Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGaIn

    senior tag

    Sziasztok

    Most sikerült szert tennem egy Asus R9 270X DirectCU II Top ra egy PH-s kollegától és érdeklődnék hogy milyen tuning potenciál van a kártyába mert amiket találtam elég vegyes eredmények voltak és nem volt pontosan leírva hogy milyen beállításokkal érték el és mennyit nött a hőmérséklete illetve a teljesítmény felvétele a kártyának.

    volt akinél az 1200MHz GPU 1500 MHz memória volt a max
    és volt akinél a 1275MHz GPU 1625MHz memória volt a max ami azért elég angy különbség..

    Szóval egy kis útmutatásra lenne szükségem mert természetesen nem akarom megsütni szegénykét.

    annyit tudok hogy ez egy 2013 as decemberi kártya ha esetleg azóta lett volna valami revízó váltás vagy valami kis módosítás...

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz belinho #49010 üzenetére

    Én valami ehhez hasonló cikkre/leírásra lettem volna kiváncsi [link]

    Nem csak anniyra mint a legtöbb külföldi tesztnél hogy ennyire sikerült felhúzni ennyi FPS-t nyertünk viszlát...

    Hanem pontosan milyen beállítások mellett mekkora teljesítményfelvételnél és hőtermelésnél lett az a stabil órajel az eremény illteve milyen progikat használtak közben.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    üdv!
    Szerintetek normálisak ezek az értékek?

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz vpeti88 #49625 üzenetére

    igen direkt a maxok mert játszottam egy 2 órát és közbe hagytam menni a gpuzt és kilépés után csináltam screent azért alacsony a core és mem seb, (1120 @ 5400)

    De ezek a gyári beállítások. nem nyúltam hozzá... a venti szabályzás is auton van!
    Csak nem hagyja megsülni magát, vagy igen?

    A legújabb gyári bios van benn.

    Ez egy ASUS R9 270x DC2 Top...

    persze lehet a gpuz mér rosszul

    megnézem majd az asus gpu tweakerel is hátha a gpuz mér rosszul.

    Írt már ki 198 fokot is a VRM temp1 -re de utána hirtelen lement 55 fokra...

    Szerintem mérési hiba a 198 fok mert már rég meghalt volna nem?

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz bepken #55530 üzenetére

    Hello!

    Hasonló esetem van de nem teljesen ugyan ez kb másfél éves kártya Asus 270x DCU2 TOP

    Nem teljesen halott alap windows driverrel működik de mihelyt drivert akarok telepíteni megfagy az egész és nem ad ki videojelet. Másik gépbe egy tökéletesen működő R9-280x helyére berakva is megfagy a rendszer és a képernyő elsötétöl csak a háttérvilágítás megy nem ad ki jelet amint betölt a windows. Csökentett módban jó de akkor ugye alap win driverrel megy. Szóval 2d -3d gyorsítás, a magasabb teljesítmény igényű dolgok nem mennek. Én Vrm hibára gyanakszom. Eddig kisebb hibáktól eltekintve működött. utoljára a crimson 15.12 driverrel ment 17-e óta de tegnap előtt este elkezdett fagyogatni. viszaraktam régebbi drivert de uygan az 5 perc után fagyott bármilyen játékot indítottam. Majd egy még régebbi drivert telepítettem de azzal is csak a filmnézés ment játék már fagyott. Majd ma reggel óta már a driver telepítésbe is belefagy. Már kezdetben sem volt gyári órajelen beton stabil néha elszállt ezért downclockolva (1100core és 1375mem (DDR5) ) használtam úgy stabil volt mostanáig. Az a gyanúm hogy a VRM táp előállító része hibásodott meg. A memória hiba nem így jelentkezik. Ha processzor hibás lenne akkor teljesen téglásodott volna. De itt nem ez a helyzet.

    A kártya nagyon jól szellőző porszűrős házban volt egy Asus-Z170A és Cheaftec CTG600 társaságában.

    Szerintem a crimson driver tette tönkre de ezt bizonyítani is kéne. Másfél évig 5-6 órás game maratonokat is kibírt még nyáron is minden zokszó nélkül. Vagy ha tudok megoldást hogy mit lehetne még kezdeni.

    ötleteket várok, a gariztatást elkezdtem de nem vagyok benne biztos a downclockolás miatt kicserlik-e.
    A forgalamazón sok múlik tudom.

    UI: DDU- drivertörlés és telepítés körön már többszörösen túlvagyok. Driver nem települ már fel egyáltalán. 15-10 béta 15.11.1 crimson 15.12 ket próbáltam. Próbáltam simán windows update-tel de úgysem megy ( WIN10 TH2 (10.586) mind a két gép ( a másik is amiben a 280x van (az hibátlanul megy a novemberi driverrel azt már nem mertem crimsonra frissíteni )

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz CirrMee #55612 üzenetére

    2.: az pedig szvsz VRAM hiba lesz..

    Miért gondolod hogy VRAM hiba? Attól nem szemetes lenne akép? ennél csak akkor van gond ha drivert telepítek, driver nélkül még FHD youtube-ot is tudok nézni minden hiba nélkül 32 biten 1920x1200ba.
    A crimson driver előtt kutya baja volt. Hogy miert tettem akkor mégis fel ? Ki akartam próbálni a Fallout4et. ahhoz meg ajánlott volt az új driver. Szépen ráb@xtam.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák