Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Okami68

    csendes tag

    válasz sutyi^ #9445 üzenetére

    Ishi és Sutyi

    Köszönöm a válaszaitokat!

    Ahogy írtam is, a játék csak alkalmilag jön képbe, a kép- és videószerkesztés, ami a fő foglalatosságom. Az is csak amatőr, hobbi szinten.
    Egyrészt valóban az ssd miatt estem gondolkodóba, mert sok helyen írják, hogy nagyon segíti a szerkesztési feladatokat, és általában a gép sebességét, ha a rendszert ilyenre teszem, másrészt nem tudom, hogy mennyire használnék ki valóban egy 50k-s videó kártyát.

    Jelenleg egy 2010-es gépem van, LGA1156-os alapra épülve, egy Asus P7P55 LX-es deszkával, egy i3-530 2.93GHz 4MB Cache-es procival, 3Gb DDR3-as memóriával, és egy éppen haldokolni kezdő HD5550 1Gb-os DDR3-as vga-val.
    Egyfelől ez a gép már nagyon kezd idejét múlt lenni, a 720p-s videókat kétszeres szorzóval vágom (1 perces anyagra 2 percet várok), az esetenként előforduló 1080p-es videóknál olyan 3-4 szeres a szorzó. Ráadásul ezek a feladatok annyira lefoglalják a gép erőforrásait, hogy a vágás alatt semmi mást nem tudok csinálni a várakozáson kívül. Nagyon itt az ideje felgyorsítani a dolgokat.

    A cél alapvetően az lenne, hogy az anyagi lehetőségeken belül a renderelés folyamata minél gyorsabb legyen, valamint, hogy ezen idő alatt ne legyek semmittevésre korlátozva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák