Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Petykemano #66 üzenetére

    Nem is annyira a korábbi tapasztalatok mondatják ezt velem, mintsem inkább az aktuális. Eddig egy alkalom se volt (vagyis én nem tudtam róla), hogy a foglalat/platform akadályozta volna meg a megjelenést. Most meg a lapka gyakorlatilag hónapok óta kész lehet. A polaris amúgy nyár végén jön, nem?

    A másik topikban úgy láttam, hogy egyetlen die készül most a Zen-ből minden piacra. Szerveren 8 magnál többet elvileg csak MCM formában fognak nyújtani, desktopon 8magnál kevesebbet meg ugye letiltásokkal. Kockázatos és felesleges lett volna most két lapkán párhuzamsan dolgozni. Ilyesmire még a K10-es időkben se volt keret.

    Nem a CMT az egyetlen dolog, amiben meghasonult magával a cég. Gyakorlatilag majdnem minden csak általuk támogatott utasításkészletet kipakoltak az architektúrából és lekövették az Intelt. Az AIDA-nál is úgy számolnak a srácok, hogy a Haswell/Broadwell/Skylake optimalizálások kb lefedik majd a Summit Ridge-et is.
    Ez ahhoz képest elég nagy lépés, hogy korábban az AMD még fel is dobta volna a CPU teljesítményt APU-k terén az IGP-ért cserébe. A Raven-is ehhez képest elég CPU túlsúlyosnak ígérkezik az elődjeihez képest. Bár persze előbb derüljön ki az is, hogy mekkora egy Zeppelin mag. Ahhoz a Skylake méretei alatt kéne maradni, hogy a Raven esetében esély legyen legalább az 50/50 felosztásra.
    Persze ott a Greenland, szóval nem azt akarom ezzel sem mondani, hogy magából a HSA-ból szerethetett ki a cég, de valószínűleg 2 év alatt sikerült valamennyire helyére tenni a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák