Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz DarthSun #86171 üzenetére

    Az a gond, hogy lakkozassal megvaltoztatod, valszeg elveszik a texturaja, plusz utana ha vmi nem ok, akkor a max a kukaba mehet. Feheriteni sem hiszem, hogy tudod tobbet, nem reverzibilis. Azt se felejtsd, hogy ekkora tavlatban maga a lakkreteg is eloregszik.

    A fekete haz is ugyanugy valtozik, max a szinen nem latod (vagy kevesbe - kifakul). A muanyag minosegen mulik, mennyire gondoltak erre. Gondolom olcsobb stabilizator nelkul, es hasznos elettartamot kibirja, utana megsemmitesnel a “tartositott” muanyag meg artalmas, mert lassabban bomlik le. Ezek csak a mi hulye igenyeink, igazabol sose volt cel.

    A feladat itt az lenne, mi az a modszer, amivel potolni tudjuk, amit akkor elmulasztottak. Van meg jopar feheritendo hazam talonba, lehet vmelyiken kiprobalok tobbfele anyagot. Tobb helyen irjak pl ezt, nyakamat ra, hogy ez vmifele stabilizator, elvileg havonta kellene kezelni (fene csinalja), de ha van rajta egy reteg, talan lassabban bomlik le maga a protektor is vedett korulmenyek kozott.

    [link]

    De meg kutakodok a temaban, csak eloszor a folyamatot akartam megerteni. A kemiai, muanyag feldolgozasi reszet mar elolvastam, de lehet nem artana kicsit az elektromagneses sugarzas vs muanyagok temaban is kicsit jobban elmelyedni.

    Esetlegesen olyan tarolasi modszert kellene keresni, ami minimalizalja az oxigennek valo kitettseget, de nem jar tul nagy jarulekos nyuggel, ha az ember hasznalni akarja (folpack, ilyesmi).

    Biztos muzeumok is raalltak mar erre, mert mar van olyan idos a muanyag, hogy problemat jelentsen a megorzesuk. Esetlegesen lehet irok parnak, hatha tudnak par tippet adni.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák