Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bali79

    tag

    válasz Gh0sT #222 üzenetére

    Nem tudom mióta keresel állást (néhány hónap?) és hogy hol, de amit most ajánlottak, az nyilván nem felel meg a te igényeidnek, ezért, ha nem tudod mellette folytatni az álláskeresést, akkor ne is fogadd el. Ha tényleg nincs más lehetőség, akkor persze menj oda mégis, mert ilyen-olyan indokokkal mindenhonnan lehet hiányozni, legfeljebb 2 hónap után kirúgnak, mert nem megfelelő a munkamorálod (naés?). Bár én inkább mennék kőműves mellé havonta 2 hétre.
    Mellesleg: ahol normális iskolázottságot kívánó munkáért br.80-at fizetnek, az nem elit hely. Ha annyira kellesz nekik, hogy 4x is behívnak, akkor kérj többet, ha nem adják, akkor csak a szabályzat miatt akarnak felvenni. Nem tudom milyen munka ez, de a relatíve magas jutalék valami ügynök / sales pozícióra utal, ami nagyon kemény munka és megdolgozza a jellemet.
    Mellesleg2: lehet, hogy éppen neked nem kéne mondanom, de az én tapasztalatom az, hogy azt a fajta álláskeresést, amit a fejvadászcégek preferálnak (nagy lelkesedés, kísérőlevél, kétnyelvű CV stb...) azt csak ők maguk és a cégek HR-esei szeretik, ''normális'' ember pl. mérnök a kísérőlevelet el sem olvassa, csak a szakmai tapasztalat számít és a fellépés.
    Én a helyedben nem mennék ahhoz a céghez.

    Mindenre van félmegoldás!

  • g@bo

    nagyúr

    válasz Gh0sT #222 üzenetére

    Az első interjún célszerű a bérigényt tisztázni, pontosan emiatt, elkerülni a felesleges köröket. Egy nagynevű cégnél ez a bruttó 80k szánalmas, ismerősöm raktárosként keres nettó 100e forintot, tessék viszonyítani...

    Ha munkaerőkölcsönzési előélettel az ilyen ''ocsmány'' ajánlatnak bedöltél, a tárgyalás alkalmával nem álltál fel ahogy a 80k elhangzott, Önmagad munkaerőpiaci értékelését tetted meg.

    Az értékesítői/ügynöki meló a legundurítobb szakma napjainkvan, és nagyon keresett!! balek kell, aki az idegeit jutalékért őrli.... :(

    Dehát az ilyen eseteken tanul az ember. Legközelebb nagyobb önbizalom, és keményebb fellépés javallot, aki nyuszi, átverik.

Új hozzászólás Aktív témák