Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz snake1977 #96473 üzenetére

    Nekem X58 rendszeren simán működik az nusb33e vagy nusb36e. Mindjárt az elején felraktam, hogy könnyebb legyen az adatmozgatás.
    Egyedül a standby vagy suspend to RAM funkció nem működött. Illetve működött, de nem kelt fel utána, vagy kép nem volt.
    Illetve a CPU-Z ami kékhalált csinál (minden esetben) 5-6 verzióval próbálva. Olyannal is, ami szokott menni 98 alatt. Konkrétan olyannal, amit DarthSun is használ.
    AZ Everest v5.50.2100 viszont megy rendesen.

    DarthSun:
    Most egy másik rendszerre próbáltam feltenni. Egy viharvert procis B450 lapra. :B

    (Azóta a foglalatba már belement és 24 órás stabteszten is túlvan Win10 alatt.)

    A problémám az, hogy Win98 telepítéskor az első restart után, miután felteszem a PATCHMEM.EXE-t, utána továbbra is "While initializing device VCACHE, Windows protection error"-al leáll a bootolás.
    A patchmem leírásában lévő dolgokon is túlvagyok (patchmem /m , split8m.exe) a system.ini végére beírtam a MaxFileCache=262144 sort, de helyzet változatlan.

    Bruhe

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz snake1977 #96473 üzenetére

    Hát ez már így is szép hogy eljutottál eddig, sok idő és türelem. Látszatra bonyolult, de én még így is bírom a 98- at, lényegében bő 20 évvel későbbi hardveren is feléleszthető.
    Már egy DOS hangkártya installt is 15 oldalon tárgyalnak a Vogonson, 1 hsz- ban sokszor 10-20 moddal. Win98 hasonlóan. Kicsit egyszerűbb ha a config.sys eleje jó, amire többször utaltam. Bár már a saját setupomat sem tudom követni :DDD :B
    Várom a konvertereket, kb 2 hét, mire megjönnek. Aztán ha elindul, beillesztem a Yamahát is 98/Zen alá, a driver inaktívan fent van, de ellenőrizni kell 450- el is, 775- ben DOS/98 alatt is ok. Ezekután tesztelések tömege, final set kialakítása, rendrakás könyvtárszinten, majd betolom imagebe az SSD- t, feltöltöm felhőbe, az a legegyszerűbb.

    (#96474) Bile Demon : 775- ön nekem is ok az NUSB. Zenen van amit nemtudok hova tenni, pld a multifunkciós, világítós USB bill megy DOS alatt is. Ehhez már a Win10 is valami több HID drivert tesz fel...tehát :U +meglepetés, amit korábban postoltam, hogy megy az int hang is, DOS alatt így már teljesértékű a vas.
    CPUz kékhalál : osztás nullával az újabbféle procikkal, mint fentebb is írtam a patcher9x-0.8.50-win32 gyógyítja némelyik CPUz- t, Aida- t, de nem mindegyiket.

    Nálad történt a baleset, vagy így vetted ? Jó szem+szike kell, de akkor gondolom sikerült kiegyenesíteni.

    Az első restart után nem tud települni a Loew-memdriver, mivel még nem léteznek a fileok, melyeket meg kéne patchelni, azok a restart, a PnP rész lefutása után jönnek létre.
    A MaxFileCache=262144 és hasonló bejegyzések pedig hatástalanok.
    Ezért(és a driverek öröklése miatt) jó ha a 775/1366 telepítés van áttéve zenre, és avval folytatva.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák