Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcitp

    őstag

    válasz hito #41082 üzenetére

    Az az igazság, hogy nem értek hozzá :B

    De amit tudnék mondani, valami jó éles kis dedikált makróobit szerezz be, nem tudom, hogy tudod gyűrűzni. Ami jó lenne, ha lenne rekeszvezérlésed, mert nyitva tudnál fókuszálni. Kezdésnek sztem jól használható ez az 55mm gyutáv (sztem), akra Takumar 55/1.8SMC M42-vel bár ott nem tudom, hogy lehet megoldani a rekeszkérdést (beugratást, ott én is sötéten keresőn kukucskálok. Vaku nem árt, sok mindent megfog, nem csak a fények miatt jó.
    Ha nikon obik rámennek, ott lenne tippem, 55/2.8 ais (élesebb, mint az enyém, vagy a preAI 55/3,5 állítólag az is, csak nem tudom, mit tudsz összetekerni a gépeddel). Vagy a 60/2.8D, az vonalfelbontásban már jobb ezeknél, és 1:1 a leképezési arány. Vagy ha szebb bokeh-s dolgokat szeretnél, hosszabb obi, 90, 100, 105mm és felette, vannak a 90-es régik között is eszméletlen szép mosásúak, nyitva is élesek. (Tokina, Tamron, Sigma, Kiron....Pl a Vivitar S1 vonal az Kiron gyártmány, és nem rosszak.
    Egyébként nem is biztos, kell gyűrű, elég jó felbontásod van, a bogyós kép az símán az 55/3,5 volt a 7200-on, f/8 rekesz, 1/125, ISO 100, vakura szigszalagozott fehér lappal (ernyőt formálva). 24 centi a közelpont, annál biztos messzebb volt, és crop.
    Sztem fix, élesrajzú makró obit vegyél, ne zoom-ot. Vagy amit szeretnél: ha bokeh-ra gyúrsz, akkor más a helyzet, ott nagyon megkérik az árát még a régieknek is. Szép bokeh, éles nyitva. Vagy pl a Tokina AT-X100. Vagy a Tamron 90-ese. Az is korrekt, modern obi. Az 50mm környéke meg azért jó, mert kézből is használható azért. Jobb/másik nem volt, nincs nekem az 55/3,5-nél, csak nyálcsorgatok a komolyabbakra, ezért írom, nem értek hozzá, mert csak ezzel van tapasztalatom.
    De egy 150/2.8-as Sigmát már nagyon kipróbálnék.

    https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Új hozzászólás Aktív témák