Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz jokeph #26647 üzenetére

    Szerintem amúgy megfelelően játszva a maximális órajelekkel (CPPC) és fogyasztási limitekkel a 13600K is az erejéhez képest egész takarékos lehet. [link] Nyilván nem a kékeknél sok lapnál előforduló 4kw-os limitekkel. :D

    Az állandó standby fogyasztásra megoldás egy kapcsolható elosztó... Éjszakára nekem pl. egy kapcsolás áramtalanítani a perifériákat, a gép meg külön kapcsolható, így nyugodtan alhat, miközben minden más áramtalanítva van. :)

    "Anno az RX 480-on alkalmazott 0,1 Volt Undervolt sokat hozott a fogyasztás/melegedés mutatókon és mindeközben ez nem ment a teljesítmény rovására."
    Fun fact, a 6800XT-men eszközölt 0.1 - 0.15V-os undervolt nemhogy nem megy a teljesítmény rovására, de határozottan gyorsul vele a kártya (!!!), mivel gyári feszültségen durván és konstanst beleáll a 255W-os GPU-TDP limitbe, ezért csökkenti az órajelet és feszt, míg alulfeszelve kimaxolt órajellel is elvan ~210W körül.... És durva terhelésen, RT-vel, CPU-limittől nagyon nagyon messze nézve... :K

    #26652 Tails111: B550-el is megkapod a CPU-ból a 16X-es és 4X-es PCIE4.0 portokat, a csipszet felesleges melegedése nélkül....

    "Az AMD kiadta az x570S optimalizált chipsetet itt már sikerült megoldani a fogyasztás és vele melegedési gondot"
    Én azt hallottam, hogy nem létezik belőle javított kiadás, a BIOS javításokkal csökkent a fogyasztása a régi csipeknek is. A gyárilag passzív verziók csupán annyiban különböznek, hogy azok már gyárilag megfelelő BIOS-al jöttek, ami a passzív működést lehetővé tette.

    #26655 kiszpista900: "ujév alkalmabol a lianli kabel kigyulladt :D valakinek hasonlo? mitől lehet?"
    Általában ezek attól vannak, ha túl nagy áramerősség megy át valahol. Ennek oka lehet, ha nincs meg a megfelelő kapcsolat pl. anyaghiba, anyagfáradás, valamilyen szennyeződés, helytelen illesztés, vagy túlzott tuning, esetleg tervezési hiba, gyártási hiba vagy zárlat.

Új hozzászólás Aktív témák