Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Create.

    addikt

    válasz freddirty #5519 üzenetére

    Ha nem szállt volna el ennyire a dollár árfolyam (majdnem 300ft, a 2012-es 225ft-hoz képest), akkor jó eséllyel meg is tudnád tenni. Sajnos a forint olyan mély ponton van mint még soha.

  • Yany

    addikt

    válasz freddirty #5519 üzenetére

    Én még csak rendes OC-t sem várnék. Nekem, mint munkára is consumer terméket használó ember, bőven elég lenne, ha az ígéret a gyakorlatban is teljesülne (valójában így is elég, csak a kamut nem csipázom, mikor fizetni kell). Itt az imént többen is ráfogják a platform éretlenségére, aminek roppant mód örülnék, ha így lenne. De az csak feltételezés és álmodozás egyelőre. Van egy fasza cucc, amit az AMD megtervezett, legyártott és a marketing részleg meg elcseszi a megítélését a piacon teljesíthetetlen ígéretekkel, mert a sok MHz-ekkel agymosott Intel-fant, aki P4-időszakban is a szarazájemdé mantrát tolta, csak ilyen magasságú frekvencia-ígéretekkel lehet gyorsan visszacsábítani. Nem mertek várni, mert nem bíztak a szakma ítélőképességében és gyakorlatilag a saját termékük valódi erejében sem, holott a szakma és a közönség is már sokkal érettebb a közösségi médiának hála. Nem, nekik gyorsan kell az a sok ember, nem érnek rá megvárni, míg bebizonyosodik a legtöbbek számára, hogy az AMD 4.3 GHz-e épp olyan jó (vagy sok esetben jobb), mint az i9-esek 5 GHz-e.

    A szitu márpedig egyszerű, mint a faék, csak simán túl sokat ígérnek és mindezt ráadásul totál fölöslegesen.

    Amúgy arra kíváncsi lennék, hogy akik a platform éretlenségére fogják, azokban nem merült-e fel, hogy oké, éretlen, de akkor az AMD mire alapozva tudja 4.6-ra tolni a 3900X-eket? Milyen lapban? Ja hogy nem alaplapot, hanem teszt-platformot használtak? És a végleges termék teljesítményét egy labor-körülményes állapotra alapozzák? Igen, azt hiszem, most nekem is beugrott az autós analógia...

    ps.: mielőtt egy-egy beavatatlan szempár, akik nem nézték/értik a videót, és csak a 3900X-ekre értené a problémát --> nem csak az, de minden 3000-es CPU bőven alulteljesít és alig várom, hogy kiderüljön, hogy miért és hogy javulni fog-e a helyzet, vagy jól megmagyarázzák majd, hogy weboldal scrollozásakor kell csak teljesüljön. Ugye a jól bevált akár marketinges bullshit-keyword-öt sem sütötték el, hanem konkrétan boost clock-nak hívják.

    szerk.: amúgy a 300A mendocino cerkák 450-re rakása szenzációs volt, gyakorlatilag minden kezeim közt átment (100+) CPU azonnal végrehajtotta. Amelyik kicsit nyűglődött, ott csak a hűtést kellett egy FOP32-esre rakni és minden rendbejött (38-as iszonyat hangos volt és fölösleges). Ráadásul a 450-et ugye a 66-os FSB 100-ra emelésével érted el szorzózár mellett, vagyis a teljes buszrendszert felskáláztad a tuninggal, naná, hogy repült utána minden a 300-hoz képest. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Locutus

    veterán

    válasz freddirty #5519 üzenetére

    Mai OC fanokat az is boldoggá teszi, ha egy hét szopás után megtalálják azt az 1%-ot amit a gyártó benne hagyott nekik :) Látni ezt minden fórumon... Millió paramétert hajlandóak módosítgatni, és éjt nappallá téve tesztelgetni, hogy az a hangyafasznyi előny kijöjjön, és figyelni a százezer feszültséget meg hőmérsékletet, hogy minden ok-e.

    Én a magam részéről szintén régi motorosként örülök, hogy le tudott tenni valamit az asztalra az AMD, ami fel tud mutatni annyit, hogy 19 év intel után újra AMD-m legyen. A 4 éves 6700K-mat szerintem megérte erre lecserélnem. És a gyárilag kihozott utolsó teljesítmény cseppek se zavarnak, mert talán a Pentium 3 időkben foglalkoztatott utoljára hardcore OC, még a 900-on járó 600-as procival, meg a slot1-ről socket370-re átalakóval :) Mondjuk a slotos PII-ből is volt 300-asom, ami 450-en ment :)
    Ott még volt varázsa a dolognak. Ma már minden jöttment csinálja, mert az internet elmagyarázza hogy kell, szinte automata a dolog, és ha elnyomtál valamit max egy bios reset kell. Én meg idősebb lettem, és inkább örülök ha mindig megbízhatóan, halkan, és stabilan vár a PC, ha lehuppanok elé játszani. Ezt már sokkal többre becsülöm, mint a pár MHz tuningot. Azért persze a kiváncsiság csak fúrt engem is annyira, hogy felhúztam a ramokat 3600-ra most :)

    Mondjuk most így belegondolva az utolsó AMD procim talán pont egy duron volt, és ki is jött a füst belőle addig piszkáltam a tuninggal meg a hülye klipszes hűtéssel, mert ilyen buzi gumitalpak tartották csak egyenesen a hűtőt a picike chipjén :)

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák