Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz miresz #3480 üzenetére

    Az én alap órajelem 3.6 GHz, ezt emeli a TC 3.9 illegve 4.2 GHz-re. Utóbbi csak ritkán sikerül neki, de ha csak 1-2 szál van akkor néha összejön. A feszültségek a beállítottnak megfelelően változnak, de ha nem tetszik a gyári, bármit be lehet állítani.

    Szóval én a sajátomnál nem vettem észre, hogy a TC fűtené procit, csak mert be van kapcsolva.

    Ami fűti a procit, és brutál fogyasztásba hajszolja, az az emelt órajel és feszültség. Az teljesen mindegy, hogy automatikusan emeli meg a gép, vagy magadnak állítasz be profilokat, amik közt lehet váltogatni.

    A "nem megy a turbó"t úgy értsd, ha mondjuk éppen 3 szál futna a procin és azt 3 modul 1-1 magja kapja, akkor a TC nem emeli meg az órajelet a gyári maximálisra.

    Ha viszont ugyan az a 3 szál 2 modulon fut akkor meg tudja rendesen emelni az órajelet, de minden modul soha nem fog egyszerre így menni.

    Ha viszont nem tuningolom, akkor gyengébb, mint az elöző x6-om, ezért nincs más választás, mint TC kikapcs, és jöhet, ami a csövön kifér.

    Amúgy alacsony feszültség, és alacsony órajel (3.6 GHz) mellett miért kapcsolod ki az APM-et?

    Szerintem amúgy ezekre a szoftveres hőmérséklet kijelzésekre ne nagyon alapozz, met orrba-szájba alá és fölé mérnek, de legalábbis amit mutatnak sok esetben köze nincs a valósághoz.

Új hozzászólás Aktív témák