,9 volt, és akkor még kisebb fogyasztás). És amellett hogy játék alatt mindössze 25 wattot kér, elég jó teljesítményt produkál.
    A Ryzen 3600-tól azért váltam meg, mert Ballistix Kittel, csutkára húzva is leesett vele az FPS, egy i5-8400 szét alázta abban a játékban amivel játszom.
    Ennek az oka pedig hogy a Ryzen memória vezérlője fizikailag messze van a magoktól, és ha túl sok infó akar ott átmenni egyszerre(lásd: online multiplayer játék), akkor nem fogja tudni kihasználni az erejét, hiába vannak bruál erős magok.
    De az 5800X3D ég és föld a 3600-hoz képest, pozitívan csalódtam. :)
    Utóbbit pedig egy SE-914-XT V2 hűtővel hűtöm.

    A Sandy Bridge legendája

Új hozzászólás Aktív témák