Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz DarthSun #99298 üzenetére

    A tapasztalat mondja. A jó öreg SAA7118E-re épül fix sampling rate-tel. Vagy zizeg ami ugye a nem szinkron sampling és pixel rate miatt van, vagy agyon filterezik, akkor meg homályos. Ezek amúgy nem rosszak, lehet velük játszani, de nem is igazán jók.

    PC-nél az a szerencse, hogy pont egész számú oversampling van és jó eetben beállítható értelmesen a kép. Tehát egy 320 ->1920 az pont 6x, 640-ről pont 3x-os a kép. Érdekes, de a vízszintesre érzékenyebb valamiért a szemünk, a függőlegesre és a scanlinok kérdésére csak az igazán vájtszeműek ugranak :)

    envagyok: Így van, vettem 25-ért kettőt az elmúlt pár hónapban 2414H-ból. A SCART-VGA átalakító csupán egy kábel, bár amigához DB23-VGA kábelt kell gyártani. A CGA vagy EGA sem egy rocket science.

    C64 problémásabb. Először az nem teljesen szabványos jelet ad. Az analóg CRT-ket nem rágatta, digitális cuccoknál szerencse kérdése. Van olyan cuccom a szépen eszi, van aminél az istennek nem tudom középre rakni a képet és van ami tuti. Az S-videonak az a baja, hogy a színjelet dekódolni kell valamivel. Amit meg ma meg tudsz venni az szinte mind digitalizál, agyon szűr és olyan amilyen. Egy normális S-vid -> RGB kapcsolásra én is vevő lennék, persze olyanra amihez még lehet szerezni IC-t és külső filteres. Ez sajnos ma nincs, minden digitális 8 bites DA-val, szűrve, nymorítva... :(

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák