Új hozzászólás Aktív témák

  • kago akira

    tag

    válasz motorhead #5516 üzenetére

    Én is mAtx-ben utazom es vagy két hónapig vaciláltam 350es és 450es lapok kozott. Sajnos az van hogy ha 450est akarsz akkor szinte az osszes lap kompromisszumos.

    Nálam ezek voltak az elvárások:
    - Pcie sín legyen a 4 slot közül a legfelső sorban. Mert sok lapnál ez a 2 slotban van viszont igy nem kapna max levegőt a vidikarim. Ezt azert szokták eljátszani hogy ne kelljem sokat tervezni a nyákon mert ahhoz hogy w legfelso slotba legyen a kártya ahhoz a foglalatot egeszen fentre kell tolni a lapon igy pedig nincs sok hely a vrm-nek.

    -4 ram slot. Nehogymár ilyen low end deszkát vegyünk ha van hely teljes értékű mAtx helye az embernek.

    -Rendes csatlakozó kinálat. Video kimenetek legyenek rajta. Minimum 6+ usb hátul( egér, bill, usb hosszabito, vezeteknelkuli egerbill dongle, htc vive usb, es 1 szabad hely azert legyen).

    -Normális vrm hutés. Megint csak nem a 20e-res ligában vagyunk, ha atx meretben van rendes borda itt is legyen ugyan annyi pénzért.

    -Rendes hutő férjen el a backplatees 580ammal.

    -Teljes meretu mAtx lap. Nem kell kisebb méret mert ha csak 5 csavar tartja flex eseten akkor nagyobb az esely eltorni a lapot mert nincs alátámasztása.

    -2018ban legalább 1 alaplapi ssd foglalat.

    -sata portbol legalább 4.

    Na ezekkel a feltételekkel jelenleg csak az Msi b450m mortar rendelkezik. Az osszes tobbi ilyen csonkitott képességü.

    Amit ez a lap nyujt:
    -2 db alaplapi ssd. Juhuuu msinel olcsobb lapoknál simán megvan ez csak amd-t szivatják 1el.

    -Rendes minőségi hangkimenetek es hozza tartozo reszegység. Ez is juhuu hogy 10zen ev alatt meg mindig van amikor ikyen retkedék minőséget kapsz 25e folott.

    -Full Rgb tehat kepekkel es leirassal ellentetben te állitasz rajta mindent, azt is ha nem kell. Msi mystic progi kell hozzá de beállitás után torolheto.

    -Nincs 90fokban elforgatott usb3 csati sem 24pin. Mondjuk ez eléggé extra lenne bar filléres dolog. Cserébe szar helyen van az usb3 csatija nekem. Ez viszont egyeni problem.

    -vrmnél nincs a fenti kettőn hutőborda, de ez még a jobbik eset mert vettem rá én azt felpattintottam mert negyzetes alakban vannak a chippek igy siman lehet tenni rájuk. Bar ez nem valami kedves mert az atx meretben van gyárilag..

    -Lehetne mégtobb usb rajta de ez igy is elegendo a legtobb embernek. Egyik usb az vr ready. Pont jok jon nekem.

    -venti csatlakozokbol asszem cpu-n kivul meg 3om 4 pines van, ez is ekszelent jó.

    -Dual bios jo lenne de nincs

    -Debug ez led is jo.

    Szóval van jó és rossz oldala is, de messze legjobb mAtx lap amik most vannak. Szerintem.

    Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

Új hozzászólás Aktív témák