Új hozzászólás Aktív témák

  • surgyi

    senior tag

    válasz surgyi #34321 üzenetére

    Nos eddigi, fél napos tapasztalatok az 5800X3D-vel. A régi proci mellett belőtt 3600Mhz-es RAM értékek itt nem működnek. Gép elindult, windows alatt szépen ment, de Warzone kb 10 perc után megfektette, s restartolt a gép. Most Profile 1 értékekkel a gyári 3200Mhz-en szépen megy. (Táp Be Quiet - Straight Power 12, 850W, és nem érzékeltem eddig CW-t, igaz az fps 143-ra limitálva van a játékban)
    Hőfokok, C23 teszt alatt felkúsztak 86C-ig, így a PBO2 Tuner-rel, a sokak álltal javasolt CO -30, és 100-70-100 értékeket megadva, a magok majd végig tartják a 4450MHz-et, és a hőfok is 78-80C, fogyasztás viszont nem sokkal kevesebb.
    Warzone alatt, a korábbi 80-85C most 65-70C, néha megy csak fölé (RX7900XT van mellette, az -10% power limittel).

    Kutattam a Bios-ban, de csak a Kombo Strike menüpontot találom, abban a 3-as értékre állítva, lényegében a PBO2 Tuner CO -30 értéket kapom. Egyedül a PPT, TDC, EDC értékeket nem ttudom hol lehetne BIOS szinten állítani. A lap MSI X470 Gaming Pro Carbon, van valakinek ilyen vagy valamilyen 4XX-as lapja, tudna segíteni ezeket hol tudnám módosítani? :F
    Más értékeket nem állítottam, csak a ventiket szabályoztam a Biosban-ban.

    Ti mit szoktatok ezen kívül finomítani még, vagy lényegében ennyivel már be is van lőve az X3D procis rendszer? :) :B

Új hozzászólás Aktív témák