Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz DonCapello #25031 üzenetére

    Olvass vissza pár oldalt, találsz hűtőre rengeteg tippet. A legolcsóbb, de tuningra is alkalmas hűtő sztem a Brocken, valaki linkelte is, h pár órás tesztpéldányt vett 10 k alatt.

    Elhelyezésben az a jó, ha szűrt levegőt elől szívja be venti, a CPU-ról hátra vagy felfelé fújja a meleget, és házventi is arra viszi ki a meleg luftot. Hátulra kap egy lemezt a hűtő, ez tartja a súlyt, elosztva az alaplapon.

    Házban a legolcsóbb vehető az a Sharkoon Vaya, ez 10 k alatt, alsótápos, első ventinél van szűrő is. Házas topikban nézelődj, sok a lehetőség 15-25k között a jó házakból,ízlés és igények függvényében találod meg a legjobbat. Ami fontos: alsó tápos, porszűrős, első venti hely(ek) legyenek, szintén porszűrővel. Elforgatott HDD keret kényelmes, alaplapi tálca mögött legyen kábelmenedzsmentnek hely.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • #21078528

    törölt tag

    válasz DonCapello #25031 üzenetére

    Nekem Thermaltake V3 BlacX Ed. van. Ez felül is nyitott, ez szerintem nagyon lényeges, és azt a plusz 2500 pénzt, amivel a sima V3 többe kerül a V2-nél bőven megéri.
    Nekem a fórumtársak által sokat szidott ASRock 990FX Ext3 lapom van, ami kétségtelenül már 1.3V@3800MHz FX-8120 beállításokkal is droppolt. Aztán egy felülre behelyezett CM SickleFlow venti megoldotta a problémát, még 30 fokos szobában sem jön vissza a jelenség.
    Elrendezés: előre befúvó, felülre és hátra kifúvó ventik, ez a tökéletes légalagút (természetesen az oldalak fent). Nekem elől nincs, de így is hibátlanul müxik a rendszer.
    Viszont olyan házat, ami felül zárt, sosem vennék!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák