Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz hokuszpk #18687 üzenetére

    Igazából nekem momentán nem biztos, hogy megéri várni.
    Szinyák kollégára írtam rá, mivel láttam, hogy hasonló vasról váltott zenre mint amiről én akarok, és bemásolom egy részét annak amit neki is írtam.

    Na köszönöm ezt a hosszú lélegzetvételű választ.
    Igazából nem égető cserélnem most, de gyakorlatban ismerős vinné a mostani 6600k+z170 K4 Gaminget 85.000-be.
    Én ugye tudok nettóban vásárolni, így attól függően mit veszek, "ingyen" cserélek, vagy minimálisat kell rádobjak (de olyan lehetőség is van ahol még pénzem is maradna :D )

    Ezeket néztem:
    AMD Ryzen5 1600 3,2 GHz Box 49.700 HUF
    AMD Ryzen5 1600X 3,6 GHz Box No cooler 54.300 HUF
    AMD Ryzen7 1700 3,4 GHz Box 71.410 HUF
    AMD Ryzen7 1700X 3,4 GHz Box No cooler 81.100 HUF

    Asrock AB350 Gaming K4 26.000 HUF
    ASRock X370 Fatal1ty Professional Gaming 66.000

    Ugye sokan írták a fórumban, (ryzen ahova írtam) hogy játékra elég az 1600/1600x is.
    Most nem mondom, hogy hosszú távra tervezek feltétlen, de eleve az fogott meg, hogy 2020-ig nem kell lapot cseréljek. Az meg még csak 2 év :)
    A kérdés az, hogy most melyiket vegyem, elég e az 1600 vagy legyen 1700?
    Olyan szempontból mind1, hogy mivel olcsóbban veszem mint a boltba, így ha kijön a refresh zen, vagy később majd a zen2 akkor sem bukok rajta sokat. Igazából a kérdés az, hogy Clock to Clock van e különbség a 2 proci között vagy sem, és ha igen mennyi.

    Illetve, hogy van e értelme adni több mint 2x annyit az X370-re vagy sem?
    Nekem sajnos Corsair Vengeance LPX3000 ramjaim vannak, és ezt nem akarok venni maradna ez.
    XMP most 3000-en megy gyári feszen gyári időzítésekkel.
    Olvastam róla, hogy a zen elég érzékeny a ramok terén.
    Viszont a QVL-be benne van szóval elvileg mennie kellene.

    Amit még néztem, hogy a B350-es lap csak 12 fázisos, az x370 meg 16.
    Hosszabb távra ha terveznék talán az x370 jobb lenne lehet. De nem tudom ér e ennyit a körítés, mert se az AC wifi, se az usb-c nem izgat, mint ahogy az sem hogy 5g-s lan van a drágábbikon.
    Kérdés az, hogy tuning terén mi a helyzet. :U

    Szóval a proci annyira nem is, inkább a lap a kérdés, hogy B350 vagy X370 legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák