Aktív témák

  • amargo

    addikt

    Másokat olvasgattam itt, hogy Kik milyen blog weblogokat gyárt és vissza tért a kedvem,
    hogy leírjam gondolataimat.

    Régebben (nem is oylan rég), ezeket a gondolatokat ''vers'' (ha lehet ilyen szóval illetnem írományaimat) formába öntöttem, akkoriban nagyon sokat segített és megpróbáltam sok embernek is megmutatni a gondok ilyes fajta feldolgozását. Rengeteg barátra és ismerősre leltem, akiknek az írásai még máig is elérhetőek a honlapomon (Bővebben: link) sajna már időtlen idők óta (2- 3éve kb) nem látogattam és nem is tartom karban. Ez a törés leginkább számomra kellemes, hasznos jó :)
    Azóta ismerkedtem meg egy kivételes lánnyal, de nem erről fog ez szólni.
    Leginkább nem is tudom miről..
    Itt ülök a munka helyemen 9előtt érkeztem és azóta megválaszoltam pár levelet és még senki nem zargatott, hogy ezt, vagy amazt nem ért. Fura
    Voltak hetek, hogy a saját gondolataimat nem tudtam összeszedni..
    Probált valaki már úgy programozni, hogy közben 10percenként kérdezgetnek tőle???
    Volt is egy ilyen eset, kb egy 1órás meló lett volna megcsinálni a progit, kigondolni és legépelni, de aznap már a kigondolásnál megbukott a dolog, mert kapásból jött egy megbeszélés (vagy tárgyalás) utána vissza, mondom oksa folyt köv. 10percig gondolkodom, hol is tartottam.. püffölöm már kemény 5perce a billt, erre jönnek kérdésekkel.. megválaszolom, fingom sincs merre tartottam, vissza nézem mit írtam és gondolkdom mit is kell a továbbiakban csinálni.. sikerül meg van a szál!!! ez kb 15perc volt. közben apró kérdésekkel tarkítottak. Szintén püfföltem egy ideje a billt ismát fontosabb kérdés zúdult felém, persz, azzal a megelőző kérdések, hogy ''nem zavarok?'' mondom éppenséggel csinálnék valamit.. ''dede csak 5perc lesz!!'' mondom ok.. 20perc alatt elmagyarázza amit kb a 2. mondatából már tudtam, hogy mi a kérdés.. a választ is 10szer mondtam, de a 20perces szónoklat kell!
    Igazából nem is tudom, hogy ment el a nap, mert 1x csak azt vettem észre, hogy mindjárt 5 és indulok, nincs túlóra meg iylenek :)
    De hát simán lefárasztottak vagy 1órára, hogy én magyarázzam meg Neki, mit is csinál az amit Ők találtak ki. Így teltek a januári napok.. kicsit hajtás volt, kicsit agyilag néha azt sem tudtam, hogy most merre megyek mi volt a 2pilanattal az előtti gondolatom.
    Most 11óra és egetverően nem sok mindent csináltam.
    Persze rájöttem, hogy ga gördülékenyen kiadok minden melót (azóta nem programozok, mert sok lett volna) és ha szükség van rám, akkor megyek és hajtok és gyorsan megcsinálok mindent, akkor nem áll szanaszét a fejem és tudom magamról is, hogy ki vagyok. De ez sem elég persze, mert hogy kedvesem szavaival éljek ''munka mániás vagyok!!!'' hát igen, a hobbym a munkám imádom csinálni, imádom azt is, amikor néha azt sem tudom merre áll a fejem és egy épkézláb gondolatom nem akad, mert 100fele kell figyelni :) (persze csak módjával..)
    Viszont ezt, hogy nincs mit csinálnom, nem szeretem..
    keresek is nemsokára valamit... 100jára is átbeszélek Valakivel valamit vagy nem is tudom. Azt hiszem unatkozok.. azért is kezdetem ezt. Nem tudom.
    Fura, hogy már vagy 2éve látogatom ezt a fórumot és sok mindenkiről megtudtam dolgokat, de rólam kötve hiszem, hogy bárki is tudna.. egyáltalán minek is? :))
    De ha már fárasztás, akkor agyzsibbadásig.
    Hétvégén, volt egy kis összerözenés kedvessel.. persze most én voltam a hüle (azt hiszem) Fotózgattunk a szabadban és mikor éccaka megakarta nézni, nem tudtam, hoyg szelektálgatni is akar erre ki akarta törölni azokat aképeket, amin Ő van.. erre persze bepipultam kikaptam a kezéből és kitöröltem az összeset.. jól meg is bántam..
    persze tudtam, hogy maradék nélkül vissza tudom hozni a képeket.. de nem montam el sokáig és volt is sírás rívás.. aztán persze béke, ha már szamár vagyok leszek kutya is aki meghunyászkodik a hülesége miatt. És öröm is van!!! tegnap jót koriztunk!! :))
    Ezt már több helyen is leírtam, hogy eléggé aktív életett éltem (sport meg ilyenek, de mostanság nem, kb 2éve mióta megismerkedtünk) és most idén Ő mondta, hogy mennyünk korizni, én persze két kézzel kaptam az alkalmon és cipelem is rendszeresen hétvégente hozzájuk a korimat :)) Ő is szerzett egy, még 2soros korit és azzal nyomolunk minden fele :) tök jó!! sok ember tanítottam korizni, de azok inkább a szigorom miatt néztek fel rám.. Vele nem tudok szigoru lenni.. nem is néz fel rám.. persze el el szolja magát :) de tanítgatom és szorgalmasan tanul! :) Öröm volt nézni, amikor otthon mutatta családnak, hogy már hátra is tud menni. Szal jó volt, nekem is vissza tért a sport kedvem, kezd a felszedett súly is helyre állni. Ha reggel felcammogok a mozgólépcsőn, nem szenvedek utána, a levegő után :D
    Már csak valami elfoglaltságot kell, hogy találjak magamnak ide bent..

    Szerk: itt-ott hiba javítgatás

    [Szerkesztve]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    végre volt mit csinálnom! :)
    de nem is ez a lényeg..
    egy kollegámnak meséltem a hétvégémről és rájöttem, hogy kikiáltom a világba is, mert jó volt! :)
    Mint említettem előbb, voltunk kedvessel korizni és hát kicsi városka ahol Ő él és az emberek szerintem csak télen láttak ember siklani a jégen. Felbuzdulva a korizási lázon a tó környékén is korizgattunk és hát kicsit filmsztároknak éreztük magunkat, mert minden tekintet a parton ránk ragadt :)) vicces volt, egyből jöttek a jó5letek és csak úgy sziporkáztunk! A pecások is biztos kedveltek, mert amíg az Ő korija éppen csak megnyikkan a 7x keménységű kerekével a cikcakkos kövőn, addig az én 88-89es kerekeim és a robosztus kiépítésének hála csak úgy dübörgött végig a parton (nem csattogot!). De volt kapásuk simán! Sőt akkor amikor elmentünk melletük.. biztos megilyedtek a halak és bele ugrottak a hálóba :D
    Volt pár aranyos jelenet.. néha kicsit elfeledkeztem, hogy még csak korizni tanulgat és én mintha mi sem természetesebb legurultam a víz melleti lejtőn.. csak aztán vettem észre, hogy szegény ott áll fenn kicsit kétségbe esetten, így oda álltam az öböl szélére(mellesleg a beton járda hepe hupás és kb 70cm széles volt, jobbra víz, balra kerítés), és vártam, hogy jöjjön, persze simán bevette a kanyart, de vicces lett volna, ha nem, mert akkor vagy csak én esek a vízbe, vagy mind a ketten :)
    Nézük a tavat egy padon és figyeltük az embereket miként ütik el a szombatjukat. Volt egy érdekes pár is ott, a srác pecázott a csaj meg a notit nyomogatta.. meg is jegyeztük, mintha magunkat látnánk, csak én vagyok a csaj és Ő a pecázó srác.

    Erről eszembe jut Szabó Lőrinc egy verse, a Dzsuang Dszi álma Bővebben: link

    szerk: Kedvestől névnapomra megkaptam az új kötetét e remek költőnek! Örültem is mint ''majom a farkának'' :))

    [Szerkesztve]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Vicces, van itt bennt nálunk egy lány/nő, akiről még régebben nem tudtuk egy kollegámmal, hogy Ővé a marihuanas bögre.. Én világosítottam fel, hogy mi is az a bögréjén bár ezzel nincs is gond :) csak olyan fura volt, hogy egy ilyen helyen vannak normális emberek :D azóta többet is találtunk. De ma hallottam, hogy a nevét is megváltozattja valamiért.. és hogy a családja, hogy áll ehhez.. hmm fura miért változtattja meg valaki a nevét? Nemsokára faggatom.
    Közben rájöttem, hogy miért jó ide írkálni munka közben.. legalább részletes munkanaplót tudok vezetni! Bár ma eddig semmi komoly. De most olvastam egy topicot, ahol 3albis srác van és a 3.nak jönne egy barátnője és kiakarják rakni a szűrét.. hát kicsit gennyes dolognak tartom ezt az egészet, ahogy itt közzé teszik. Vagy csak látszik, hogy nem éltek eggyüt még nővel.. vagy nem is akarnak.. nem tudom, hogy szánalmas vagy vicces.. mert énsem tudok sok dolgot elviselni, Sőt a legjobb haveromnak amikor lett (és még van!) egy komoly kapcsolat, nem kezdtem el azon rágódni, hogy most elveszítek egy jóbarátot.. inkább azon voltam, hogy legyen +még1!

    Hétvégén egy laza perec után rájöttem, hogy nem ott kellene folytatni az egész korizózsdit, mint 2évvel ezelőtt abba hagytam.. ezen felbuzdulva, meg ''öregedésemre'' tekintettel valamikor héten köv héten veszek egy csuklóvédőt.. meg ha már ott vagyok egy kerék garnitúrás és csapágyakat is.. lesz vagy 30.. azon is gondolkozom, hogy új korit kellene, csak ezek a mai aggrassive skates cuccok olyan ormotlanul bénák.. és feleslegesnek is érzem, hogy mások ilyen szarokat vesznek, ahol 5cm a slied része a korinak kivül belül.. könyörgöm a vonat is elmegy a sinen!
    Na kezdem magam felhergelni ezen ismét :)) inkább majd korizom egy jót valamelyik nap.. csak lekell mozgatni valahogy a régi társaságot. (necces lesz)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Bővebben: link

    mai reggeli keltő :)
    jó fejek ezek a supporotosok, nem tehetik le addig amíg el nem köszönök.. tök furcsa, hogy csak tartja tartja.. de semmi olyan reakció, hogy leakarná rakni. Olyan jópofa, csak kár, hogy iszonyat milyen menete van, mire végre valami történik, és akkor sem lesz semmi..

    uuuuu tegnap néztük Kedvessel egy spanyol filmet valamelyik adón.. a szűz lányról volt szó, meg vallás meg minden.. csak kár, hogy én félálomban már éppen csak tudtam a felíratott olvasni Ő meg érti a spanyolt és tök izgatott volt, mert már régen hallot és beszélt spanyolul.. jót is szoktam nézni, amikor elkezd néha nekem spanyolul beszélni :))
    De már van egy bő 10-20 szavas spanyol szókincsem :D
    kepasa, largoi, duro, dulce, amargo, merra, meg még az általánosak, de sokat még leírni se tudok, kiejteni kitudom.. állítólag egész jól :D

    még tavaj/tavaj előtt voltunk fenn a Gellért hegyen valami spanyol csoport haladt el mellettünk Kedves izgatott lett és hallotta, hogy valamint nem találtak és egyből ment segíteni, én is köszöntem a jövevényeknek erre megjegyezték, hogy kicsit töröm a nyelvelt Kedves meg röhögve mondta, hogy egy árva kukkot sem értek, hát igaz bár azért van bennem annyi, hogy rájöttem, rajtam nevetnek :)
    ezt mint vicces történet meséltem el..

    volt olyan is, hogy angolok jöttek hozzánk a várban és kérdezték nem állnák e félre, hogy a szobrot letudják fényképezni.. én meg bőszen höbörgök magamban, és rávágtam, hogy nem (elsőnek fel sem fogtam mit mond.. lévén írott szöveget értem) erre kifakadt ott nekünk, akkor vissza gondoltam mi a frászt is mondott és végül arrébb álltunk :D
    annyi szép épület meg múzeum is van ott, miért éppen azt a szar eus szobrot kellet lekapnia ami ráadásul el is volt cseszve.. nem tudom milyen vállalkozó csinálta.. de nem tudott magyarul :D unío, vagy mi volt kiírva :D
    kaptam ''új egeret'' vagy is kollegám mellettem kapott és az ő régiét oda adta.. de titkárnő azt mondta, hogy még van egy optikai :) megszerzem magamnak!! akkor már 3egeret dughatok a gépre

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    váááááááá
    hihetetlen ez a builder, bezárom az béna fejlesztő környezetett és dobálja az exceptions öket...
    háááá mi a halál? a legviccesebb, amikor befagy egy progi és a buildert dobja fel, hogy kijavíthatom a hibát(debug módba teszi).. lezabálja a gép fél memória készletét!!!!!!!!!

    Ma megbeszélés: délután, persze késve érkeztem, mert még bütyköltem a gép előtt.. bemegyek egy 20nm szobában vagyunk vagy 40en.. mindenkinek a keze a másik szályába lóg.. na mondom én átmegyek a másik részre :)
    onnan csak a táblát nem láttam, de senki nem paszírozott sehova. teremben kb 10perc után nem volt levegő.. mindenki bológatott meg minden, volt aki olyan üreges szemekkel nézet előrre, hogy már azt vártam mikor esik fejjel előrre :D
    hirtelen felindulásból, meg mert már én is keztem ebbe a csoportba tartozni kinyítottam a terem másik részében az ablakot, akkor mindenki éledezett, mint tavasszal a virágok.
    Erre elkeztem fázni :D
    De inkább fáztam, mint elkókadjak..

    [Szerkesztve]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Tegnap voltam végre bevásárolni! hamar léptem, hogy legyen időm kiélveszkedni, minden pillanatott :)
    ami éppen csak említésre méltő, egy pci os usb 2es kártya.. már el kellet.. itt bent usb2 van és majdnem 4megával írok a kártyácskámra! :)) otthon meg jó, ha 500kval :((
    most jó, elfogadható lett otthon is a sebesség :)

    A lényeg!
    voltam korisboltban! talán honlapjuk is van.. megnézem (roll sport) bár lehet már nem ez a neve?!?! tegnap nem néztem meg cím van (Roll-Sport Budapest, Kálvin tér 7.) már ismerem a kezdetektől fogva.. hmm még annó 8éve kb. már akkor is jó fejek voltak az eladők főnök! És most is jó arcok vannak :)
    Tehát tegnap mentem oda, amint befordulok a bejárat fel látom, hogy vannak ''páran'', na mondom ezt azért kivárom, már bevagyok gerjedve.. és időm is csak tegnap volt :(
    10perc és oda pofátlankodok és kezdek kérdezgetni, háááááá kb 3-4éve vásároltam utoljára cuccot a korimnak és lett egy kis változás azóta :D
    elsőnek kértem kerekeket.. 6e 4db, ennyire is számítottam.. sima 60mm, 88A.. csapágyakat is kérdezem.. anno ABEC 7esem 12-13 környéke volt ->16db, most egyből kérdés, mihez lesz? kicsit furcsáltam.. előbb vettem 4db aggressive kereket (persze magamban elsütöttem, rollerhez:D ).. jó hangulatomban voltam mondom aggressive korihoz.. persze kicsit kérdő fejjel :D
    aztán gyorsan megkérdeztem, milyen van? van fithezhez is - jött a válasz.
    megálapodtunk az aggressivben.. kicsit szintén féltve a köv kérdésem - 8db külön nem lehet elvinni - válasz, természetessen nem. Csak remény volt.. annó 1db is lehetett vinni. szintén meglepő ár 16db 6800ft :)) hááá mondom ez beszarás.
    aztán, gondoltam, ha már ott vagyok a csukló védőt is megkérdem.. egy srác kérte előttem - lazán oda szoltam jöhetne erre fele is egy kis kínálat - erre oda rak elém egy fitnes védőt.. sandán ránézek és a cuccokra, amiket eddig kértem és montam, hogy valmai komolyabbra gondoltam.. annó volt egy roches kesztyűs és csuklóra tekerem stilusú.. gyorsan elő is került egy ilyen :)
    kapásból betettem a többi közé, a srác erre azért megkérdezte, hogy felsem próbálom.. hát igen.. a láz heve :))) kicsit ez kimaradt belöllem.. gyorsan eleget is tettem, eme felvetésnek.
    kifizettem a teljes összeget, mert ugymond kb a 2xére szamítottam :) mellettem mindenki alkudozot. De hát 1éve vettem utoljára kereket, az előtt meg kb 4éve. Szal bele fér az a + 1-2e alkudozás nélkül :)
    indultam is haza nagy vigyorral a képemen és már elképzeltem, ahogy lent progálgatom az új jövevényeket :)
    a kesztyűt fura lesz megszokni.. eddig párszor volt az is rajtam.. lévén, védőket nem hazsnálok-> meg is van a hártánya, lopakodó üzemmódban egy süket-néma is kiszurna úgy recsegek :D
    Haza érek, gépbe beszerelem a cuccot.. persze, ágy rendezés előtte, aztán bosszuskodás, hogy tiszta pór lesz minden, mert leszedtem a feldelét..
    Be is tettem, jó lett! persze amikor próbálgattam, még voltak neccek vele, de utána tettem fel a driverét.. szal amire haza érek gondolom jó lesz :) nem indítgatom csak úgy újra a gépet..
    8fele eszembe is jutott, hogy le kell mennem Zbához (róla még nem meséltem, csak úgy általánosságban, ha valami XP kérdésem van, akkor ''Miatta'', meg mert én nem tudom :) ).

    Leértem hozzá, jöttek a jópofa kérdések, a mánia, hogy a C: ről mindent ki kell írtani és, hogy legyen joga rá.. persze állom a sarat :D
    sikerült moonman segítségével kiiktatni a fellépő hibát Bővebben: link
    aztán jöttek a frappáns kérések, hogy egy weboldal kiírta neki, hogy rossz a képernyő felbontása.. oldal megkeres.. ajánlot felbontása kisebb volt, mint amit a moncsi tudott.. elismagyaráztam gyorsan, hogy nem kell pánikba esni emiatt :)
    megmutattam szépen, hogy 1024x768ba át állítva a tft elég gyenge.. és inkább a natív maradjon egy panaszkodó weboldal miatt.
    erre, az ikonok az asztalon elmásztak, pánik 2.. hát ezt át kell rendezni!!!!
    mondom ezt én már nem.. 1000x megmutattam, hogy kell. (Le is lett írva!)
    persze 2 ikon kitörlése nélkül nem úszhattam meg a dologt.. így gyorsan 2hanyag mozdulattal és egy egér csápolással elintéztem..
    uuuuuu az egész lemenetel úgy kezdődött, hogy vettek egy wireless bill+ egér kombót, és, hogy nem megy az egér.. persze sejtette, hogy valamit nem jól csinált a gyerekük. nézegetem a cuccot A4tech nem gagyi a léc.. de nem voltam hanyat vágva.. egeret tapogatom, nézegetem, egy laza kérdéssel: ''fel van töltve a benne lévő ellem?'' (láttam, hogy a hozzá adot aksi van benne, és most töltik a másik garnítúrát). új ellemek hozva betesz megy! (ezt sejtette Zbá is.. csak.. irgum burgum..)
    egér tud zoomolni!!! hát ezt meg kell oldani, addig nem mehetek fel!!! háá mondom, levan írva el kell olvasni és állítgatni.. de nem ez angol nem érteni, megnézem, nyomogatom.. észreveszem én is nagy nehezen, hogy office és segéd alkalmazások.. office nyit, egeren gombok nyomogat és tényleg!!! nagyít -> hát nem tudom kihasználja ezt ki? de annak biztos jó..
    elhárítva minden, mehetek fel, persze előtte még beszélgetés.. 10óra, holnap meló.. hulla vagyok, mondom jó-jó.. 5perc. 10-15perc és szabadulok :)
    otthon még 11kor egy apró hiba elháritásig jön egy telefon, hogy fut a vírus ellenörző és, hogy mit kell megnyomni.. 5perc egymás mellet elbeszélés után.. montam, hogy close gomb.

    Szal korit még nem szereltem össze, de ma ha haza érek! :))
    és akkor happy is lehetek.. most meg pörgök itt bent.. pedig 30perc.. és ismét kivégzés egy levegő nélküli teremben..
    és még enni sem mentem ellllllllllllll

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    aztaaaaa 2év után előszőr olvasgattam a honlapomat.. hááát van itt mit javítani, értelmetlen megfogalmazások.. háát..merész.

    ...hmmm...

    Elveszett hangok
    Amiket hallgatok
    Bölcsebb maradok
    Inkább hallgatok

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Elég keményen indult ez a reggel..
    A most már én is mosolygok rajta.. de kész. Bár lehet valakinek ez a szokványos napi reggelje.

    Lássuk csak. Onnan kezdem, hogy kiléptünk a kapun, persze pulcsit és a kabátot sietve még magamra dobtam, kicsit szerencsétlenül állt rajtam, ezt a fura tekintetű közeledő arcokból ítéltem meg, elég hamar rájöttem, hogy „jójó, majd össze zipzárazom a kettőt”(ilyen szt zipzárazható a kabcsim), csak érjünk valami olyan helyre ahol a sporttársától megtudodok szabadulni. Jó késéssel indultunk el otthonról.. kicsit kapkodtunk is :)
    A héven még szerencsétlenkedtem egy darabig, hogy össze húzzam a cuccokat, Kedves meg is jegyezte, hogy nem akar segíteni, mert olyan viccesen szenvedek.. (no comment, itt kicsit furcsa gonosz képet próbáltam felé dobni ;) ), mikor leszálltunk a hévről éreztem, hogy valami nem kóser.. a sport táskát pántját egy laza mozdulattal a fejem felet átdobtam, de éreztem, hogy itt valami nincs rendben.. Kedves nagy röhögések közepette a kapucnimat elválasztotta egymástól.. tudtam, hogy valami nincs rendben!! )
    itt már azért éreztem, hogy ez a mai nap más lesz mint a többi (hmm kicsit olyan
    végső állomás feelingem lett.. csak itt nem a halál játszik szerepet, hanem a szerencsétlenségem). Majd villire szálltunk és az egyetemnél szétváltunk, így én zakatoltam tovább a 6os villamoson.. Az utolsó előtti megállóban észrevettem egy kollegámat a megállóban, gondoltam vissza baktatok az ajtók közt, hogy majd mikor felszáll meg lepem. Sport tatyóval töröm magam előtt az utat, erre amire ahhoz az ajtóhoz érek, ahova saccoltam, hogy felszáll sehol se volt.. és fel se szállt, na mondom OK (még most sem ért be.. elnyelte a föld?!?!?!). Leszállok a Móriczon 47es pont előttem megy el.. kis bosszúság.. gondoltam meló előtt bemegyek a kedven péksütisemhez és veszek pár apróságot.. De csodák csodájára elértem és bosszúság, mert vagy 5percig még ott álltunk, közben a 18asom is bejött.. na mind 1 leszálltam a köv megállónál be a boltba, vagy 6an előttem, villim kint zakatol el előttem.. de legalább van jó kaja!! :)
    Vissza megállóba, 5perc jön végre a másik villi, megáll, szállnának le az emberek, de Ők is csak lesnek, mert a sofőr elfelejtette kinyitni az ajtót.. aztán valami isteni sugallat hatására eszébe juthatott és megszánt bennünket, de hogy ne legyen olyan könnyű mégse az életünk rögtön berregteti is a zörgőket, mindenki megrémül és gyorsan pattognak le (már már menekültek  ), én is kicsit kapkodva (félig belassulva, kicsit szerencsétlenül) baktatok fel, erre , hogy behozza az előző lemaradását be is tartotta a berregtetést, (Ő figyelmeztettet) nem keresztbe csuk az isten barma!!! Én meg mint a hülye próbálok szabadulni (úgy éreztem magam, mint egy kis rovar, akit elkapott a csúnya pók..) persze a táskától a vállamon elég macerás volt, de nagynehezen átverekedtem magam a csapdán. Az út további részében ott fortyogtam és azon törtem a fejem, hogy intézhetném el a kis genyát.. az 5leteimet nem írom, le de elég kreatív személyiség vagyok :) (amikor itt bent elmeséltem, hogy a marketingeseket, hogy intézném el, megkérdezték, hogy jól vagyok e? és, hogy nincs e valami összeköttetésem az orosz és olasz maffiózókkal.. vajon miért lenne?) tehát, jól eldünnyögtem ott magamban. Persze közben azt is vagy 5x végig pörgettem a fejemben, hogy verném szét a villamost, de peresze előtte kedvesen mindenkit megkérnék, hogy szálljon le (nem vagyok az erőszak híve.. főleg ártatlanokkal szemben!). Eljött a pillanat, hogy leszálljak, neki is készülök és bámulatos gyorsasággal le is rohantam :) nem történt semmi gubanc :) megnyugodtam, kezdek beérni meg minden.. és már amúgy is lapos villamostól távozom (legalább is emlékeimben  ).
    Megyek végig a Mercuri (? Sose nézem meg a nevét  ) hotel előtt és észreveszem, hogy valami necc van a táskával és megigazítom.. erre abban a pillanatban, elenged a csat, a szíja végig csap előttem, a táska nagy csattanással (puffanással? ) a földre kerül, mögöttem mindenki éles ívet leírva kerülget és nem mernek már rám se nézni (pedig itt már végleg megnyugodtam.. ez volt az a pillanat, hogy azt mondtam, „ez van”). Én már félig röhögve félig búsan felkaptam és magamra csatoltam a tatyóm és komótosan, bebattyogtam. Már nem tudom kicsit olyan érzésem van, hogy:

    „most már azt hiszem, hogy nincs igazság,
    már azt, hogy minden kép és költemény,
    azt, hogy Dzsuang Dszi álmodja a lepkét,
    a lepke õt és mindhármunkat én.”

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Nyahhh ez kircsi :)
    Bővebben: link

    Vicces, előbb erre jött egy kollegám és panaszkodva ment vissza a kollegáihoz, hogy felesége egerből hívta fel, hogy itt bomba riadó van :))

    Kollegákkal már azon ''viccelünk'', hogy lemegyünk és grafitzzük majd a vonatokat. úgy sincs bennt senki :D
    De viccet félre téve, van nálam gép, és ha tűz lesz, majd az ablak előtt háttérben az égő cuccokatal, majd lekapom őket és lehet mutogatni :D
    Na jó ez sem vicces..
    De valahogy fel kell fogni..
    Hehe 2-3órája bombariadó van és most tapad mindenki itt az üvegre :DD
    Még jó, hogy nekem közvetlen ablak előtt van az asztalom.. jegyet szedhetek ;]

    Tök jó üres minden.. királyyyyy ;]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz amargo #9 üzenetére

    Vazzzz: most szóltak, hogy készüljek fel egy 3-4órás megbeszélésre.. kivégző szotag..brrrrr

    De hogy vicces is legyen, meg van a nyertes :) egy kollegám csak most döbbent rá, hogy azért tök üres a déli, mert, hogy bombariadó van..
    másik kollegám beszólása: ''búcsuzz el a szeretteidtől'' ;]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Ez is eljött..
    Ma volt itt apám (Laci). Kb 3éve beszélgettünk utoljára ennyit.. Emlékszem, hogy a legutolsó beszélgetésünk 3éve az volt, hogy kitagadott.. de most nem is ez a lényeg, hanem a mai.

    Ezen a héten felbuzdulva, hogy ismét olyankor jött hozzánk, amikor senki se volt itthon és vitte el a cuccait (amivel nincs, gond! De ha mál külön élünk akkor egy minimal tiszteletet mi is elvárhatunk.. ). Persze 3év után eljutottunk oda, hogy a telkünkre akar bejelentkezni (lakcím átíratás), pontos menetét nem tudjuk még mivel, jár, ha Ő oda bejelentkezik ezért egy jogász ismerősömet megkérdeztem, aki eddig pontos választ nem tudott adni-> lévén komplikált dolog. Ezért mi irtunk egy szerződést, hmm hogy világos legyen a dolog, nem áll szándékunkba semmiből se kiforgatni, csak biztosítani akarjuk, hogy Ő sem fog, a mi beszélgetésen tudtunkra is adta, hogy nem is áll szándékában (bár volt már rá példa, hogy 1x ezt az megígért 2.jára szöges ellentétét állítgatta..) ilyet tenni. A lényeg, hogy talán egy 3éve húzódó szétszakadást sikerül heteken belül megoldani. És úgy, hogy mindannyian jól járunk! Mi biztosítjuk, hogy a telket nem adjuk el „alolla” sőt, kap haszonélvezeti jogot rá + bejelentük oda és megmarad az itteni lakásra is a haszonélvezete, hogy ismételten nehogy tudta nélkül csináljunk valamit is. Persze Ő is biztosított róla, hogy nem fog építkezni a telken sőt(!) még ajánlotta is, hogy a telek elején építkezzünk majd  (ez már csak azért is ironikus kicsit.. mert hát miből tennénk meg..), mind1 majd 1x  fő a pozitív gondolkodás.
    Sőt még a régi mosógépünket is odaadjuk Neki, plussz, minden olyan holmiját ami illeti, vagy olyat is ami nem illetné, de Nekünk nem kell..
    Tehát a szerződés ez foglalja magába. Viszonylag korrektnek sikerült.. bár kisebb koromban soha nem gondoltam volna, hogy egy azaz a mi családunkkal megtörténhet ilyen, amikor láttam, hogy a többi ismerősöm családja hogy ment tönkre én mindig csak értetlenkedtem.. most már tudom.

    A héttér történetnek a leírása nem is tudom, hogy lényege, mert annyit nem fed le (sőt!! mind a 2oldalról kéne hallani a véleményeket), hogy mindenki objektíven lásson, de annyira pont elég, hogy meglehessen ítélni számomra, mégis miért fontos nap. Még meg is ígértem, hogy segítek kivinni Neki a mosógépet.
    Nem is ragoznám, a lényeg, hogy elkezdődött végre valami, valami aminek már látom a végét és azt látom benne, hogy az a vég talán egy jobb vagy legalább is nincs bennünk a napi szorongás (bár ez inkább anyumra értendő).

    Erről ennyit 
    Pozitívan szoktam gondolkozni.. most is így vagyok vele, remélem minden megoldódik!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    naaa ez késssssz..

    Felállok a gépemtől erre összeakadnak a lábaim megnézem mitől.. hát nem kivan kötődve a cipőm!!!! de hogy a halálba, ha meg se moccantam eddig!! Nemrég kötöttem be!! áhhhhhh :) mind1, megszoktam.. ma amúgy is szintén szerencsétlen napom van -> kezd elfajulni.

    ma közel 2órát szarakodtam, hogy a programomat felkészítsem az új rendszerre. újjab 1óra, rossz helyre linkelte kedves kollegám a dll-em és én az istennek se jöttem rá, miért nem változik a projektem.. erre nagy nehezen feltűnt :D jól meg szoxxxxot.
    Hétvégén voltunk csocsózni a holdudvarban, hamar konstatáltam, hogy pianélkül nem tudok megfelelően koncentrálni, de hamarmegoldottam az agystimulálást :)
    De a játék így se ment jobban :D majd belejövök.. valaha még edzőtáborban csocsó világbajnokok voltunk egy haverommal (világbajnok = a helyieket és az edzőtársakat lenyomtuk). Van egy vicces storym is :)
    Már 8fele (pontosan 8'08 volt) volt amikor elértük egy lánynak a 8'15kor induló vonatját erre az 1ik haverom a nyugati másik végébe rohanva még oda ordítja, hogy mindjárt jön vissza..
    álldogálunk ott egy kicsit én elsütöm a poénomat, hogy biztos itt hagyta a lányt a lány meg majd jól lekési a vonatját (szegedi volt..) és akkor még vissza se fog jönni a srác.. még mindig várunk rá.. 8'13 hívom a srácot, ő meg némi lihegéssel megspékelve közli, hogy éppen ide oda rohangál.. én mit sem sejtve gyanút fogtam és kezdeményeztem, hogy köszönjön el a lánytól (vagy Ő kezdeményezte?), ez meg is történt, persze, én még tudakoltam tőle, amikor két hatalmas cuppp pattanhatott a kagyló túloldalára is, mert a lány közben tőlem is elköszönt. Hirtelen azt sem tudtam mi hova szólt.. de a lényeg otthon aztán kiderítettük, vagy is felkeresett a srác, hogy éppen jegyért állt és a vonatjához rohat, mert onnan ő is könnyen haza ér. a viccesség ebben az egészben az, hogy kb ezt a póént sütöttem el távozása első percében :) igaz a vége nem lett olyan drasztikus :D
    Korizni kellene.. nem voltam most hétvégén.. cemét idő :(



    Szerk: újabb adalék, napi teljesítményemből. Kidolgoztam egy új módszert az unatkozó/ mindig hívogató kollegák ellen, ime:
    Csöng a telefon felveszem.. keresik ezt meg azt-- mondom megbeszélésen vannak, persze mire nagy nehezen kicsavartam magamból a vannak (PH! után agyilag elzökkentem e világból) egy egetverő csuklást érzek.. hogy ne legyen kínos.. próbáltam elfojtani így egy irgalmatlan éles vonyítás félét hallattam, a túloldalt kedves kollega.. elköszönt, majd lerakta a kagylót.. pedig éppen kérdezni akarat még. Remélem ma már nem keres többet :U

    [Szerkesztve]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    lehet bennem van a hiba?

    Kedves kollega felhív, hogy 4file küldtem Neki.. már itt gyanús volt a dolog lévén nem kültem Neki semmit.. 3perc múlva megfejtettem, hogy arra a munkatársamra gondolt akivel megeggyezik a monogrammunk és úgy álltalában kevernek is (még szinte egyforma magassak is vagyunk :Y )
    10percig gyözködtem kedves kollegámat telefonon, hogy 11>00 ez azt mutatja, hogy a 11 DB verzió miben tér el a 00 DB verzitól.. --dehát, hogy az aztmutatja 11es miben változott.. és hogy ez értelmetlen. Kicsit kétségbe estem amikor 10.jére se értette meg, hogy eltérés.. és nem változott.. hogy a halálba változtatnánk vissza 3héttel ezelőtti DB hogy megfeljejen a monstani DB változásainak :F
    Én nem vagyok ennyire logikus, vagy mi a szösz?

    De lehet bennem van a hiba másik kolleganőm jön személyessen, hogy vírust kellene írtani, mert értek hozzá? hmm?!?! mhh (igaz, hogy pár gépet megmentettem az emészettől, de hogy mennyire értek hozzá? )
    Mondom jó mennyünk írtani, de, hogy nem majd holnap ráérek e és akkor.. mondom ok, de most is ráérek 5perc akatt kiderült, hogy a lakásán kellene, megcsinálni. Hmm, új módszer? :D
    INFÓSOK FIGYELEM új szlogen: ''leírthatnám az otthoni gépedrő a vírusokat?''

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Éppen azon gondolkoztam, hogy Valaki vajon miért ír a netre ''személyes gondolatokat..
    de igazából, nem is tudom, miért olvassuk el a másik gondolatait? valahol vajon azonosulni akarunk vele? vagy csak érdekel, hogy mi történt.. vagy mi? Én pl, azért olvasom el mások blogját, mert olykor érdekesnek találom, vagy mert tetszik a másik stílusa, ahogy megközelíti a dolgokat (ezt most lerágott csontnak érzem..). De vannak kifejezetten érdekes emberek, ahogyan megoldanak egy problémát amivel szembesülnek.. és ebből tanulni is lehet :) (tudod: ''az okos ember más kárából tanul'') meg úgy általában néha jó kimozdulni csak a saját kis világunkból.. olyan mintha egy könyvet olvasnál, bele gondolod magad a történetbe :) elképzelem, hogy oldanám meg az adott helyzetet.. ilyenek.
    jajjj.. a keddi rendszergazdizás jó volt (nem fulladt semmi izzadós cselekedetbe).. végig az járt a fejemben, hogy milyen érdekes egy nő (mert, hogy lánynak nem lehet nevezni az is biztos!) egész sokat megtudtam Róla is, bár hoztam a formámat és csacsogtam mint egy csitri :D de azért a céges dologról is megtudtam 1smást. Mikor megkérdezte, hogy mit várok cserébe a szolgálataimért bekell, hogy valljam érdekes gondolatok kerítettek hatalmukba (persze ezek azok az apró perverziók, amikről csak fantáziálni jó ;] ). Bevallom, kb olyan közvetlen Nő, mint én pasiban.. persze én csak akkor, ha már legalább 1megszólításig ismerek valakit :B
    Elláttam még 1-2 tanáccsal és haza indultam.. a feébe is kollegák vagyunk és a mellettem lévő szobában öltözött át :Y
    Még jó, hogy ilyet én is sokat csináltam régebben, pár lányt zavarba is hoztam e miatt :U
    Na, de ma gondolkoztam el azon, hogy kellene egy notebook.. t42eseket néztem.. csak nem tudom mennyi lenne egy 1,7proccal és dvd-íróvlal + 1giga rammal.. 400+fa környéke?
    elgondolkodtató, de ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ha már ilyenekben gondolkozok, megtehetném azt is, hogy elköltözöm.. bár be vallom 22évesen szerintem ezzel még ráérek :)
    Ahogy a mai helyzetet látom, munkám még jó darabig van itt! Csak alkalmazottnak kellene lenni.. legalább is remélem még jó ideig hosszabbítgatjuk majd a szerződésemet :)
    most még júniusig fix, hogy szükség van rám.. de már most tudom, hogy jóval tovább is!
    Szerencsére olyan terület alakült ki körülöttem, hogy elég jól ismerem a rendszert.. és elég sok minden is fútt össze a kezemben. Pont ma gondolkoztam el azon, amikor éppen az járt a fejembe, hogy melyik volt jobb? amikor csak programoztam és besegítettem DB területen.. + kis koordinálás vagy, amikor koordinálok nagyrészt, DB egy része a kezemben van(inkább döntésileg).. és néha programozok mellé. Nem jutottam döntésre :(
    Viszont az mindenképpen jó érzés, hogy megbíznak bennem (vagy legalább is azt a látszatott keltik :D ).
    Errő ennyit..
    Vissza térve, egy jó hosszú 7végém lesz :)
    Majd üregi nyulasat játszunk :D
    Persze viszem a korimat is, remélem jó idő lesz!
    Ismét kilyukadtunk arra, hogy koriznom kell.. be is fejezem, nehogy elkezdjek történeteket mesélni :D
    jócakk annak aki elolvasta, ha reggel akkor reggelt, ha délben: jó étvágyat, ha délután: uzsit (vagy pihit), ha buli előtt: igyál csak, hogy ihass :) ha utána, akkor ne jár úgy mint a kollegám..

    ezt még elmesélem :)
    hétfőn azzal kezdi, hogy van egy kis gond.. kiderült, hogy annyira mat részeg volt, hogy egy szórakozó helyet bezárt (jóban van ott mindenkivel, csak röhögve nézték), a volt barátnőjét, akivel még mindig fura kapcsolatuk van felhívta angliában.. és ilyen váltórohamos sírások lettek rajta urrá.. a buszon elnézést kért mindenkitől.. és úgy általánosságban ezt mind mesélték a haverjai, mert nem tudta, mi hogy történt.
    Akkor javasoltam Neki, hogy szerintem kicsit kevesebbet igyon, azt hiszem erre magától is gondolt :)

    szerk: aztaaaaaaa használok ám hangulat jeleket.. nem is kevesset..

    [Szerkesztve]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Áhhhh vazzzz, idejon kollega, keresi az DB melyik a legfrisebb.. elmagyarázom Neki, erre 39fiatalabb mint a 38 (38as kevesebb adatot tartalmaz mint a 39), mondom Neki, hogy nem az az idősebb!
    Erre,
    dehát az született később! Akkor az a fiatalabb.. :Y
    Nerre most mit reagáljak?!?!?!
    Mondom, hogy OK így is nézhetjük.. vagy Én gondolkodok furán :Y ?


    Bővebben: link
    Ez nagyon kész!!!
    Biztos sok rácnak megmozdult a fantáziája.. ahogy Nekünk is itt bennt :)
    Lévéng egéségessen gondolkodó emberek vagyunk :U

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Bővebben: link

    Pont most gondoltam bele.. keresek notit, de fogalmam sincs mire használnám ki..
    bár legtöbb mindennel így vagyok.. telefont is csak ritkán hazsnálok és akkor jó, hogy van (többször keresnek engem rajta).. 3hónapja PDAt akartam venni.. aztán let belőlle digi gép.. persze ezzel kapcsolatban is sokat vitáztam magammal :D .. kicsit döntés képtelennek érzem magam.
    Vajon mire is tudnám használni.. eredeti elgondolás, hogy idelye lenne cserélni a desktopot.. viszont legalább 100felett lenne az upgrade.. de annyit meg nem költenék egy olyangépre aminek lenne egy olyan teljesítménye már, hogy nem hazsnálom ki.. viszont ha kevesebbet költök rá.. akkor meg kapok egy olyan gépet ami ugyan megfelel a célomnak, de azért meg nem adok ki pénzt, hogy még1x cerkát vegyek.. így jött a noti 5let.. akkor nincs ez a fura dillema, ottvan, hogy eltudom vinni magammal.. kitudnám használni elég jól!! azzal nincs is gondom.. csak hát létfontosságban nem kell a dolog. Apám 1éve olvastam volna egy ilyen hszt, hogy azon filózik egy barom állat, hogy indokot találjon a noti vásárlásra.. kiröhögtem volna és egy csepp szánalmat se éreztem volna.. azt hiszem ezt is fogom tenni.
    amargo

    szerk: ehhee

    [Szerkesztve]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Hmm már csak kósza hangokat hallok a teremben, de még mindig nem csörrent a telefon, hogy induljunk.. megörjít ez a lány néha.. persze ok, nincs semmi gond, sokkal többször van, hogy én maradok tovább mint kellene.. de azt nem úgy éli meg az ember.. de ez kész.. mi a halált csináljak.
    Felcsatolom a korim és kirontok a folyosóra ugrálni..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Király volt a hétvége cakk pakk!
    Pénteken elértük a vonatot.. sőt még vártunk is rá jó sokat :((
    Vissza kaptam a kártyámat is, - még 2hete oda adtam Kedves báttyának, mert az Ő 256osa negyede az Én 1gigásomnak és akkor tud lövöldőzni az európai kis körutazásukon. Születtek képek, elég jó helyeken jártak! - persze nem vittem se a kártya olvasómat se a gép kábeljét (vajon ezen mérlepődöm még mindig meg?).. így ami kép volt a kártyámon (nem sok itthon lementettem már) az bele mentettem a belső memcsibe.. de közben, hogy még se legyen tökély a nap, a sok ki-be szedegetéstől (ezt sem tudom miért csináltam.. csak teszteltem, hogy elbaszom e? sikerült..) elvesztette a kártyán lévőket.. szerencsére a fontos képek megmaradtak! :)
    Szombaton megasztár!
    Kész kabaré :D
    Ez volt a szombati elfoglaltságunk. Én már nem tudok mint írni rá.. nem is fecsérlem a
    drága szavakat.
    Vasárnap szokásos kapkodásnál is kapkodósabban jöttünk, mivel színházba mentünk :)
    30perces gyaloglás az álomásig.. nyakamban a sporttáska jobb kezemben Kedves, balban a korim és még fagyizni is betértünk! Be kell vajjam kicsit nyügös is lettem ettől..
    A vonat csak 20percet késet (tényleg szóvá kellene tennem.. meg is nézem) hmm a DBnkben is 14'49van.. még is 3után jött.. valamit Én nem tudok vagy nincs összhangban a makaó a Vezető szándékaival :)
    Így le is késtük a buszunkat.. a Camponába betértünk egy kicsit, akkor ment az F1 közvetítés.. én meg pont ott eresztettem ki a tüdömből a levegőt gyorsabban és emeltebb hangod Kedves tuttára adtam, hogy: ''foggalmam sincs, merre van gépi fagyi!!!!!'', persze utána olyan borjú szemekkel nézett és meg is jegyezte, hogy kicsit nyügős vagyok és Én ennek nem tudok ellen állni így derekamat beadva.. bevallotam, hogy utálom a körülöttünk mászkálo embereket.. ''egyáltalán minek kellet pont akkor pont ott elmenniük'' hangulatomat :)
    Így Ő is kicsit vissza vett és próbálta a lehetettlen :)
    Nagynehezen azért haza értünk a buszon végig kibambultam a fejemből..
    Otthon gép bekapcs, Kedves gép elé leül és elkezd játtszani, amikor is megkérdem tőle, hogy 1óra alatt eltudunk e készülni.. úgy, hogy a József Attila Színházban még nem is voltunk.. nem is tudom merre van :Y
    Abba lett hagyva a játék is :) akkor én ültem a gép elé és én csináltam olyat amit nem kellet volna.. én keményebb szídást kaptam :O
    De mentünk tisztálkodni kb 50perc állt rendelkezésünkre, ebbe a tisztálkodás, kaja, felöltözés. Lehetettlen vállalkozás volt! De, de majd kiderül :)
    Nagy nehezen 20percel indulás előtt már kinn voltunk tisztán illatozva, amikor is Nővérem kedves barátja egy laza gátra gurulással lekülte az asztalunkról a kristály(!) poharakat (egyáltalán mi a francnak voltak ott?!?!?!?! amikor szekrénybe tároljuk..) 2 megmenekült! Megkapták Tőlem a bíbór csillagokat.. az elesettek emlékei a szívünkbe él..
    Ekkor az 1éve nem látott ''ünneplő'' nadrágomat is elő kotortam (utoljára állás interjúra jöttem benne), amikor kiszedtem érzetem, hogy elhagy az erőm.. de amikor felvettem hallotam is! Amit kedvesnek megmutattam mi a nagy helyzet, könnyeit vissza folytva ugrát anyum felé, hogy elörvendje: ''kis fia bizony szélesebb lett'', mit tagadjam, 10kg val gyarapított a tél/munka, de azt Én se gondoltam volna, hogy ilyen kicsi lett a naci..
    Gondot sztornóztam és elővettem egy másik nacit és mivel már a naci kihúzta magát a listáról így egy inget vettem magamra :)
    Ami osztattlan sikert aratott Kedves szemében (és másokéban is, de ez leplezettlen titok marad :U )
    5perc alatt ettem is valamit, ami így igen csak nem esett jól.. egy kis futás a HÉV után és már időben is voltunk! (Nem kellet volna elkapkodni így semmit)
    Oda értünk ismán, persze mind a 2en vagy 3éve voltunk utoljára színházban (bár érzésem szerint Én így is többet tudtam a dologról :) ) a kisebb megpróbáltatások után hamar belejöttünk. A színdarab isteni volt!! Kilencen mint a gonoszokat néztük meg. Ha Valaki valami irgalmatlan jót akar nevetni, röhögni, meg mienden ilyesmi akkor ajánlom Neki! A Szünetben konstatáltuk, hogy ide bizony sok sznob és olyan ember jár, akiket legszívesebben ... inkább nem írom :)
    A darab 1'30perc volt (átlagos) miután is kéz a kézben belevesztünk az éjszakába :)
    Az este további része is igen jó volt, de az már nem ide tartozik :B


    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Bővebben: link
    gyöngyszem!
    Milyen jó, hogy James Watt a matemetikai számításaival tünt ki..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    folytatódik :)
    Bővebben: link
    érzem, zavar támadt az erőben :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    No ez kedves volt:
    Kollega ecsetelete a hétvégi festészetet, gondoltam adok pár tanácsot (apukám 30egynéhány éve szobafestő én meg kb 10éves koromtól fogva járkáltam vele amikor csak lehetet.. tehát voltam párszor), hamar rá kellet jönnöm, hogy egy olyan ember aki 2jára tapétázik és fest ki egy lakást többet látot és tud az egész szakmáról. Gondoltam azért ebbe a ténybe nem nyugszom (nem említettem azt a kis hasznos infót, hogy jóval több éven keresztűl foglalkoztam eme művészettel, merthát művészet :) ) és elkeztem mondani pár adalékot. De amikor meggyözően ecsetelte a mágikus tapéta történetét ami a falat is kienyegeti, már nem próbálkoztam.. ezt az egyengetőt mi gletnek hívjuk.
    Ismételten kevésnek tünt Vele szemben a meggyöző ''erőm''.
    Nem baj, ajálom mindenkinek a mágikus tapétát! :))

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Ezt nem akartam elhinni!
    Ma voltam t-mobnál, mert 1hónapja van egy felhasználóm a mailhez, csak elérni nem tudok. Történet következik :)
    Bemegyek elsítom a panaszomat (1hónapja megrendeltem a t-email, telefonon.. azóta 2x is jeleztem az ügyfiseknek, hogy nem megy mind a 2x én diktáltam be a bejelentkező nevet és a jelszót.. náluk ment nálam nem :( ), mondom neki a telszám törzsadat.. vagy mi van itt, ügyfszám.. kérdi akkor mi a felhasználónév amit beírok itt hallani kellene amit mondok: déuelcée, aztán gyorsan dulsz (dulce helyesen)
    beírja, jelszó beír, MEGY :Y mondom ok, gyanakodom, hogy saját hálón beenged vagy valami ráis kérdezek, ekkor gyorsan megkérdi, hogy tűzfalam van e, mondom van, de miköze hozzá :F
    mondot valami szépet és okosat is, inkább ráhagytam.. (ma ugytünik nagyon ilyen napom van :O )
    ekkor mint isteni szikra és mint slozin ülve a csattanó hang, belém hasít a felismerés.
    Gyorsan megkérdem hősünktül, hogy írja le mit írt be..
    - hős : durce
    - én : váááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
    - hős : mi?
    - én : a megváltó ''hang''tól aléltan csak ennyit tudtam kinyögni: ''akkor kérnék egy módósítást'', és leírtam neki a biztonság kedvéért: dulce

    hősünk nem tehetett róla, hogy náluk csont nélkül ment.. de én akkor sem értem létezhet ilyen, hogy 4ember!!!! ugyan úgy rosszúl ért meg? bennem van a hiba..
    de meghajoltam előtte még pár hazsnos infóval el is látott :))
    és boldogan élünk, amíg..


    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Gyerekkoromban mindig valami szuperhős félének képzeltem magam.. voltak azok a rémisztő filmek, amelyeket ''muszály'' volt megnézni, különben úgyérteztem volna, mint amikor kiülsz egy rétre és figyeled a felhőket közben azon ábrándozol: vajon hova tartannak, meddig élnek, miket fognak látni, vajon kikgondolnak ugyan erre ugyan ebben a percben, majd egyszercsak beborul ez az egész és elzavarnak aludni, mert ''ehez még túl kicsi vagy!'' felkiáltással.. Persze mindig kibuliztam magamnak az esti filmezést és rendszerint nem mertem egyedül császkálni a szobámba utána. De talán itt tanultam meg a dolgog/ok kivédését, mert álmaimban ezeket a filmben szereplő szőrnyeket, mint pl a T-rex, az a nagy ollós /csápos (támadás a mélyből?) és persze a cápás, krokiodilos filmek gyirkos vérszomlyas főhőseivel mind találkoztam álmomban (ugye gyerekként ez nem is olyan meglepő?), eléghamar rájöttem, hogy ezeket az álmokat magam irányítomés ott én vagyok az aki megmenthető a NŐ-t és megmentheti a VILÁGOT a pusztulástól :)
    Ez máig elkisér, ha valami gondom bajom volt napközben álmomban elintézem :)
    Ezért is nemszoktam megérteni azokat akik sírvaébrednek a rémálmaikból..

    Ma mikor nap-napra szembesülök a ''nagybetüs élettel'', hogy a balek miét is lesz balek és, hogy a ''gyirkos sugaras hőssé, hogy költi át magát'', amikor kis hatalommal a kezedben azt tehetsz az emberekkel, amit én még gyerekkénet a szöcskékkel csináltam.. megfogtam, megkötöztem, lábajit kitépdestem és, hogy ezt miként fogattaják el velünk.. Vajon az a kisgyerek, aki szuperhősnek álmodta magát, ma a nagyvilágban mit tehet, tovább álmodja képzelt játékát(?) vagy beleolvad az elvárt normába, ahol mindenki megakar felelni valaminek, ahol mindenki jobbat akard, de ha tenni kell érte, jönnek a válaszok: ''azt nemtudok, túl bonyolúl, túl sok idő, minek?'' ha álmok viszont vannak: ''új kocsi, lakás, nagyobb mell, 10kg minusz, bárcsak ne lennék ilyen .., jobb lét '' még mind elérhetettlen, éjszaka, amikor senki nem figyel álmában a világot azért megmentheti az a kisgyerek.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Ismételten egy kemény hétvége.. kicsit már-már emlékeztet a régi időkre, amikor hétvégente 3-4buli volt a megszokott és a nem alvás.
    Most 2fél buli is volt (férfiasan bevallom ehhez már gyenge vagyok  )! Péntek délután 15’30 amikor felkeltem a székből és vasárnap hajnalban tettem le újra úgy, hogy tudtam már nincs hajtás.. Szombaton volt egy kis alvás.. de „vadidegen” helyen.. és éppen csak egy kicsi, de az kellet! Talán azért is volt ilyen durva ez az egész, mert a héten beteg voltam, ismét megkörnyékezett a kór! Fura amióta itt dolgozok egy napot se hiányoztam.. kivéve múlt héten 1napot.. lehet 2őt is kellet volna, mert még most se vagyok erőm tejében (de szép szó!  ).

    Pénteken 5fele jött a telefon, hogy lenne egy házibuli, Kedvesnél ott volt minden cucc (éppen hozzám jött 7végézni  ) így komolyan elgondolkoztunk a témán (Westend tetején kipunnyadtunk és éppen halálra csikiztük egymást). Végül hosszas megfontolás és körbejárás nyomán megszültük a dolgot és elindultunk kalász fele 
    Kicsit kellemetlenül éreztem magam, mert tudtam, hogy holnap is ez a ruha lesz még rajtam, amiben reggel eljöttem, de egy szendvics enyhítette a bánatom és az üveg sör (pedig nem szeretem a sört.. de akkor jól eset eliszogatni  )
    Tehát kicsit még lázasan, az aznapi ruhámban, de már teli gyomorral és vidáman meg is érkeztünk kalászra.
    A kezdeti bizonytalanság mindvégig bennünk volt, mivel 2x felhívtam kedves barátomat, „merre kell leszálni?!!” felkiáltással 
    Következő traumaként meg kellet fejteni, merre van a ház ! Ez egy kisebb rövidebb bolyongással (mint később kiderült még kijött az utca sarkára is elénk) keverve gyorsan letudtuk.
    Mikor a házhoz értünk nagy meglepődésünkre és Linda örömére egy nagy maci fogadott 
    Igen, egy „picike” 5hónapos kb combmagasságig érő izgő-mozgó, folyton játszanék kutyuska.
    Hamar meg is szerettük, bár kezdetben ockódtam a gondolattól, hogy kb nap délutánig ebben a kutya nyálas ruhában kell majd lennem, de miután már nem csak én voltam könyékig nyálas, megnyugodtam 
    Linda, mindig visszafutott kiengedni a kutyát, mert hát „olyan aranyyyyyyyyyyos!!!!” és ebben is maradtunk 
    Maga a buli is állat volt, isten szép napfelkeltét néztünk meg az ágyikóból! Meg vízipipáztunk is! (gyümölcsös dohánnyal). Még hajnalban küszködve az éppen aktuális orrvérzésemmel lebatyogtam a fürdőbe, gondolva tegnapi „jól kijövöm a kutyával” hangulatomat fokozhatja, ha ránézek az ablakból és valami örömöt csavar ki a vértől vörös és a náthától a fülemet nemérzemazarcomat beverték érzésem elmúlhat, ki is lestem, de hirtelen a szívem megállt, a torkom megcsuklott, és egy gepárdot meghazudtoló gyorsasággal hátraszökkentem az ablaktól! Hát nem az a szemét macska ugrott pont fel az ablak párkányra és nézett be úgy, mint aki leakarja támadni az arcomról a bőrt! Még vicsorított is, pedig én engedtem be éjszakai is!!! Nem kellet volna.. De ezért reggel kedves vendéglátómon leróttam az éjjeli félelmem és reggel úgy ráijesztettem, hogy csoda lenne, ha meghívna még )
    Nagy nehezen elindultunk a buszozást végig vegetáltam (pont nem járt a hév  ) minden ember egy kretén hangulatomban voltam  De ezt azért Linca feledtette!
    Szombat késő este még várt egy buli és mi a péntekre, szombatra tervezett programok nagyrészét nem csináltuk.. volt rá kemény 7-8 óránk.. hulla fáradtan.. kemény volt 
    Mára ennyi, így is leizzadtak az ujjaim.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Ma fura dolog történt velem.
    Tegnap nem voltam melózni.. gondoltam kedvessel csapunk egy görbe napot és voltunk Dali kiállításon, meg tropicáriumban! Rájákat is simiztünk :)) szal állat volt, de most nem erről akarok mesélni.
    Még a napokban olvastam Divot egy új topicját, hogy már nem a PH! a kezdő lapja.. akkor ott valamelyik fórum társ említette, hogy rog kollega is kimúlt.

    Ma jövök be nézem át a temérdeknyi mail-jeimet.. és közte találtam egy kollegától jött levelet ami:
    „Ajkammal többé nem borítom be tested melegét
    és nem mondom, hogy: kívánlak
    és nem lesznek többé őrült percek,
    csak hogy emlékezzünk
    érzések, mikben kurtán elélvezünk
    hanyatló pillanatok,
    mikre azt mondhatjuk: bocsánat.

    Ajkammal már nem imádlak, egy buja percben
    és nem teszek semmit csak hogy engem szeress!
    Már nem nézem többé melleted a TV-t némán
    miközben mondhatnám: Szeretlek
    És nem mézem többé az órát, kényszeredetten
    mikor áll már meg végleg bennem
    nem teszem, mit már nagyon kéne

    Ajkamat többé szolásrasem kényszeritem
    többé neked már nem létezem.”

    A tárgyban csak annyi, hogy: „ez te?”

    Egyből fel is kerestem, majd kiderült (számomra, mert Ő tudta, hogy kivagyok.. ejj ez olyan psychopat, skrizós, olyan érzés, hogy tudják kivagy, pedig a névtelenség mögé rejtőztél.. de valaki ott van és tudja.. vagy tudom is én :F a lényg tudta, tudja kivagyok, de most már én is)
    Ő rog.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Atyaaaaa világggggggg.. fújjjjjjjjjjjjj
    Ide jön a kollegám mellém elkezdi magyarázni a dolgokat, kövben már majdnem maszturbál úgy vakarja a tökeit és a gatyájába matatt.. majd hozzáér az asztalamhoz.. hányingerem van.. hova keveredtem?!?!?! A szájáról már egy szót se szólok.. 2m távolságból is megzakkanok tőle.. apám, erre nincs valami törvény?
    Vagy én vagyok finnyás?

    vááááááááááááááá kiráz a hideg, ha belegondolok

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Gondoltam arra, hogy hétfőn írom le a történetet okulás képpen.
    De ma teszem csak meg. Tehát adot egy adatbázis kezelő rendszert Sybase Enterprise (ASE), adott egy felhasználó (xy) és adot qw adatbázis.
    Na most qw adatbázis dumpolva lett qw2be, de a dump előtt qw ből törölve lett xy, majd qw2be létre kellene hozni aliasként -> server: ''menny az anyádba már aliasolva van''
    kiguvvad a szemem, nem látom. Nem is volt. Viszont a sysobjectbe megjegyzte, hogy aliasolva van, de nem írta ki :)
    A lényeg törölni kellet az aliast, majd újra hozzá adni.
    Érdekes volt, hogy ennyire nincs felkészítve.

    A másik történet:

    Hozzá adtam tesztként egy másik felhasználót (Neki is SA joga volt..), mikor teszt után kiakartam törölni, nem engedte tekintve, hogy az alap felhasználóknak x táblára nem volt select joga (Ő is ebbe került volna), de Ő használta.. könyörgöm sa!!!!!!!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Ez király! Nővérem kiborította hűtőnyitás közben a kajámat.. most a kutya (smoky) csámcsog rajta, innen hallom :(
    Mi olyan nagy feladat van ebben?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Bővebben: link

    Olvasom itt a történéseket és nem fér a fejembe.. ma olvastam egy jó szösszentet erről (pont itt) intellektuálisan aluldimenzionált, vagy alul motivált egyénnek tartom az olyan embert, aki képes egy virtuális kiragadott világban fenyegetőzni, majd azt behelyettesíteni a való világba.

    Bővebben: link
    „na, a hozzad hasonlo barmokat kellene innen ugy kivagni, hogy egy hetig szedulj tole
    ha mod lennek, ezert akkora ban-t kaptal volna, hogy nemcsak netre nem tudnal felmenni tobbet, de meg anyad is kizarna a lakasbol„
    De komolyan mondom, amikor ilyeneket olvasok kipattanok az eddigi gondolatmenetemből és fetrengek a röhögéstől  kurva jó!! Azt hiszem megjegyzem ezt is 

    Bővebben: link

    Itt hirtelen megfogta valami a fantáziám:

    „Aki kardot ránt az kard által vész.”
    Bár már nem tudom miért, de ez jutott róla hirtelen eszembe:

    A szív hideg marad

    Aki harcot vet, az harcot arat
    S harcban a szív hideg marad
    Nekem rontott egy fekete állat
    De nem tudta, hogy kire támad
    Mert én nyugodt vagyok, egy türelmes ember
    De ne élj vissza a türelmemmel
    Mert ölni fogok, kegyetlen leszek
    Gonoszságodon bosszút veszek

    Nem vagy ugyan ember
    De állatnak túl szép vagy
    Kár volna harcban hullanod el
    Visszafojtott zaj,
    Sűrűsödik a csendben
    Egy gyilkos alszik bennem, ne ébreszd fel...

    Aki harcot vet, az harcot arat
    S harcban a szív hideg marad
    Hideg a láz, hideg a szó
    Kihült lelked undorító

    Komor tudás feszül bennem
    Vigyázz, ne kelljen gyilkossá lennem
    Ne is lássam többé az arcod
    Ellened nyerni sem akarok harcot

    Kovács Ákos


    És kicsit illik is a témába.

    Igazából elég régen kezdtem én is ezt a netezős IRC, fúrom, üzenet küldök.. stb.
    Ez idő alatt megtanultam, kinek mit szoljak vissza (néha nem tudom azért megállni) voltak esetek, hogy bennem is elpattant a pumpa és elküldtem a büdös picsába az illetőt, majd miután lenyugodtam elnézést kértem tőle, szerencsétlen nem tudta hova tenni, jóban is lettünk. Sokszor sok embernek segítettem kéretlen emberek lerázásában, akkoriban értettem 1-2dologhoz. Hoha sehol nem voltam OP.. hopp még is, voltam OP, vagy még vagyok is, csak már egy ideje nem jártam arra  Mindig megvédtem magam, persze komoly fenyegetésben még nem volt részem, nem tudom, hoyg Kalandort mennyire komolyan fenyegették meg, de eltudom képzelni, hogy nem csak fenyegetés volt. Nem tudom mi fog kisülni az egészből, de kíváncsian várom. Vagy is inkább aggódva.. tudja a fene pedig nem vagyok moderátor fan, de tisztelem azt, amit csinálnak, persze nem mindig az eszközöket.
    Ma akartam írni a kis hasfelmetsző tanoncról és az átváltozó művészről (Franz Kafka: Átváltozás) de most elment a kedvem, nekem is lennének „jó” storyaim, de majd legközelebb.
    Amit leginkább megjegyeznék, nem is tudom, durva lenne, ha Miskolci esethez hasonló ismét előkerülne. Vagy ez nem olyan kaszt? Lehet itt másabb a story, de a lényeg az..
    No jóccak, annak Aki gondolja, hogy ilyenre szüksége van tőlem, Aki azt gondolja, hogy Neki semmi szüksége az én jókívánságaimra

    ''Semmit se értek az életből.
    Talán nem is létezik
    És csak egy látszatban élünk.
    Mit a szemünk elé ragasztanak
    Azok kik megértik.''

    amargo

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    ''s hogy az ész az érdek rimája,
    és hogy magát
    sugaras hőssé a bitang is
    hogy költi át,''

    Bővebben: link

    ''Vegyük azért azt is figyelembe, hogy még ma is kiváltság tanulni, és jutni valahová, háttér nélkül pedig, akár roma, nem roma, sárga, fekete, mulatt, mesztic, nagyon nehéz, és szinte lehetetlen.''

    Most leírok egy cafatnyi történetet az életemből (gondolom senki se kíváncsi rá, de ez egy blog és jó lesz, ha maj én is emlékszek rá x év múlva, márha akkor is lesz még PH!  )

    Kb 14éves korom óta dolgozom rendszeresen (nyaranta és néha suli közben is nyomtam) családi helyzetünk engedte volna egy kis időszakban, hogy legyen zsebpénzem, de most már hálisten(!) Szüleim soha nem éltek ezzel a lehetőséggel (talán ezért is becsülöm az értéket és azt aki megdolgozik érte).
    Ha valami nagyobb értéket akartam venni, megdolgoztam érte, igaz családi vállakózásban, mint szobafestő-mázoló és tappétázó. Apám mint dolgos ember nem azt a nézetet osztotta, hogy gyerek vagyok család tag vagyok ezért több pénz járna nekem, hát nem is volt így (sőt az ellenkezője! Igen erőteljesen, diák munka is többet fizet), de én jót is akartam és pénzt is keresni ezért nem foglalkoztam vele. Közben az évek során kitanultam a szakmát is (10éves koromtól járhattam el dolgozni, de 14től rendszeresen). Majd olyan 18éves koromban beállt a változás, kiderült, hogy apám elfelejtett pár számlát befizetni (nem azért mert, nem volt meg a keret, hisz ismertem kb mennyit kereset) inkább a telken kezdet kint élni. Addigra mire ez kiderült, már kb 1éves elmaradásunk volt közüzemi szinten, ami mint kiderült egy erre illetékes hivatalba semmiség, sőt nem is értették a problémánkat (azelőtt nem volt ilyen problémánk), de nagyon készségesen segítettek! Anyám mindeközben a 3. munkahelyét kezdte fogyasztani a fizetése messze elmaradt a 4-5év-el korábbitól (talán, ha 100környékén lehet ma, akkor 70fele volt). Mind eközben jöttek a végrehajtók is, mint kiderült, Apám csinált egy kisebb adócsalást (ezt mindenki eltudja képzelni, amikor valaki hőzöng, hogy kap egy pénzt közben afat kell fizetni, tb, szja.. stb) ezekből pár elmaradt pár éven keresztűl, ezt a végrehajtóktól tudtuk meg, 1milla feletti tartozás, most azt gondolom nem is olyan „sok”, most, hogy van egy jövedelmező munkám, most, amikor nem tanuló vagyok. Persze Apám elköltözött (erről már talán írtam), még ma is folyik az apeh es levelezgetés, hogy jönnek hozzánk a végrehajtók (mi lesz, ha 1x megunják és nem fogják elhinni, hogy tényleg nem él itt és nem „bujtatjuk”.. feltörik a lakást, megtehetik?). Mindezen évek leforgása alatt leérettségiztem (tudom nem nagy szám) szereztem egy főiskolai végzetséget programozásból(4es,5ös). 2-3 hónap alatt kiharcoltam magamnak azt a munka helyet, ahol még ma is dolgozok. Nem mondanám, hogy szívszorító történet az enyém (sőt !), mindent nem írtam le, hogy nap mint nap, mivel találkoztam.. stb, nem érdekes.. Viszont eljutottam ide, ahol most tartok és tudom, hogy ha ezt a vonalat követem biztosan elérhetem az álmaimat (álmok, vágyak: melyeket kicsiként, elérhetőnek, de mégis oly távolinak találunk ezért elérhetetlenek). Ezek után remélem Senki sem lepődik meg azon, hogy ha senki kéregetőnek nem adok az utcán (kivéve annak az idős bácsinak, aki a vígadónál szokott zenélni, plussz a vak bácsinak a bejárati ajtónknál) és úgy általában nem értem meg az embereket, mikor olyat írnak, hogy „lehetetlen”.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Ezdobom az agyam!!!
    Vááááááááááá
    Múlthét, egy kollegámnak megcsinálm a DBjét X állapottal.. SOS, SŰRGŐSben jött a levél.
    Ezen a héten meg is nézte, erre neki Y állapot kellene.. most pár perce szólt, még is X kell.
    ''Boldogok a tudatlanok''.. nesze.

    Még jó, hogy mentem a scripteket ;]

    [Szerkesztve]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Előre leszögezem, hogy a család még tanúlja a digitális fotózást (ahogyan én is!) ezért az életlen képekéer elnézést.

    A kutyánk:
    Bővebben: link (foggalmam sincs ki csinálhatta, talány anyum)

    Amit éccaka látok:
    Bővebben: link (Kicsit játszottam, szerintem jó lett :) )

    Egy baszott nagy fa!
    Bővebben: link (Kedves csinálta :) csináltam én is képet, amikor Ő áll ott, de azt inkább nem teszem fel)

    Ezt a virágot adtuk egy haveromnak ballagásra:
    Bővebben: link (szerintem jó lett! szerencsére egész ballagás alatt tarthatta, de a vége fele éeltünt egy banán.. és még pár cucc róla.. kiérti?)

    Jófej bogárka :)
    Bővebben: link

    ELTE:
    Bővebben: link

    Kikezdet velem.. nem bántottam! De mire haza értem melóból kinyiffant.. ezek szerint semmi ehetőt nem talált a szobámba :)
    Bővebben: link

    Már nem tudom mi a neve, de marha jó fej fa:
    Bővebben: link

    Ez egy olyan hely ahol szívesen eléldegélnék:
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Martonvásár. Az Óvodamúzeumról nem csináltam képeket, se a Beethoveni kiállításról.
    Brunszvik családnak köszönhető mind ez a szép, ami fenn maradt ma is. Érdekes volt olvasgatni a családfát.. és Beethoven leveleit. Mindenkinek csak ajánlani tudom aki még nem volt itt!
    Mi mindenhova Családként mentünk be így 400Ft volt x3 kivéve az Óvodamúzeum..
    Vicces volt, mert Kedves szüleivel voltunk így én nem tartoztam a ''családba'' képzelemi mit nézhetett a portás, amikor ''hugica'' szájába belemásztam :)


    [Szerkesztve]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Ma voltam ismét korizni, nagyon király volt! Egy régi haveromat kezdtem el tanítani a fura az egészben, hogy Ő is mint a legtöbb ismerősöm régebb óta korizik mint én.
    Elsőnek egy laza cselszövéssel elhúztam előtte a mézes madzagot, sima állóképességi trükkökkel, majd ''kicsit'' ugráltam és megmutattam mennyi minden rejlik a sportban! Majd kisvártatva kibökte, hogy rendes korit akar venni :)
    Azt hiszem az egyedül korizom ritkán haverokat leszaggatom otthonról probléma is megoldódik :)

    Kori közben egy másik régi ismerőssel is találkoztam, elecsetelte, hogy testvére kapott egy 240e robogót (125ös, ez még az?) és ha nyár végéig tuning összege eléri rajta a 300at, azaz +60rugót rákölt, akkor +még 1 jogsit kifizetnek Neki és a robcsit eladhatja és a pénzt természetesen megtarthatja, ha nem mindent Neki kell fizetni.
    Állítólag ez az új szülői ''szigor''!
    Nálunk nem ez volt :Y röpült a nyakleves(nem sokszor! na), zsebpénz, az meg mi :F

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Kedvenc kollegám, aki miközben az emberhez beszél a gatyájában játszadozik Ma ismételten alkotott, kb 10perce nagy hévvel b@zdmegolással és f@aszkalapozással cifrázva ront felém, hogy hova tünt egy táblája. Ekkor finoman tájékoztattam, hogy senkit sem szándékozok megb@aszni, akkor hirtelen észbe kapott. De folytattam, hogy hol nézheti meg. Majd miután visszajött az 1ik felettesem egyből kereste rajta is a táblát.. persze b@azdmegolva még szerencse, hogy az egész projekt adminisztráció és a projekt vezető jelen volt, ezért ellet kapva a grabanca, bár ez is képletes mert megszökött előlük, mert hát felelőségre vonni csak Neki van joga akárkit is. Majd nagy hisztivel és a szokásos sallanggal kivonult. A vicces az egészben, hogy megint Ő volt a f@asz, mert kb több mint fél éve nem követi nyomon az értesítéseket és a változásokat + vannak még olyan körülmények, amelyek teljes mértékkel az alul motiváltságát (magyarul: buta, mint a tök!) mutatja. Ilyen embereknek egy koporsó szegre valót se fizetnék..

    Mire megírtam az egészet visszajött :D
    Közben meg is kapja a személyre szabott levelecskéjét ;]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Hmm kollegám most mesélte, miért késett.. valaki beugrott a Metró elé a Moszkvai térnél.

    Reggel én is kicsit ideges voltam, annyian voltunk a szerelvényen mint a birkák.
    Mindenki izzadt mint a gebe, arra nem volt hely, hogy rendes 2lébon megálljak.. persze én vagyok a hülye, miért kellet még fel zsufolnom magam. fújjjjjj
    Azt már fel se vettem, hogy befékezet és eszeveszetten próbáltam az ajtóban a semmibe kapaszkodni úgy, hogy közben homorítva támaszkodás nélkül egylábon zsonglörködtem, hogy lene tapossam a hátam mögött lévő lány és mindeközben, mikor tovább ment a kapaszkodó pasi a kapaszkodóval fejbe vert, de ezen már átsiklódttam, ennyi.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Ez hogy a halálba van!!
    Kicsit nyomatják a légkondit ide bennt.. az ásvány vízem hideg!!! Nem hűs.. nem hidegecske, hanem HIDEG! Még szerencse, hogy hoztam pulcsit :) Ma szop@attak (ez egy külön bejegyzés lesz.. és még le kell nyugodnom :( ) az önkormányzatiban és kollegám fel vílágósított, hogy ha mág otthon környékében vagyok, akkor hozzak pulcsit. Megtettem, de nem gondoltam volna.. frankón a fejem is fázik :Y
    kemény

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Úgy döntöttem a múlthéten ideje lenne megcsinálni az útlevelem, ha már utazni akarok. Ezért ma elmentem okmányirodába.
    Ezzel nem is lenne gond, de ami onnantól fogadt, hogy kiléptem a kapun. Elsőnek gondoltam megveszem az okmánybélyeget (illetékbélyeg, stb..), hogy ezzel se húzzam az időt. Kb 8’14re oda is értem. Erre látom nincs sorszám gépecske.. jó beálltam a sorba, ahol osztogatták.
    Kb 10-15perc és meg is kaphattam volna, Nő szépen megkérdi meg van e mindenem.. régi útlevél, személyi, lakcím izg. Illetéket befizettem e, itt kicsit megakadtam, mondom nem, de hoztam bélyeget, erre közölte, hogy ápr 1.-től már nem így megy. Mondom jó, akkor mi a teendő, adott csekket, én meg megkérdeztem, akkor most mi legyen a bélyegemmel (tényleg nem kell valakinek? 6000FT  ) elmondta hol tudom vissza váltani.. persze hogy nem a közelben.. jó mentem postára (most a csepeli nagyra..) 8’34 akárhány mp. Várakozók száma 23. B+. Mindegy, kivárom, és vannak akik még azt hiszik viccből van az, hogy a csekken ki kell írni az összeget.
    Kb 15-20 álldogálás. Megyek vissza, 8’50 környéke lehet, látom már csak 1 ablak van nyitva oda állok. Erre mögöttem megnyitnak egy ablakot, hogy ott is lehet sorszámot kérni. Elindultam arra, erre egy nő bevágódik elém és elkezdi sírni a panaszát, (kabbe..)
    Megyek vissza addigra egy családdal bővült a sor. Mind1. 10perc végre sorra kerülnék, erre egy fószer meg áll mellettem és kérdi nem állhatna e be elém csak 1perc, mondom nekem még annyi se, (ugyhogy húzz a picsába) erre a pofátlan állatja konkrétan bevágódott elém (ennyire lúzer lennék) es elkezdi a csajnak nyomatni a dolgait, persze mint jó és megértő fiatalság révén a tarkoja felé álltam és figyeltem végig mit írkál (hmm komolyan, vajon parázot e amikor a címét ott írkálta előttem?). Kicsit emelkedettebb hangon megjegyeztem, az ablak túloldalán serénykedő hölgynek, hogy az akit éppen kiszolgál milyen pofátlanul vágódott be elém. Még mindig mind1.
    Elhúzott végre a fószer, még le se ültem mondtam mi kell csaj nyomtatta is, mondta, hogy kicsit sokan vannak érdeklődtem, hogy délután is ennyire lassú lesz-e az ügyintézés, bebiztosított, hogy lassabb is! Ezért inkább elkértem a sorszámot, ezzel az apró párbeszéddel is összesen kb 10mp volt az egész, de én 20percet szoptam a sorban, jahh persze, amikor még én következtem volna és még mielőtt az állatja nem furakodott be elém, mögöttem ismét felszabadult az ablak és aki 2perce érkezet, az is kapta a sorszámot a sor végéről..
    Elcammogtam egy székig bekészültem a másfélórás tömény hányingerre erre, megpillantottam egy lányt! Méghozzá a volt osztálytársamat. De kapva az alkalmon elkezdünk beszélgetni így sikerült megúszni az unalmat. Maga az okmány elkészítés kb 5perc volt.. (8an álltak előttem, reggel amikor átvágtak a palánkon csak 2en.). De végül a nap 1. fény pontja, mikor már minden megvolt és indultam be a munkahelyemre (10’30fele lehetett) egy lány volt a villamos megállóban (az apukájával talán) jól tudtuk, hogy mind a ketten bejövünk a másiknak és valahol meg volt az a közös pont. Érdekes volt és jó is. A lány kisportolt, kis huncut arc, aranybőr.. stb. Jó volt az a 10perc a villamoson (2es).
    Aztán beértem felérve az emeleten, belépve a terembe megcsapott az irgalmatlan hideg..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Milyen izgalmas munkahelyen dolgozok!

    Kb 30perce.
    Esemény: Egy telepjáró lefékez az épület előtt (ez még nem nagy szám), majd egy csaj kilökdösnek a verdából és hajítják utána a csomagjait is, egy kis táska félét. Csaj a lábán se tud megállni, mint utóbb kiderült, bevolt baszva. Járókellő és a portásunk egyből segít Neki (vannak még tisztelséges emberek!), össze szedik a cuccait ide támogatják a váróhoz.. stb.
    Majd a srác (portás) hív Neki taxit, beszélgetnek a lánnyal öntik bele a lelket, persze a srác egyből levágja a szitut (itt bevallom én is azt gondoltam elsőnek, szerencsétlen lány.. most képzeljetek el egy nagyon felegma picsát, de amint meglobogtatod a bankszámlád és a sluszkulcsod és a kettő 20 milla felett van, már is „térdel”..) de hőseink segítenek, mert jó emberek. Megjön a taxi a lány, megkédi a hősünktől: „És pénzt is adsz?” (na itt csúszott ki elsőnek a picsa szó a számból) hősünk könnyebben vette (majd, mikor már mesélte Nekünk Ő is elkülte) és megmondta Neki, hogy éppen eleget tett érte, majd betámogatják a kocsiba (kb 5x téveszti el hogy kell beszállni). Éppen azon tanakodunk, hogy vajon menny lesz az összeg Székesfehérvárra és mit alkudozhat a csaj, elindul a taxi (megegyeztek), majd fékezés, csaj azt gondolta természetben fizet, mert a sofőr éppen eltolta magától (1osztályú volt a csaj, komolyan, nagyon jól nézet ki, de azért ez már túlzás). Valószínű a lány fogta, hogy ez nem fog menni és megegyeztek, hogy pénz lesz itt. Tanulságot nem tudok mondani ebből, de hogy ilyen nőt még nem láttam, aki még akkor is a testével fizet, amikor éppen kib@szták a másik helyről.. nem tudok mit írni többet.. szanalmas.hu

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Jéééé egy pók mészik a billemen, hopp étment az egeremhez :)
    Jófej! Tök kicsi.
    Múlthét előtt (ehh 2hete), Kedves hív, hogy mit látott két dugó katicabogarat, én elképzelni sem tudom, hogy csinálhatták, de ahogy elmondta magam elé képzeltem és tényleg eszméletlen lehetett :))

    Ma reggel kutyát sétáltatok, mint már vagy 16éve minden reggel. Smoky (így hívják) megtréfálta magát, mert egy baromi nagy pocsolya felé vette az írányt, azt gondolta, hogy a fal mellett eltud menni, de nem lehetett és egy kocsi zárta a másik szöget. Szegény nézet rám bambán, hogy ez most mi? most komolyan kerülnöm kell? ekkorát nem tudok ugrani.. na jó.. kerülök. Kb ilyen volt :)
    Találkozott egy másikkal is, de ezt már áttudat ugrani, eddig kb 4-5x láttam ugrani :D 9éve van meg kb.
    a következő pocsolyán már átflakoggot.. örömömre.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Már csak 1hét és repülök!!!
    Szinte minden porcikám izeg-mozog (kevesebbet kellene.. nem tudom valamit).
    Végre sikerült megszervezni az útat, júl 22.-én megyünk tunéziába/sousse/el hana beach (12 nap!).
    Király lesz! remélem :)
    Most készülök, hogy miket kellene vinni, gondolom lesz ott wireless(?) és akkor haza lehet skype-ni. Még kigondolom annyi mindent kell még venni: napszemcsi, még 1-2 rövid naci, hosszúakat most vettem, kaja, pia, gyogyik, minden féle elsősegélyes cucc, ööö, papucs, poló, naptej, különböző árnyékoló berendezések, most ennyi, nem még se, kábelek plussz töltő.
    Még mi kellhet? matrac :D
    na jó kész vagyok vagy is már nem is vagyok itt, pedig még igen.. deeee miért??? nincs 22.-e.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Igen megérkeztem!
    Cikket jóesetben holnap.
    A teljes anyag elkészülte párnapot igénybe fog venni! Az egész utazásban az döbentett meg, hogy nem gondoltam semmilyen hitech cuccra csak az utolsó előtti napon jutott eszembe, hogy már több mint 10napja nem néztünk TV-t (igazából én jóval több). Viszont tegnap haza érve örömmel kapcsoltam be kicsiny PDA-mat hogy a TFTfényeit újra a retinámban érezhesem :)
    Linda ekkor még ittvolt, de most nem szolt érte, hisz sokáig voltunk távol.
    Bővebben: link

    Szép nem?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    És igen most kiderült, hogy más is eltünt az út során, amikor feltörték a szobánk Linda filofaxja.
    Hogy az a két tetves rohadt arab száradna le a kezük.
    Itt nem is az értékekről van szó! Hanem, hogy egy ember életét lopják el ezzel.. minden feljegyzés minden emléket, minden ami addig számított és fontos volt.
    Mindent kitöröltek egy mozdulattal a személyes feljegyzések... ááááá
    Nem egyszerüen nem, több nem megy.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    váááááááááááá
    Kollegám 2perce történt.

    Ide jön lapokkal a kezében és melletem egy polc tetejére leteszi. Kérdezget, hogy miben is maradtunk tegnap kb 20mp, indulásra kész, de össze-vissze nézelődik körbe, majd megkérdi: ''valamilyen lappal jöttem erre, nem láttad őket?''
    Mondom ott van melletted a polc tetején. Felvesz 1et belölle nézegeti, néz körbe ismét nézegeti nézegeti a többi lapot is alatt: ''hogy keveredett ez így össze?''
    magamban: ''miiii vannnnn?''
    majd 1perces komoly scannelés után:'' jé asz összes az enyém''

    A lapok köb olyan komoly távolságra helyezte el megától, mintha a monitor és magam közé letennék néhány lapot (kb 20cm van köztünk).. Hogy a halálba lehet valaki így vezető? hmm
    Mit is keztem el írni..? hol is vagy? mi a munkám..? jéééé
    Holnap megyek fizu emelésért, azt hiszem tovább képeztem magam.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Végre meg van a beszámoló, már csak Linaanak kell a hozzá fűzéseit betenni, meg helyesírást vizsgálni rajta csoda, hogy nem akad ki a word a sok píros csíktól :D
    Szal még pár év és elérhető lesz.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Kollegámal beszélgetek most tért vissza erre ezzel fogad:

    - húúú vazz! egy pillanatra azt hittem, h nem érek el a klotyóig :D
    amargo üzenete : :DDDD
    amargo üzenete : merész volt?
    - eléggé
    - nem is olyan volt, mintha kakálnék, inkább mintha pisálnék
    amargo üzenete : remélem szagtalanítottál
    - (még rímmel is)

    És én meg még hülyének gondoltam magam, mert kaja közben galambokat kergettem..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    [11:58:36] SzG üzenete : egész jó ez a nap
    [11:58:49] SzG üzenete : nézegetem már itt egy ideje, h a Tünde hajolgat :D
    DDD
    [11:59:10] amargo üzenete : :DD
    [11:59:12] amargo üzenete : én is nézegettem
    [11:59:19] SzG üzenete : nnannnááááá! :D
    [11:59:30] SzG üzenete : vazz!! de ez már büntetés!!! nem?
    [12:02:50] amargo üzenete : azzzz
    [12:02:54] amargo üzenete : fizu emelés lesz ebből
    [12:02:57] SzG üzenete : :D

    Hozzátartozik a dologhoz, hogy Tünde RSG-ett pár évig. Tényleg buntet!!!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Igen azthiszem a maiak után kicsit kipofozom a honlapomat :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    mi a tagbaszakad fasz van, már a 2. dreamweaver tettem fel és ez sem akar elindulni..
    Semmi kedven körmölni kódokat..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    jéééé kb 7év után kezd lemerülni a távirányítóm.. még osztrák elemek vannak benne :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Figyelem!! Arachnophobiások lapozzanak!

    Hétvégén kicsit körbenéztünk a háznál, vagy is nem is néztünk ottvoltak mindenhol! :Y

    Bővebben: link

    Valami szép is legyen:
    Bővebben: link

    Ilyen félelmetes szörnyek!!

    Bővebben: link

    kis bujócska :)
    Bővebben: link

    ''Kis'' aranyos
    Bővebben: link

    Megzavartuk, de jól van! Nem bántottuk, de maga alá csinált :)
    Bővebben: link

    Mindent összegezve jó hétvége volt :)

    Bár az első képen látható pók foggalmam sincs milyen fajta, éppen diózgatás közben akadtunk rá, inkább így írom, hogy L felsikított és rámugrott, hogy mi az a nagy dög az avarban. De én sem szemeztem volna sokáig vele.. sajnos semmilyen tárgyat nem tettünk melle, ezért csak el hinni lehet, hogy piszok nagyok voltak!!!

    Történet: kb idén tavasszal miközben mentem ki a konyhába valami puhára tapostam, persze nem teljes súlyal, mert amint észbe kaptam nem nehezedtem tovább, azt gondoltam, hogy kenyeret trancsirozok éppen a talpam alatt. Megyek tovább feloltom a villanyt, erre látom, hogy mozog a ''morzsa'' egy akkora pókra taposta! Túlélte vazzzze! Kiraktuk a szürét.. gondolom a madarak örültek nekünk :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Aktív témák