Új hozzászólás Aktív témák

  • itibi

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    A későbbiekben esetleg vennék egy ilyen hangfalcsodát.
    Látott, vagy inkább hallott már valaki ilyet??
    Kíváncsi lennék a véleményekre...

    Az élet egy nagy IDE port, van aki slave, van aki master, de nem mindenki jumperelhető. - bash.hu

  • Sardaukar

    csendes tag

    Nekem Altec CS21-em van, ami szintén 2.1-es rendszer. Tökéletesen megvagyok vele elégedve, szerintem veri az úgy nevezett minihifiket. Az FX6021 még nem hallottam, de gondolom abban sem alkothatott rosszatt az Altec Lansing. Mondjuk én az általad választott típus árát kicsit sokallom. Én a helyedben az MX5021-et venném, az még THX-minősítést is kapott. (Nem mintha sokat jelentene ez a védjegy, de tényleg ez most az Altec 2.1-eseinek zászlóshajója.) + tiszta StarWars feelinget áraszt fekete színben :DD

    Peace is not an option.

  • itibi

    csendes tag

    válasz Sardaukar #2 üzenetére

    Valszeg az se lenne egy rossz választás...
    De nekem ránézésre az FX tetszik jobban, de ha mondjuk az MXnek annyival jobb a hangminősége...
    Akkor újra kérdezem: Látott/hallott már valaki ilyen hangfalakat, vélemény, stb...
    Ne kíméljetek :)

    [Szerkesztve]

    Az élet egy nagy IDE port, van aki slave, van aki master, de nem mindenki jumperelhető. - bash.hu

  • Sardaukar

    csendes tag

    Bővebben: link
    Itt olvashatsz az FX6021-ről. Az MX5021-ről csak angol nyelvű cikkek vannak.

    Én ugyan még csak a sajátomat hallottam, de az meggyőzött a márkáról. Persze ne várj tőle Hi-fi minőséget és teljesítményt, de egy jobb hangkártyával ezek már alkalmasak zene hallgatására, játékra pedig bőven. (Gondolom nem DVD-filmekhez kell elsősorban, mert akkor egy 5.1-es rendszert néztél volna ki.)

    Hangminőségről annyit, hogy a maga nemében ezek már tényleg jól szólnak. Széles tartományt szólaltnak meg, a mélynyomónak köszönhetően pedig jól adják a basszust. Meglepően nagy a hangerejük és a dinamikájuk is tűrhető.

    A lényeg, hogy a 2.1-esekbe az Altec Lansing jár élen, tőlük érdemes vásárolni. A többiek gyárthatnak szebbet, de hangminőségben csak kevés veszi fel a versenyt. Nagyobb teljesítményűek: 621, CS21, FX6021, MX5021. A Klipsch csinálta még régebben a Promedia 2.1-et, de az még most is nagyon drága és nem biztos, hogy a régi technológiája miatt megéri. Olcsó megoldás a Creative P380-as, azt is sokan dicsérik.
    Szerintem mérlegeld, hogy melyik tetszik és mennyit tudsz rászánni, ha pedig van rá lehetőséged, akkor feltétlenül hallgass meg párat, mielőtt megveszed.

    Peace is not an option.

  • Sardaukar

    csendes tag

    Ja és az FX és az MX közti különbség: az FX azoknak jó megoldás, akiknek fontos, hogy a speakerek minél vékonyabbak legyenek (illetve tetszik nekik, mint te :DDD). Ennek érdekében komprumisszumot kell vállalni. Egyrészt drága az FX és minden bizonnyal nem olyan jó a hangja, mint az MX-é. Valószínű, hogy a különbség nem olyan nagy azért, szal ha nem sajnálod rá azt a +10 ezret (asszem ennyi az árdifferencia) és neked az a vékony tetszik jobban, akkor azt vedd meg. De én nem hallottam ezt a kettőt, csak viszonyítani tudom a sajátomhoz őket...

    Peace is not an option.

  • itibi

    csendes tag

    Na, sikerült magam rászánni a vásárlásra... :))
    Gondoltam, ideírom a tapasztlataimat, hátha a későbbiekben más is érdeklődik.
    Végül is az MX5021-est vettem meg.
    Meghallgattam, hogy szólnak, és sokkal szebb volt a hangja, mint az FX-é, ami élőben már nem is nézett ki olyan jól, mint a képeken...
    Most már több, mint 2 hete nyúzom, gyönyörű hangja van, és ha akarom, elég hangos is tud lenni. :DDD
    Úgy gondolom, hogy ha valaki a számítógép mellé akar hangfalakat, és hajlandó picit többet áldozni a szebb hangzás érdekében, jó választás lehet neki...
    Igaz, hogy csak 2.1-es, de egyrészt nekem elég ennyi, másrészt meg nem is nagyon tudnék hová tenni per pillanat még 2-4 hangfalat... :)
    Talán annyi problémám akad vele, hogy az árnyékolás elég gyengus, mobiltelefon behallatszik elég messziről is... :(

    Különben Sardaukarnak kösz az infót így utólag... :)

    [Szerkesztve]

    Az élet egy nagy IDE port, van aki slave, van aki master, de nem mindenki jumperelhető. - bash.hu

Új hozzászólás Aktív témák