Új hozzászólás Aktív témák

  • Konfigos

    őstag

    Nos megvannak a végleges beállításaim,stabil mennek szerencsére.

    2 profilt csináltam magamnak,egyik az energiahatékonyság felé megy,másik a teljesítmény felé.Amit megfigyeltem és amire már BlueAthlon kolléga is felhívta a figyelmet,számomra érthetetlen okból dobálja a rendszer a cpu órajelét függetlenül attól hogy mi van engedélyezve,letiltva stb.Példaképpen belövöm biosba 4400mhz-re a cpu-t aztán windowson belül ha megnézem cpu-z programmal szintén 4400mhz,de ha megnyitom az overdrive-ot ott már látszik terheléskor hogy bizony csak 2 mag megy 4400mhz-en másik kettő változik össze vissza,néha fel is cserélődnek,szóval dobálja ide oda az órajeleket(ennek hatására általába még lassabb is a proci mint alap 3800mhz-en).

    De szerencsére megtaláltam a megoldást,a turbó zavar be neki nálam(kikapcsolása se segített). Semmi mást nem kellett tennem(bár erre rájönni volt 30 perc) minthogy az AMD PSCheck nevű programmal a kikapcsolt turbó órajeleket magasabbra állítani mint a Pstate P0,tehát ha 4.4ghz-et szeretnék legmagasabb órajelnek akkor a turbo legalább 4.5ghz legyen(lényeg hogy magasabb legyen mint a p0),ennek hatására azonnal eltűnik az órajeldobálás.

    Végét még nem néztem meg az igp-nek és a cpunak se,már ez is bőven elég szerintem,nem bántam meg hogy fm1-et leváltottam,közel akkora teljesítménye van az igp-nek így(1013mhz) mint egy a-3870k alapon+egy 1gb ddr3-as 6670 dualba,szóval kb 10%-al gyorsabb mint egy 1gb ddr5-ös 6670-es kártya.

Új hozzászólás Aktív témák