Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iMaverick

    addikt

    válasz zsolt501 #5582 üzenetére

    Én a mai napig nem írok DVD lemezt 4x-nél gyorsabban! A megszokás! :DD

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

  • raidx

    őstag

    válasz zsolt501 #5582 üzenetére

    Igaz, már elég régen leálltam a lemezírással. De nekem is a Primco lemezek többsége olvasható 8-10 év után. A márkásnak mondott Verbatim, Philips, TDK és társai átlag 4-5 évet bírtak. A márkás lemezekkel van egy olyan gond is, hogy lehet nem is márkásak. A gyártás során sajtolással belekerülnek bizonyos azonosítók ami a gyártót, márkát, szerszám azonosítót, írási tulajdonságokat tartalmazza. Gyártás közbeni ellenőrzésnél egy szintet elér a hibás darabok száma az egész szériát leselejtezik. Ezeket kis távol keleti dzsunkacégek felvásárolják és az eredeti kiszereléshez tökéletesen hasonlító formába piacra dobják. Mivel olcsóbbak mint a gyártó, így a magyar Nagy Kerek előszeretettel hozták be és jó haszonnal adták tovább a Kis Kernek. A témába érintett kereskedő ismerősöm mesélte, a kilencvenes évek vége felé volt majd két év amikor kis hazánkba csak a tényleg gagyi no name és a selejtből minőséginek avanzsált lemezek voltak kaphatók. Ugyan így készülnek a már elhasználódott leselejtezett szerszámokkal is a bóvlik amik megkapják az eredeti márka kinézetét. Mivel minden, a minőségre utaló adatot a szerszám tartalmaz és besajtolásra kerül a lemezre így sokan el is hiszik, hogy minőségi anyagot használnak.

    Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Új hozzászólás Aktív témák