Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve198310

    őstag

    válasz belinho #53481 üzenetére

    Ultraban tolom 2x éllel 50-60 fps
    Gyakori a 60 fps mivel mert vsync van be tolva 2450mb Vramot evett
    2x él nélkül fix 60

    "Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

  • katt777

    félisten

    válasz belinho #53481 üzenetére

    LÁTNÁM, HA LENNE!!! :P Így aztán nem is kell semmit levennem a játszhatóságért. Egy optimalizált játék megoldja a maximális grafikát 2Gb-on is. Nagyobb RAM-igény, mint írtam, azért kell, hogy eladják a 3-4GB-os kártyákat, így aztán persze meg is veszik őket. Láttam több játékról képmentést 3GB-os kártyán, nem volt más beállítás, mint 2GB-on, bár nyilván nem láttam mindet. Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy egyik játékomnak sem kell, még a Thief és maxon elfutott Mantle-lel, BF 4 szintén.
    Azt viszont, mint említettem, nem 1x láttam, hogy ha nem HDAO-t választ az ember, az nV-s HBAO hazavágja a grafikát, és gyakran a sima SSAO is gázos. De akkor emiatt kell több RAM, optimalizálás esetén ilyen nincs.
    No de tényleg nincs értelme vitázni, ha valahol laggolást tapasztalok kevés RAM miatt, majd szólok.

    dre75: 14.11.b2

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • nagy.matyika

    aktív tag

    válasz belinho #53481 üzenetére

    Esetleg arra a következtetésre még nem sikerült eljutnod, hogy 270x esetében nem a 2GB VRAM a korlátozó tényező, hanem a GPU? Hiába raksz rá 4GB ramot, nem lesz tőle gyorsabb a kártya. Ha pedig ezt elhiszed, akkor nagyon szépen be is csapod magad. Az meg, hogy a 290 4GB-ot hozod fel ellenpéldának, hogy de megoldotta a több VRAM a gondot egy nagyon markáns szembeköpésnek felel meg az irányodba. :Y :C

    Projectcars pl ultra beállításokkal volt, hogy akadt nekem r9 270x-en. (99%-os GPU használat, 1.3/2GB memória használat. Váltottam gtx 970 g1-re mert úgy adta a lehetőség, ultra beállításokon gyakorlatilag 1.5 GB alatt marad a memóriahasználat, mert nincs szükség több betöltött textúrára, az R9 270X-en se volt ilyen baj, mert nem épült a táj, szimplán a GPU volt a limitáló tényező. gtx 970 durván 45-50%-ot használ a GPU-ból ugyan azon beállítások mellett.

    Ha akarod megérted, ha akarod nem. Egy középkategóriás kártyán csak marketing fogás játék esetén a több VRAM, mert akad a polcon. Ha videoznál, akkor még lehet, hogy lenne értelme, de játékra full fölösleges parasztvakítás. Köszöntem :))

    Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

Új hozzászólás Aktív témák