Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Raggie #10818 üzenetére

    Tudjuk, februári BIOS-t említett az első hozzászólásában :) Nem turkálok mások pénztárcájába, pont, hogy az értelmetlen pénzköltés ellen vagyok. PC gyártók sajnos sokszor annyira túlárazott cuccokat adnak el, hogy könnyű belefutni abba, hogy X Ft-ért vettem ilyen meg olyan cuccot, ami aztán dekával nem jobb egy olcsóbbál.

    [ Szerkesztve ]

  • Redplee

    senior tag

    válasz Raggie #10818 üzenetére

    A legfrisebb, MSI oldalán elérhető feb 8-i BIOS van rajta.

    Ami érdekes, hogy mindent DEFAULT-ra rakva minden ami OC-val kapcsolatos az AUTO beállításon van. Szóval én nem nyúltam semmihez, csak defaultra visszaállítottam, XMP, hogy memória 3200 on menjen és offset -0.0250.

    Semmi mást nem állítottam.

    Így 4.7GHZ boostol, és szintetikus teszten 85C körül tetőzik akkor allcore 4.5ghz stabilan kb.
    Játék közben 77 fokos volt.

    Házam azért ilyen, mert tetszett, másrészt teszteken jó volt. Oké, hogy nem mesh az eleje, de elég sok levegőt tud mozgatni a 3 első 14cm-es Noctua A14. Konkrétan valóságos szél van a gépben. A hátsó exhaust is ugyan ez a venti, az még magasabb RPM-re is van állítva, hogy kifelé többet toljon.

    És igen, B550 re is van "keret", de miért vettem volna, ha a MSI Toma Max bőven jó volt eddig, egyébként is 2020 januárjában vettem még másfél évig garanciális, 3600X volt benne és mivel BIOS frissítéssel jó az 5600X-hez, gondoltam egy egy éves mobot nem dobok ki csak azért, hogy a legújabb legyen...

    Paszta pedig a Noctua pasztája van, hát nem hiszem, hogy azt el lehet rontani.

    De sajnos abban nem jutottam előbbre, hogy mi volna az optimális beállítás 5600X -hez, hogy hozza ezt a teljesítményt amit most, kisebb hőfokon. Vagy még mennyi offsetet lehet biztosan rányomni? -0.0250 most.

    szerk: a RE-SIZE BAR funkciót még ENABLED-re raktam, de mást semmit nem állítottam a default biostól.

    [ Szerkesztve ]

    Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

Új hozzászólás Aktív témák