Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mumee

    őstag

    válasz AsakuraDave #1732 üzenetére

    Szerintem ezt a BETA bios témát túl fekete-fehéren látod.
    Ugyan ez lejátszódott már a B450-X470 el a 3000-es procik megjelenésekor. [link]

    Felléptek 12-16magra és már a 4. generáció jön. A régi lapokat meg mind legyártották 16MB Bios ROM-al, meg 4-8maghoz tervezett VRM-el.
    Így ezek engedélyezése minden szempontból rizikó, mert ha a paraszt beledob egy 15e-es b450-be egy 16 magos CPU-t és nem bírja, akkor jogosan fog panaszkodni, hisz hivatalosan engedélyezték.
    Ugyan ez a BIOS frissítéssel, hisz 16MB ROM-ba nem fér bele még 2 generációnyi CPU sem. MSI is úgy oldotta meg a B450-ekkel, hogy az UEFI biost lebutították mezeire, hogy beleférjen.

    Így még boltban is úgy tudnak BIOS-t frissíteni az ilyen esetekben, hogy alaplapba 3000-es CPU be, BIOS frissítés és a 3000-es CPU már nem megy benne, csak az 5000-es. :DDD

    Tehát AMD-nek oka van beleszólni abba, hogy miben menjen, mert utána rajta csattan ha gebasz van. Viszont ahogy akkor is láthattuk az AMD-nek nincs "hatalma" az alaplapgyártók felett, mert akkor is kiadtak BIOS-t B450-re még a hivatalos támogatás bejelentése előtt önhatalmúlag, ahogy most se januárban kezdték el kiadni, ahogy AMD "parancsolta".

    X570-nek főleg azért volt értelme?, mert B450-ből nem nagyon volt olyan, ami a 16magos procit elbírta 90-100fok alatt, X570-ekből pedig volt értelmes VRM-es.
    Én speciel azért vettem X570-et, mert eleinte promóban volt és járt hozzá 20e Ft értékben ajándék, így pedig B450 árban vettem...

    B550 pedig jövőállóság, mert azok legtöbbjén az olcsóbb kategóriában (40-50e) is jó VRM van és még jön egy proci széria jövőre bele, amit bizonyosan elbír a VRM. A PCIE gen4-nek pedig 6000-es VGA-val van csak értelme mezei játékra. (SSD munkára)
    Viszont újonnan B550 alá amúgy se mennék már figyelembe véve a fentieket meg azt hogy egy értelmes B450 lap is karcolja a 40e-et.

    [ Szerkesztve ]

  • Piszmaty76

    aktív tag

    válasz AsakuraDave #1732 üzenetére

    Nekem az egész X570, PCIE 4 stb. fikázásodból (nevezhetjük butthurt hőbörgésnek is) eléggé az jön le az Zenek nem igazán neked készültek. Nem is értem, miért erőlteted? Add tovább valakinek az 5600XT-det a polcról és legyél boldog valamelyik Intellel, annál bezzeg minden cukor és szivárványszínű. Azért elég sokan szeretjük az X570-et, még ha ezt te nem is igazán tudod feldolgozni. Pl. nekem nincs sírdogálnivalóm a kompatibilitás miatt, az AM5-ig nem lesz másik chipset... :F

    [ Szerkesztve ]

    Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

Új hozzászólás Aktív témák