Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz KROK640 #90590 üzenetére

    Napi szinten használok alig magasabb órajelű processzorokat, i5-520UM-et, amit még nem láttam turbo órajelen, csak alapon (1,07GHz), és Celeron 847-et (1,1GHz). Teljesen jól elvagyok velük. :) Lassan ezek is retró cuccok lesznek :P

    Egy ideje olvasgatom a topikot, nagyon tetszik, amiket csináltok. Volt egy projektem, amit végül sztornóztam, HP SFF P4-et akartam 630-as procival, 4×1 giga rammal használni retro gamer célra valami relatív korhű VGA-val (HD2600 például) Azt a gépet végül kidobtam (a procit és a RAM-ot természetesen nem, a VGA-t még nem szereztem be hozzá), de most újra ihletet kaptam. Van lent a pincében egy Asus gép 462-es foglalattal, Sempron 1700 volt talán benne gyárilag, az is megvan, de valami Athlon XP is kell legyen valahol. Majd egy némileg izmosabb AGP VGA kell hozzá, jelenleg csak egy-egy alap ATi és Nvidia van, ha igaz. Annó az első komolyabb gépem egy Athlon XP 2400+ (Thoroughbred B) volt 1 giga (2×512, de ugye ennek nem sok jelentősége van) RAM-mal, 9600pro-val. Ezt egy 939-es 3000+ (asszem Venice) követte 3850-nel, majd egy AM3-as Athlon 2 250 785-ös alaplapban ugyanazzal a VGA-val. Ez volt aztán az utolsó AMD-s gépem egyelőre. :)Az utóbbi időkben jólesett olvasni ezekről a generációkról, ideje hát felelveníteni kicsit ezt a korszakot. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák