Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pacee87

    aktív tag

    Sziasztok!
    Remélem jó helyre írok, a tegnapi napon érkezett meg és állítottam össze (egyelőre csak részben) az új konfigomat, ami az alábbi elemekből áll (Ez úton is köszönet az ajánlásokért a milyen PC-t vegyek téma gazdáinak):

    Alaplap: MSI X370 Krait Gaming
    Processzor: Ryzen 1700X
    Processzor hűtő: Be Quiet! Pure Rock 130TDP
    Memória: Patriot Viper Elite DDR4 2x8GB 3200MHz 1.35V
    Videókártya: egyelőre GTX460 lesz benne!

    Mivel késő éjjel sikerült elindítanom nagyjából 0 tapasztalatom van vele, de két dolog feltűnt:
    Memória csak 21xxMhz-en pörög és 1,35V-nál kisebb érték volt beállítva a BIOS-ban. (2-es, 4-es slotban vannak)
    A proci hőmérséklete terhelés nélkül percek alatt 50°C fölött volt (BIOS-ban nézve). A venti alap beállítása valamikor 53°C körül váltott volna 50%-ra. Ez normális így?

    Szeretnék tanácsot kérni az optimális beállításokat illetően. Az alaplaphoz (és más cuccokhoz adott) szoftvereket pl. érdemes feltenni?

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Pacee87

    aktív tag

    válasz GFerr56 #9622 üzenetére

    Sajnos megint alig volt időm foglalkozni a géppel és legközelebb csak köv héten lesz rá lehetőségem. Valószínűleg majd akkor jövök megint kérdezni... :)

    GFerr56: Köszi szépen, magam is úgy éreztem, hogy továbbra sincs szükség ezekre... Hőmérsékletet csekkolom majd a Pinky Demon által ajánlott hwinfóval, további lépéseket az eredménytől függően teszek!

    Pinky Demon: Időmből annyi tellet, hogy megpróbáltam bekapcsolni az AXMP profilt (máshoz nem nyúltam), illetve megpróbáltam 2400Mhz-re állítani a memória órajelét (máshoz nem nyúltam) mindkét esetből jumperes BIOS reset lett... Ez nem igazán tetszik, ellenőrizni és szükség esetén frissíteni szándékozom első körben a BIOSt.

    Hőmérsékletre vonatkozó infót köszönöm, ellenőrizni fogom!

    zozyk: Akkor már nem vagy egyedül! Neked mi épül rá és milyen BIOS verziót használsz, hogyan frissítetted?

  • Pacee87

    aktív tag

    válasz zozyk #9796 üzenetére

    Sziasztok!

    Elnézést kérek minden érintettől, most nem részletezem, ki mindenkinek szól a válaszom.

    Konfig röviden: MSI X370 Krait Gaming, Ryzen 1700X, Patriot 3200Mhz PVE416G320C6KGY

    Értem el némi haladást a géppel!

    BIOS frissítve BIOS-ból, E7A33AMS.140 (build date a születésnapom, 06.22 ez év :D)
    A-XMP off OC menüben a DDR4-2933 14-16-16-16-16-34 opción bootol a gép! Mást nem próbáltam, ez egyelőre elég nekem, bár most fent van egy szűz Windows és kész (Ez van, ha valaki 2 melóhelyen tolja egyszerre! Semmire sincs idő!)
    Az Asus ENGTX 460 annyira nem tetszett neki, meggyűlt a bajom a driverekkel, instabil volt a gép, az alap és a mostani RAM beállítás mellett is (fagyott, pedig mondom, egyelőre csak egy W10 van rajta!), tele volt felkiáltójeles PCI-E eszközökkel az eszközkezelő és nem igazán engedte telepíteni a hozzá való drivereket, de ahogy fokozatosan másztak fel a W10 frissítések úgy tűntek el a felkiáltójelek. Jelenleg egy sincs és a gép még nem ment ennyit egyhuzamban!
    A Patriot memókról amúgy van kialakult vélemény? Én semennyire sem ismertem előzőleg a márkát, de az élettartam gari vonzó volt...

    Tanácsokat, javaslatokat továbbra is szívesen fogadok, hogy mit hogyan merre meddig...

    Köszönöm szépen mindenkinek aki eddig is ellátott ilyesmikkel!

  • Pacee87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap mivel elég cudar idő volt kikapcsolás után áramtalanítottam is a gépet (táp lekapcs majd kihúz).
    Ma azzal fogad, hogy a BIOS alaphelyzetbe állt! Lemerült elemmel adták el a lapot?? Annyira azért nem volt olcsó...
    De a nagyobbik bajom az, hogy azt mondja, hogy NTLDR is missing!
    Hiába állítgatom a boot szekvenciát, nevesíti is a 850 evot, elsőnek van berakva, de semmi! Mi a p*csa lehet ez? Mivel nem volt még rajta semmi a Winen kívül nem egy nagy érvágás, ha netán újra kell rakni, de ha ezt egy belakott rendszernél produkálja...

  • Pacee87

    aktív tag

    válasz Molyzsa #10275 üzenetére

    Hát ilyen lehetőség nem volt sajnos!

    Sikerült megoldani elég átfogó próbálkozások után:
    DVD-ről sem akart indulni
    Mindent lekötöttem a gépről, csak az SSD maradt rajta, ekkor már nem NTDLR volt a kínja, hanem hogy tegyek be megfelelő eszközt a bootoláshoz....
    Ekkor visszaraktam a régi gépbe csak az SSD-t, de ugyanez van.
    Régi gépen HDD-ről bootolva, de SSD rákötve ellenőriztem az SSD tartalmát, látszólag minden a helyén.
    SSD vissza az új gépbe, helyzet változatlan, majd a DVD-t is visszakötve W10 install DVD-ről hajlandó bootolni és indítási javítás után be is bootol rendesen végre!

    Itt tartok most, most mindjárt kötögetem vissza a többi meghajtót...

  • Pacee87

    aktív tag

    válasz Pacee87 #10278 üzenetére

    Minden visszaszerelve! Jelentem működik! De vajon mi a fene történhetett????

Új hozzászólás Aktív témák