Új hozzászólás Aktív témák

  • Sonja

    veterán

    Újratelepítettem a Win 11 Pro-t. Sajnos észrevettem azóta, hogy néha egyszercsak megakad az egérkurzor, és maga az egész gép 1-2 másodperce (igen, az asztalon, böngészés közben is), majd megy tovább minden. :( Elsőnek HW hibára gyanakodtam (minden alapon volt eddig is), de egész estés RAM ellenőrzés is rendben volt, és a logban sincs semmi hiba írva. Utána rákeresve net-en, többségében az fTPM-re írják, mint kiváltó ok. Volt 2 megoldás is rá (a kikapcsolásán kívül), amitől sajnos semmi nem változott. Találtam itt a topikban olyat, hogy a PSS kikapcsolása megoldja. BIOS-ba beléptem, és kikapcsoltam. Az eredmény az lett, hogy +3 fokkal lett magasabb az idle hőmérséklet és a terhelés is, de azóta nincs megakadás! :U Érdekes.
    Pont egy éve telepítettem először a Win 11-et, de akkor semmi ilyen nem volt. Most a második telepítésnél meg igen?! :F Van valami más megoldás erre, vagy marad a PSS OFF?! :((

    Előre is köszönöm! :R

    Ui.: Gondoltam, hogy veszek egy külön ASUS TPM 2.0 modult. Nem drága (~4eHUF), és talán segít is. :B

    Ui2.: BIOS nem a legújabb (5013), még nem frissítettem (4602 van most rajta)! Esetleg ez is segíthet?

    [ Szerkesztve ]

    Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Új hozzászólás Aktív témák