Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    Tudom, vékony jég, de próbáltam csökkenteni\elosztani a terhelést a cpu-n, hogy lejjebb menjen az általános fesz.
    Namost ugye a két erős magon szokás kisebb negatív CO-t lőni, hogy boostoljanak stabilan. Így -10CO -0.028V offset és 6-os llc mellett olyan 1.35V körül tetőzik a magfesz, de van elvétve 1.4V tüske is.
    Én csak a gyári 4650Mhz-et szeretném minél jobban kimaxolni, extra oc nélkül. Levettem hát az erős magok co-ját a többi mag átlagára (-20), hogy mi van. Azonnal elhasalt a két gyenge mag egyike, ahogy elindítottam a cb23-mat.
    Na én úgy okoskodom, hogy a gyenge magok inkább relatíve nagy mínuszt kapjanak, attól csökken a rájuk eső teljesítménykényszer (tehát nem emelem a feszt, sőt. Az elmúlt másfél év alatt ez látszik inkább bejönni). De most akkor mi van? Egyelőre visszaálltam az eddigi kvázi stabil verzióra (alap -20, két erős mag -10, 2 ratyi -16), mert nem sok kedvem van tesztelgetni, csak az elméletet vitatnám meg.
    :R

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák