Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz fudi2002 #18432 üzenetére

    Na megnéztem ezt, és multicore CBR23 alatt 142W-ra megy. Szóval normális.

    Mindeközben nem is megy 71 fok fölé a proci, ráadásul mindezt elég laza, hangtalan hűtéssel, kb 1200rpm-en. (mióta demciflexre cseréltem a ház szűrőjét elöl). 20520 pontot csinál, ami gondolom nem is rossz érték.

    Ehhez képest single core CBR23 alatt 1556 pont, szintén max 70 fok, és max 1.445V. (főleg core2 és 5 terheli, azok a jó magok gondolom) PPT eközben nem megy 70W fölé.

    A gond inkább az, hogy "valós" egymagos terheléses esetekben száll el a dolog. Tehát pl BF2042 alatt is, mindamellett, hogy még a szaros menüben is 70-72 fok között van a proci, alig megy alá, néha elszalad 79-re is. A hwinfo szeirnt viszont ilyenkor a közelében sincs a 142W-nak, talán csak 110. Ami viszont magas, az a vid. 1.525V-ot is karcolja, és van 2 core a sokból ami ilyenkor különösen "virgonc". Ezek miatt száll el a cpu package temp is. Ráadásul ezt a fajta spikeot csinálja csak simán böngészés közben. Persze akkor nem megy fel csak 50-60 fok közé a proci, de az 1.525V-ba ugyanúgy beleharap, és gyakorlatolag pár böngésző meg ez az idleben desktopon szinte folyamatosan 50-60 fok közötti idle tempet eredményez.

    Azon gondolkodok tehát, hogy nekem igazából a PPT limitálása nem fog segíteni. A kérdés, hogy mi fog?
    A cél az lenne, hogy valami értelmes hűtési profilt lehessen beállítani, amivel ilyen esetekben sem ugrálgat a venti fordulat. Az szerintem nem megoldás, hogy függetlenítem a cpu package temptől. Hűteni azért mégiscsak kéne rendesen. Inkább a spikeokat kéne leszabályoznom valahogy?

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák