Új hozzászólás Aktív témák

  • #12516608

    törölt tag

    válasz Fr@nkieWilde #8560 üzenetére

    Ennyire muszály spórolni? Egy első genes irodába való max. 4magos APU-hoz jó Asrock A320 csipes 10k-ért? A legalja csumpi alaplap Ryzen alá? Bármelyik B450-es alaplap kenterbe veri. Egyébként nem kötelező tuningolni, de a procihoz kapcsolódó finombeállításokat el kell végezni. A320-as lapban pedig ez lehetetlen.
    A ram pedig valami 6. / 7. genes i5-ös Dellből kikukázott cucc. 1 oldalas szervezésű (SR) ramnak tűnik, a másik oldaláról is kéne kép.

    Nem véletlenül javasoltam neked a B450M PRO-VDH MAX lapot. Amikor már az 5600G-t is fillérekért hajigálják, akkor egy megfelelő BIOS-szal röhögve elviszi. 2200G-t pedig csak beledobod és megy azonnal. Használtan is jó akár a MAX nélküli verziója is.

    --------- füles_ : cl14 időzítés persze, hogy meghozza a hatását a cl16 után. Csak bírja a ram. CPU oldalról pedig +50MHz az lepkefing. A 2400G-t 3,6-ról 3,9GHz-re húztam allcore oc-val. Ez +300MHz. Ment volna 4GHz-t is csak már nem akartam feszt emelni. A ramot azért nem tornászom, mert a 3000-es Aegis XMP-vel 3200/cl16-on fut.
    IGP tuning-ra kérdezz rá itt a topikban, többen csinálták már egészen jó eredményekkel, ismerik a trükköket. Vega8-ból simán ki lehet hozni a Vega11 alapteljesítményét.

    ------- emiki6 : arról írtam, hogy szoftveres matekolással kár csutkáig kínozni a ramot. Hosszú szopás. Amit XMP-vel stabilra ki lehet hozni az bőven jó. Mivel MSI B450 lapjaim vannak, én könnyen tudok XMP-vel szórakozni, de Aegis-szel nem érdemes, 3200/cl16-ot tudnak, de azt kőkeményen stabilan. Crucial Ballistix 3200/cl16-ot megnézném, hogy ugrik-e egyből 3600/cl16-ra atomstabilan XMP-vel. De most nincs olyanom.
    Egyébként 2400G-hez és 1600AF-hez a 3200/cl16 Aegis is kiváló. 3200->3600 váltás már nekem nem éri meg a macerát, annyit már nem pördít az allcore oc-s Ryzeneken.

Új hozzászólás Aktív témák