Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz negro #45986 üzenetére

    1. A frekvencia növelésével közel arányosan növekszik a teljesítmény, de inkább picivel kisebb mértékben. Viszont a kártya fogyasztása egy bizonyos frekvencia fölött már hatványosan fog nőni hála a gyártástechnológiának...
    2. Ahol pl. +100Mhz hoz 4-5fps-t, ahogy bobalazs említette, ott biztos van értelme további fps-eknek?
    Ha az nem elég ami van, akkor nem sok értelme van a további tuningnak.
    PL.: szerintem mindegy, hogy 57fps vagy 61fps. Inkább finomhangold a játék grafikai beállításait.
    +++ Gondolatébresztőnek megnézheted ezt a videót:
    Are Medium Quality Settings Good Enough? - Ultra vs High vs Medium Comparison - YouTube

    3. Én anno ugyan ezt a kártyát tesz 1200Mhz-től 1450Mhz-ig. Teljesítményben és fogyasztásban, konnektoros fogyasztásmérővel. Kb. 1340-1380Mhz-ig (kártyától lehet függő) arányosan növekszik a teljesítmény és fogyasztás.
    Mivel a további 50-100Mhz nem fog radikális teljsítménytöbletet hozni csak a hőtermelés és a fogyasztásod fog megnőni, ezért semmi értelme még az 1400MHz-nek sem.

    Konklúzió: Ezért szokták a sweet spotot kb. 1020mV körül meghatározni.
    Első körben beállítasz mondjuk 1050mV-ot és megkeresed a hozzá tartozó stabil, maximális frekvenciát.
    Ez majd kb. 1350Mhz körül lesz.

    VRAM: 2100MHz-en akkor járatnám, hogy ha hibamentesen fut a VRAM kb. 2200Mhz-en. "Óvatos tuningot" van értelme szerintem csak használni mind teljesítmény, mint gazdaságossági és élettartam szempontok szerint.
    pl. Ha valami bír +200Mhz-t, akkor annak kb. csak a felét, nagyon max a 60-70%-t használnám ki a plusz teljesítménynek.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák