Új hozzászólás Aktív témák

  • Volesz

    csendes tag

    válasz leviske #256 üzenetére

    Igazándiból csak azt akartam kihozni a hsz-emből, hogy nem lehet tudni, hogy milyen helyzetben, mely játékoknál lesz jobb az i7-gcn vagy a kaveri+gcn.
    Bocs, ha valaki magára vette a laikusozást, emiatt elnézést kérek, de a hasra ütés egy kis túlzással megállja a helyét. Amíg kész számadatok nem állnak a részünkre, addig csak becsülhetünk az amd-s diákból, hogy milyen esetben mi várható a mantle/dx+kaveri vagy mantle/dx+i7 esetében. Egyébként minden cikket követtem a témával kapcsolatban, persze a tévedés jogát fenntartom. Sajnálom, hogy a hsz-ből ez szűrődött le neked, nem az amit összességében közölni akartam.

    A tőmondatokhoz:
    A másodikhoz: mantle alatt valóban nem is DG-t értettem ezalatt, hanem hibrid crossfire-t, csak rossz kifejezést használtam. Bocs.
    Az elsőnél: pl. a FIFA14 azért nem az új motorral jön PC-re, mert csak Kaveri apun lehetne jelenleg megvalósítani azt a fizikát és egyebet, amit az új generációs konzolon futó motoron megvalósítottak. És pont ezt akartam kihozni, hogy nem tudjuk hogy egy játék hogyan fogja kihasználni a közeljövőben az apu igp részét: gpuként vagy egy heterogén módon programozható apu compute unitjaiként (nem feltétlenül hsa segítségével, gondolom én, hisz cpura sem csak egy nyelven lehet programozni, a hsa csak egy példa, az opencl lett volna a másik, de a heterogén programozhatóság a lényeg), és hogy ezt milyen sikerrel történik majd meg.

    A lényeg, amit ki akartam hozni, hogy biztos, hogy a jövőben sok helyen előny lesz a kaveri egy gcn dgpu mellett, de ugyanúgy elképzelhető olyan eset, hogy ugyanazon api mellet egy i7+gcn dgpu lesz gyorsabb. Legalább is mostanság, a jövő meg ki tudja mit hozhat. És mindezt laikusként gondolom így, azok alapján amit eddig olvastam itt a ph-n, de nem kardoskodom egyik mellet sem teljes meggyőződéssel.
    Nem akarok én senkit megbántani, mindezt építő jelleggel szántam, és lehet hogy én is félreértelmeztem korábbi dolgokat, vegyétek egy gondolatkísérlet eredményének :).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák