Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz #77081088 #43045 üzenetére

    Megnéztem mégegyszer: Itt vannak a logfájlok is és abból elég jól kiolvasható. Ez biztos hogy annyit pörög, +- 200rpm az eltérés de talán még annyi sincs. Lehet hogy nem pont 2500 mindig csak 2400 de az nem nagy különbség. Oda is írtam hogy KB és hogy környéke. Az is lehet hogy 2300, mert éppen 40%-os logom nincs, de van 34-35- 36, stb és ezekből következtettem ki, mert pl 36%-on 2120-2250-en pörög.
    Ne megcáfold amit mondok, hanem írd le hogy a tiéd annyit forog. Nálam annyit forgott. Egyébként 100-200rpm-es eltérések vannak a nagyobb százalékoknál is mindig, ezért nem írtam pontos fordulatot. Ahányszor mérem, mindig mást ír ugyanarra a %-ra. Persze nem 1000-es eltéréssel :)
    Lehet hogy 40%-on éppen csak 2300rpm, de a hangon nem sokat változtat. Nem teljesen afordulatok értéke volt a mérvadó hiszen a két kártyán 2 különböző féle venti van, engem főként a hang érdekelt.

    Itt egy teszt éppen egy MSI és egy Sapphire kártyáról, GPUz értékekkel: Itt is látszik hogy idle módban 20% ami 1120rpm. Ebből következik is hogy 40% az kb a duplája. Lentebb látszik is.
    Ami még fontos lehet hogy a Sapphire biosában a Temperature Hysteresis értéke 6 fok, az MSI-ében 1 fok. Tehát 6 fokonként változik a fordulat, ez miatt is van sokszor késésben. ( persze ez a fordulat % és rpm arányát nem befolyásolja)

    mr bauer: ebben a hozzászólásodban azt írod hogy 270X kártyád van. Ha figyelmesebben olvasnál akkor látnád hoy én sima 270-esről írtam. Nem ugyanaz a két kártya. Be is linkeltem hogy lehessen látni melyikről beszélek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák