Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zitrone88

    aktív tag

    válasz Chaser #29316 üzenetére

    [kép]
    Szerintem pont összehasonlítható, mint egy olcsóbb és drágább almafajta. Mindegyik elérhető újként, és mi nem árról, hanem ár/értékről diskuráltunk. És én még azt is írtam, HA mégis mérvadó a hardverapró (mert az egyénnek márpedig szerintem az, mert ő nem 50db-ot vesz), AKKOR beszélünk arról, hogy ár/érték arányban szerintem közelebb van a két proci egymáshoz. De nyilván a 3100 nyer, csak már nem aláz.
    De újként is két féle almáról van szó, akinek nincs pénze a drágábbra, az olcsóbbat veszi. Ha ár/érték arányban nézzük, a 3500X a 48ezres árával veszi fel a versenyt a 63ezres i5 9600KF-el (ha iponnál nézzük ezt is, ott 73ezer Ft), vagy a 10400F-fel, szóval intellel szemben aláz, míg a 3100 az árukeresős 33ezrével az i3 10100F-fel, ellene viszont nem aláz, sőt.. De egymással szemben igen, a 3100 jobb ár/érték arányú, és igen, aláz is. Az amd palettáján belül.

    De hardveraprón, egyénileg tekintve írtam, hogy nem aláz, csak jobb ár/érték arányú a 3100. De nem számoltam utána cost/frame-ben, meg azt sem tudom, honnan számít alázásnak :D Úgyhogy legyen igazad, amd-n belül. De az almát-almával, meg, hogy nem tudnék belőle 50-et venni, meg hogy egyáltalán mi szükség volna 50-re, ha az egyént tekintjük, abban nem értek egyet :D Mert akkor én is mondhatom, hogy almát almával: egyént-egyénnel (1db-1db), tömeget-tömeggel (50db-50db), árat-árral (amd-intel). Aztán itt ülünk estig. :D De mi most ár/értéket-ár/értékkel néztünk, az meg szerintem pont, hogy almát-almával. De abban engedek, hogy a te almád aláz (amd-n belül), mert úgylehet, igazad van, ha melléjük rakjuk, hány fps-t kapunk a pénzünkért. Új árral számolva kiszámoltam egyébként tesztek alapján, és igen, a te almád aláz a 3500x-et.

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

Új hozzászólás Aktív témák