Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #100472 üzenetére

    Ja, én belefáradtam, tök mindegy milyen irányzatot szavaztok meg, döntsetek.
    Amíg itt én vagyok a TG, addig a modern retró megfér a naptárazóssal, ezt amúgy korábban is kifejtettem. Egyik irányzat se üsse ki a másikat., mindkét vélemény megfér egymás mellett.
    Csak azt nem bírom ha az egyik vagy a másik mindenhatónak nevezi ki magát, minek is, én is úgy toltam be hogy ez a vélenényem, aztán a továbbiakban döntsön a nagyközönség.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • KROK640

    veterán

    válasz FoxiestFox #100472 üzenetére

    Régi hardveren régi szoftverek = időgép, retró, olykor megsz*patod magad, mert később jöttek patchek, de időutazás. Annak minden szépéségével és árnyoldalával.

    Régi hardveren minél modernebb játékok = Ödönke előbb utóbb anno eljutott erre a szintre, mielőtt cserélte a gépét. Technikailag ez bőven retro, hiszen sokszor hamarabb cseréltünk szoftvert mint gépet. (A legtöbb gépem legalább két oprendszert élt meg. A 466-os Celeronom pl Win 98, Win ME, Win XP-t is futattott)

    Modern hardveren régi játékok = retro FEELING. DE csak feeeling. Mint amikor a 70-80 éves amerikaiak a légkondis, bőrbelsős, ülésfűtéses, hibátlan festésű, streetrodjaidjakban ejtőznek és a régi szép időkről beszélgetnek, (bezzeg) mikor még a vas szék és az ablaktábla is luxus volt az autóban.

    Modern hardveren régi OS és benchmark = Itt a tavasz, dagad a ... kenyérdagasztóban a kenyér. A régi harvderekhez jó viszonyítani, hogy nosza mekkorát fejlődtünk (bár kissé torzít mivel ezek az új ferature-ket nem használják ki, bár cserébe van több FPS és pont), van mire büszkének lenni :) Ezzel igazából nekem csak annyi van, hogy pár bench lefuttatása után szerintem ez értelmét veszti a következő HW upgradeig. Napi használatra meg konkrétan nulla értelme van.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #100472 üzenetére

    Az országunk elmaradott a fejlett nyugathoz képest, a topikban szimplán csak nincs érdeklődés pár emberen kívül erre. Nem érdemes összamosni a kettőt. : elmaradott, bár evvel nem tudunk mit tenni, nagy csoda kéne a felzárkózáshoz. Ha már 1-2 embert érdekel, akkor érdemes, pld a madness6.22- őt is letöltötte 2 kolléga, legalábbis, akikről tudok.

    Régi hardveren régi szoftverek = időgép, retró, a definíció szerint. : egyetértek, mint említettem le is tettem az asztalra ebből is sokat, most a differenciáltabb időutazás érdekel, persze tervben van ismét régi vas.

    Régi hardveren minél modernebb játékok = érdekes, de nem valami hasznos : én sem kedvelem, hirtelen egy jut eszembe, mikor 486DLC mellé kooprocit pakoltam, elindult a Quake, de diavetítés, csak jobb a gép feelingje, gyakorlati haszna nulla.

    Modern hardveren régi játékok = érdekes, hasznos : egyetértünk, a vitaalapban ez is szerepel, akkor nem is lehet a mostani irányzatom cáfolója.

    Modern hardveren régi OS és benchmark = öööö... miért? : nagyon fontos, pld a legújabb gépeken is tart ma is az XP+3DM01 verseny. Vannak gépek is, melyeket régi OS alatt futó szoftver vezérel, nem is lehet portolni modern OS alá, régi gépet lehet ugyan beszerezni hozzá, de gyakran modern vassal akarják megoldani. Vannak egyedi tervező, stb programok is, melyeket megszokott a használója és/vagy hasonlót nem írtak modernebb formára.
    Játék szempontból is rendkívüli a jelentősége, pld szoftver renderrel Q1-2- höz nagyobb felbontásban, nagyon erős gép kell, a retrókocka nagy felbontásban pedig igen szép.

    Nem is akarom elidegeníteni a real retrót, mindössze néha felhozom hogy anno jónak láttunk sok címet, mai szemmel viszont erős gépen sokkal többet lehet kihozni belőle.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák