Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz HSM #6191 üzenetére

    5800X3D
    Olvastam olyan véleményt, hogy nem csak kirakat termék, azért lett 12-16 magos verzió is, mert az 5900X és és 5950X is azonos TDP-vel jön és frekvencia regresszió ott már túl nagy lett volna, vagy túl nagy vágás lett volna.
    Ugyanakkor ha ez így van, akkor igazán kiadhatták volna 6 magos verzióként is. Az 5600X ha jól emlékszem csak 65W TDP-s, tehát ott bőven lett volna tér a fogyasztás kárára megtartani a frekvenciát.

    Nem zárom ki ennek a magyarázatnak a lehetőségét, de valószínűbb, hogy csak egy kirakattermék és a 6000-es desktop széria Warholostul, mindenesetül tényleg el lett kaszálva.
    De én nem hiszem, hogy itt valamilyen stratégiai kérdésről lenne szó ( [link] ), hogy mérnöki időt spóroljanak a zen4 javára. A Zen4 eléggé készen levőnek tűnik, ha már most 5Ghz-en pörög. Mármint: amikor elkaszálták a Warholt, meg N6-ot, meg zen3+-t (desktopra) ez a döntés akkor született meg. Akkor azt gondoltuk, többen mondták, hogy a döntés a 2021 computexre sikeresen összerakott Zen3D javára történt. De történhetett a Zen4 javára is.
    Hogy ez mennyire igaz, ezt majd az dönti el, hogy a 2022H2 során pontosan mikor rajtol a Zen4.
    Ha az történik, hogy a computexen (ami ugye nem 2022H2) bejelentik és júliusban kapható, akkor arról lehet azt feltételezni, hogy itt tényleg jól mentek a dolgok, gyorsabban ment a fejlesztés, előbb kaptak gyártókapacitást, stb és sikerült pár hónappal előre hozni a tervezetthez képest, ezért elkaszálták a köztes áthidaló terméket (a Warholt). De ha úgy jelentik be ,mint a zen3-at, hogy októberi bejelentés, november-decemberi elérhetőség, hááát arra ezért nehéz lenne azt mondani, hogy itt egy stratégiai előrehozatal történt. Azt leginkább azzal tudnám illetni, hogy kissé megcsúsztak, megborult a "flawless execution"

    Persze a desktop piac nem prioritás, úgyhogy nem fognak könnycseppet ejteni.
    Abban egészen biztosak lehetünk, hogy 5Ghz-es zen4 mellett a mintákat már biztosan szállítják. A 2022H2 pedig nyilván attól függően jelent július-augusztus vagy november-december, hogy milyen lesz a kereslet a Genoa-ra (Biztosan jó nagy) és milyen lesz a selejtarány (mivel az N5 nem új - az Apple 2020 óta gyártat rajta - ezért elég valószínű, hogy már nagyon jó a kihozatal)

    Szóval a Zen4 jó ütemű fejlesztése lehet, hogy kiütötte a Warholt - és hát mivel 5Ghz-en ketyeg ez kétségbevonhatatlan. De hogy a malacoknak a Zen3D-ből is csak egy sku jut annak szerintem a Milan/Milan-X-re való kereslet lehet inkább az oka

    Barcelo
    A Lucienne-ről az AT-en meg biztosan más helyen is részletes ismertető jelent meg, hogy végülis ezzel fejezték be a Renoir-t. Ugyanakkor nem érzem azt, hogy maga a termék olyan nagy port kavart volna.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • carl18

    addikt

    válasz HSM #6191 üzenetére

    Igen, még várok de az Alder Lake-S i3-12100F már felröppent csere lehetőségnek.
    Sajnos kell a B660 alaplap, mert a H610 nem támogatja majd a Dual Channelt. :R

    #6193
    Petykemano
    Szerintem nyilván az is elkaszálta a Zen 3+ fejlesztési lehetőségét hogy hatalmas a készlet hiány. Most mindegy mit dobnak piacra úgy se lehet semmit kapni elérhető áron.
    Vagy a Zen 4 fejlődése olyan hatalmas hogy már nem érte meg a Warholba fektetni.
    A pletykák szerint azonos órajelen 29%-os IPC emelkedést hozhat a Zen 4 a. Ez elég brutális, még a Zen 3 mellet is, és 40%-os gyorsulást könyvelhet el az órajel emelkedés mellet is.
    + még a Zen 4 is kaphat 3D V-Cachet-t ami még brutálisabb gyorsulást könyvelhet el.

    Abban biztos vagyok az Alder Lake-S nagyon ki fog kapni a Zen 4 megjelenéne után.
    Az AMD se engedi le a védelmet, fejleszt gőzerővel és biztos sok ember álla fog le esni. :R

    Talán a Zen 4 Cinebench R20 alatt 800-880 pont között hozhat 1 magon. A 30-40% gyorsulást valahova ide vezethet.

    LGA 1700/AM5
    Én is a kettő között örlödök, de szerintem jobban megéri kivárnom az AM5-öt.
    Intelnél azért jelentősen túlárazottak az alaplapok, + az AMD oldalán egy platform jelentősen tovább marad életben. így a jövőre nézve sokkal nagyobb lehetőség van még idővel processzort váltani. :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák