Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz dezz #285 üzenetére

    A tablet es a feltegla kozt azert van me'g jo nehany variacio, pl. ultrabook meg mini-PC.

    Az ár meg ne haragudj, de nem relevans, ha csupan a nyers teljesitmenyt nezzuk. Nyilvan ha valaki processzort akar valasztani maganak, akkor szamit az ár, de ez most egy szakmai kerdeskor szerintem, itt nem az ár a donto. Az ar/ertek arányt a Kaveri nyeri, ez nem kerdeses, de ennek csupan az az oka, hogy muszaj neki olcsonak lennie, kulonben me'g ennyit sem adnanak el belole ;) A nyers eloallitasi koltseget tekintve 100%, hogy a Kaverit dragabb eloallitani, kiveve persze ha az R&D koltsegeket is belevesszuk a kepletbe.

    "Mért, de erősen szintetikus peak értékek"

    Nem mondtam, hogy nem azok. Pusztan erdekessegkepp hoztam fel ezeket.

    "Több relevanciával bír egy sustained SPEC, LINPACK"

    Ezek futnak GPU-n? :) Ha nem, akkor a Haswell nyert, latatlanban :U

    "illetve adott alkalmazásokkal végzett tesztek"

    Az a baj, hogy olyan alkalmazasbol eleg keves van, ami aggregaltan hajtja ki az FPU-t es az iGPU-t is, egyszerre. En pl. egy ilyet sem ismerek, nemtom Te hogy vagy ezzel. Ha meg kulon-kulon nezzuk, es azt vesszuk, hogy mennyivel tobb alkalmazas van, ami FPU-t hasznal, mint ami GPU-t (compute), akkor az x86 CPU/FPU kepessege lesz az erdekesebb, es megint nem a Kaveri nyer ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák