Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz petymek #28195 üzenetére

    Ne haragudj, de ez volt már. Nem egészen értem, hogy ami várhatólag 2 év múlva történne az most miért érdekes. Addig olyan sok minden változhat, hogy értelmetlen ezen agyalni.

    Az akire hivatkoznak az egy törvényt végrehajtó szervezet alkalmazottja, a törvény nem ő hozza, eleve a megfogalmazás téves, az áfa szabályozás és annak mértéke ennél a dolognál az nemzeti hatáskör.
    Akkor elmagyaráztam hogy ez a magyar Országgyűlés hatásköre, mert az elhanyagolható értékű küldemények áfá-ját ők határozták meg a magyar Áfa törvényben.
    EU országok vonatkozásában ez a 150 €-ig érvényes vámkedvezmény az elhanyagolható értékű küldemények esetén az áfá-t a nemzeti törvényhozók 0-10-22 €-ig szabályozták az Áfa törvényeikben.
    Magyarországon viszont kiegészítették azzal, hogy ha az áfa összeg maximum 10 € lenne, akkor azt nem kell megfizetni.
    Ha az EU kiveszi a Vámkódexből ezt a 150 €-os vámkedvezményt, akkor kell a magyar Országgyűlésnek foglalkozni a rá vonatkozó Áfa szabályozás módosításával.
    Ha akarja a Parlamentünk akár azonnal törölhetné ezeket a kedvezményeket, nem kell EU jóváhagyás hozzá.

    Ha belenézel a cikkbe ez egy agyrém megfogalmazás: legális kiskapu.
    Kritizálja a hölgy a politikai vezetésünket? Egy törvényben leírt dolog az nem kiskapu, kár hogy ezt gondolja.
    És agy NAV-vámosnak tudni kell hogy nem ráírt érték alapján kell számolni, mert az nem felel meg ennek:
    Az áru vámértéke
    Ügyleti érték: az az érték, amit az áruért ténylegesen fizettek
    vagy fizetni fognak az esetleges kiigazítások (szállítási költségek: a külföldi szállítási ktg-et kell figyelembe venni, a belföldi fuvarktg. az ÁFA alapot növeli) figyelembe vételével (nettó értéket kell figyelembe venni)

    Számla, nyugta, banki fizetési igazolás a tényleges kifizetett összeg igazolás, a bemondás még nekik sem müxik.
    A vámérték nem lehet önkényes ár (a vámhatóság által „hasra csapva kitalált”)

    [ Szerkesztve ]

  • Ance

    őstag

    válasz petymek #28195 üzenetére

    Szerintem te egy medve vagy. Tél elején beköltöztél a barlangodba, most előbújtál és elkezdted olvasni, mi történt a nagyvilágban. Ez nem is lenne baj, ha előtte rákeresnél......

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák