Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #3292 üzenetére

    Szerintem nem irreális (nem.nevezném álmodozásnak.)

    A skylakeről azért nem.mozdult el az Intel,.mert ipct növelni az új nodeokon a 1-5-2x tranzisztorsűrűséggel kényelmes. Azt gondolom, hogy az Intel is arra számított, hogy hamarabb lesz használható a 10nm.

    A sunny cove már benne van az icelakeben, csak épp nem használható mobilon kívül.
    A willow cove idén érkezik a tiger lake.formájában. de ez is még csak mobil. 15-28W
    Kicsit később érkezik a 35-45W,.de szerintem asztali ebből.se lesz, mert az a rocket lake.

    A zen3 ezzel fog versenyezni.
    Igazából az látszik szerintem, hogy mivel az Intel ügyesen megoldotta, hogy a 10nm-en is meg tudja közelíteni az 5GHz-et, és valahogy összerakja 14nm-en is a cove magot, ezért 15% IPC növekedés a zen3-at legjobb esetben is épp csak szinten tartaná.
    Ennél.több kell.
    Vagy hamarabb,.mint az Intel terméke

    Mivel jön a tiger lake U, ezért nem meglepő, ha a Cézanne-nal iparkodnak.

    Alder lake (golden cove) vs zen4
    Azt gondolom még ekkor is problémát.fog jelenteni az intelnél az, hogy megfelelő mennyiségben tudjon gyártani 10nm-en.
    Az 5nm 1.84x tratnzisztorsűrűséget ad. Azzal azért már lehet gazdálkodni. Ráadásul bejön a DDR5 is, ami duplázza a sávszélességet. Bár ez lehet, hogy csak multithread teljesítményben fog látszani.

    Ocean.cove vs zen5
    A nagy kérdés itt szerintem az, hogy a az Intel boldogul -e a 7nm ével.

    Igazából.ugye nem tudunk semmit a zen3-on túl, amiből bármire is Lehetne következtetni, hogy milyen IPC növekesésre lehet számítani.

    Illetve azt sem tudjuk, hogy vajon a Warhol féle "optimalizációs" lépcsővel vajon változik-e a product release cadence. Mondjuk sűrűsödhet, miközben a zen gemerációk fejlesztése hosszabbodik.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák