Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz FingR86 #20132 üzenetére

    Ez egy ilyen játék... üdv a klubban. :DDD

    Első körben Corecyclerrel teszteld. 2-3 kör és mindig írd fel, melyik beállításnál (freki offset, LLC) crashelt.
    WHEA log-ból próbáld megnézni, melyik mag crashelt, elég annak a CO értékét csökkenteni.

    Multicore terhelésnél (CB23) amúgy a legkisebb offszettel rendelkező mag számít, ha van egy -4-es vagy -10-es mag, a többi hiába bírná -20 vagy -30-al, az alulfeszelés csak -4*(3-5mV) lesz, ami nem sok.
    Inkább olyan terhelésnél jön ki a CO hatása, ahol azok a magok vannak csak használva, amik nagyobb (negatívabb) CO értéket bírnak.

    Nekem tegnap reggel a 4-es mag crashelt (böngészőben), ami a legjobban boostoló mag talán -6-ról -5-ös CO értékre vettem vissza. Egész nap ment az FC6, nem volt gond.

    Ma reggel a 12-es mag crashelt böngészőben. Ezt 26-ról 24-re tettem vissza.

    Mindezt úgy, hogy Corecyclerrel már alaposan ki volt tesztelve több körben. Böngészőben is hagytam több óra liteos videolejátszást. Most majd idle fogom hagyni a gépet amikor nem használom.

    A Ryzenmasteres saccolás szerintem nem sok mindenre jó, inkább csak egy a proci praméterekből becsült kiindulási érték a szokásos -15 -15 -15 .... -15 helyett.

    A fudi2002-es jegyzettömbből az látszik számomra, hogy NEM OK a Ryzenmaster műve.
    1. túlságosan lineárisan skálázódik freki függvényében sok magnál a 29 28 27 érték. Gyakorlatban az egyes magoknál eltérő a "freki wall" és gyengébbeknél hirtelen sokat kell visszavenni a CO-ból, hogy stabil maradjon.
    2. a 2-es magnál +75MHz-hez -22 és +125-höz -24 CO érték tartozik. Magasabb frekvenciához nagyobb (negatívabb) CO érték? Na nee már.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • fudi2002

    veterán

    válasz FingR86 #20132 üzenetére

    Nem volt időm kitesztelni még, de akkor ezek szerint nem kafa.

    Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Új hozzászólás Aktív témák