Új hozzászólás Aktív témák

  • solfilo

    veterán

    válasz viperabácsi #5376 üzenetére

    3600G nem tudom, hogy lesz e, eddig csak pletykák voltak még róla 2018-ból, amikből eddig nem jött be semmi. Én megvárnám, míg lesz hivatalos infó a 3xxx szériáról (ha minden jól egy hónap és kiderülhet)
    3xxxG elvileg Raven Ridge származék, 12nm-en, némi optimalizációval, picit jobb órajelen, szerintem jönnek a többi 3xxx procival, hisz notiban már kiadták őket. Itt nem nőtt se a magszám, se a CU szám az IGP-ben, szóval elvileg desktopon is marad a 4/8-as és a Vega11-es felépítés, picit hatékonyabban.

    "A tervekben egyfajta kakukktojás a Raven Ridge-et leváltó, Picasso kódnevű lapka, amely igazából csak abból a szempontból tekinthető újnak, hogy tartalmaz némi változást, de az alapokat tekintve nem kapja meg a legújabb architektúrákat, vagyis marad a legelső Zen mag módosítása, illetve a Vega IGP. Ez jön mobilba és Socket AM4-es foglalatba, előbbi esetben természetesen lábkompatibilis a Raven Ridge SoC APU-t használó notebookokkal. A különböző apróságok mellett az egyetlen lényeges fejlesztése az energiamenedzsment javítása lesz, amiből természetesen teljesítményt is nyer. Maga a Picasso nem 7 nm-es node-on készül, arra nem lenne elég gyártókapacitás."
    innen

    [ Szerkesztve ]

    solfilo

Új hozzászólás Aktív témák