Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz Geault #27 üzenetére

    Azt, hogy pontosan miből van a kijelző, nem sikerült kiderítenem. Ahhoz képest, hogy több teszt is a gyártó középkategóriás flagshipjeként említi (ölég nagy marhaság már maga a fogalom is, de mindegy), a műszaki adatok még az Alcatel oldalain is elég zavarosak. Még modellszámként is elég sokféle szerepel, több helyen keverik az Idol 4S-sel. A készülékben az 5025K modellszám szerepel.

    Szóval az üveg. Nem tudom mennyire gorilla, gyanítom semennyire, de tudja a fene. Nem álltam neki karcolászni, három nap alatt meg esélye se volt megkarcolódni, bár zsebben hordom.

    A korábbi Alcatelemből kiindulva (annak idején az volt a best-buy dual sim telefon, OT-997D) nem számítottam csúcsmodellre, de rosszat se vártam tőle. Egyelőre azt mondom, többnyire felülmúlja a várakozásomat.

    Az üveggel kapcsolatban van egy kis ellentmondás, mert a kiírások szerint oleofób bevonata van, ehhez képest rendesen gyűlnek rajta az ujjnyomok, igaz, egy mozdulattal (meg egy száraz papírzsepivel) eltávolíthatóak. A hátlap kicsit vékonyka, emiatt középen érezhető egy kis légrés alatta. Trükkös amúgy, mert aki arra számít hogy a fémkeretnek látszó rész mögött kezdődik, az meg fog lepődni, ugyanis egy tepsi a hátlap. Közvetlenül az üveg mögött van a széle, a gombok is a hátlapban vannak rögzítve, ha levesszük csak a pici kapcsolók maradnak a helyükön. A korábbi telefon hátlapja jobban tetszett, volt egy enyhén tapadós matt texturája, az nagyon kellemes fogást adott. Ez szálcsiszolt fém mintájú, sima műanyag, nem csúszós, de látszik, hol fogja meg az ember. Ha szorongatod, a légrésnél tényleg adhat hangot, de normál használatban nem vészes. Ha valaki talál hozzá való tokot szóljon, bár így is meglehetősen méretes a készülék.

    A kijelző fényereje, színei, betekintési szögek IPS-hez méltóak. Mondjuk a max fényerőnél úgy 10%-kal többet el tudnék viselni déli verőfényben, de ezzel is együtt lehet élni. Az adaptív fényerőszabályzás egész jó, be lehet állítani a csúszkán egy szintet, és abból kiindulva igazgatja az automatika.
    A színeket, élességet, stb… lehet állítgatni a Miravisionben.

    Az első SIM micro, a második nano és van külön SD kártya slot. Ide én egy 32GB-s kártyát tettem, megette, szólt, hogy inicializálni kellene mielőtt használná. Ennek nem örültem, mert pár a régi telón használt app konfigját akartam rajta átvinni, de így ez nem jött össze. Viszont felajánlotta, hogy rendes 6-os droidhoz méltón képes összekapcsolni a belső tárhellyel, amiből egyébként az automatikusan feltelepült frissítés után 10.8GB maradt szabadon. Az összekapcsolás után kissé konfúzus a helyzet. mert egyelőre csak a telefon tárolóba pakol és a különféle appok amikor tárhelyet mutogatnak, mintha csak azt látnák. Majd meglátom, ha betelik mit mutat, mindenesetre a saját tárhely statja szerint 7GB foglalt a 38,94GB-ból.

    Belaktam a készüléket, kiderült, hogy a 4,1-est droidban megszokott tasker rutinjaim egy része a 6-oson nem megy, illetve van olyan, ami gyanítom a root hiánya miatt. Ezek kiváltásán még dolgozom. Néhányat meg nyugodtan ki is dobhatok, mert a 6−os droid helyből tudja (pl a ne zavarj funkció az értekezletek közben).
    Ha találna valaki használható rootot, jelezze.

    A GPS a kicsomagolás után házon belül pontosan megmondta hol van a telefon úgy hogy nem voltam vele szabad téren egy másodpercret sem. 7-8 szatelitet lát idebent is. Buszon ülve teszteltem másnap, sose tért le az útról, pedig nem tartottam az ablaknál. Pontos, gyors.

    Mindkét SIM tudja az LTE-t, kipróbáltam. de egyszerre csak az egyik. Be kell állítanod, melyik kártya a mobilnethez is használt, azon lesz, a másikon csak gsm. Kézzel kell váltani köztük, de lehet, hogy taskerrel is megoldható, még nem próbáltam.

    Tudja a „gyorsletöltést”, amikor 20 megánál nagyobb fájlok letöltéséhez egyszerre használja a wifit és az LTE-t.

    A hangja jó, de erre számítottam is, a 997-es is szépen szólt.

    Ami meglepett, hogy a kamerája mennyit tud. Valami gyenge eresztést vártam, de nem. Teljesen jó képeket csinál, még sötétben is. A gyári kamera app teljesen jól teszi a dolgát. tud panorámaképet csinálni (vízszintesen és függőlegesen is), lehet kézzel is állítgatni amit kellhet, QR kód olvasó üzemmódja is van, egy dolgot hiányolok, nem tudja kitenni a képre az időpontot. Geotaget csinál az EXIF adatok közé, de időbélyeget nem. Kipróbáltam még 5–6 kamera appot, de egyik se adott hozzá semmit. Az Open Camera annyival tud többet, hogy szépen a képre teszi az időpontot meg a gps koordinátákat, cserébe nem tud panorámaképet. Azt hiszem marad ez a kettő, bár a Better Camera-t megvettem (125 Ft leakciózva a full verzió), de lehet, hogy felesleges volt.

    Az akku lehetne kicsit vastagabb, de a nap végéig még így hogy szinte folyamatosan piszkálva volt, kihúzta. A kamerateszt viszont rendesen merítette, úgy 40-50 képet csináltam. közben wifin töltögettem le a fotó appokat, ez leszedett 40%-ot két óra alatt, fel is melegedett rendesen, igaz, többnyire a napon mászkáltam vele, ami biztos nem használ egy majdnem fekete tepsi hőháztartásának. A hozzá adott 1,68 amperes töltő alaposan felmelegszik, de két óra alatt feltölti 20%-ról. Maga a telefon nem melegszik közben. Az akkut minimum hat csavar tartja a helyén. de úgy tűnik ezeken kívül más nem, vagy ha igen, azt sikerült jól elrejteniük.

    A Better Camera tesztelése közben kiderült, hogy az accelerometer meg az orientation szenzor úgy 6 fokkal el van hangolva, de ezt a playről letölthető MTK Engineering Mode appal, meg egy rendesen kivízszintezett felülettel lehet javítani. Most már vízmértéknek is teljesen jó.

    A Home gombba (tényleg gomb, lenyomható kapcsoló) integrált ujjlenyomat olvasó jól működik, ha valamelyik ujjadat megfelelően betanítottad neki, bármilyen szögből képes azonosítani akkor is, ha úgy nem is használtad betanítás közben. Ha egyet betanult, azt nem hajlandó újra tanulni, míg ki nem törlöd. Lehet képernyő feloldásra, fájlrendszer elérésre és alkalmazás hozzáférésre használni. Meg a play-en fizetésre, jelszó helyett. A CüV kódot ettől még bekéri, ha úgy van beállítva a fiókod.

    A sebessége (nekem) megfelelő, bár néhányszor láttam olyan jelenséget, amire a Vernee topikokban panaszkodtak: lassú görgetésnél mintha enyhén „recegne” a kiíratás. De ezt csak a Nova launchernél az app listában tallózva, meg a gReaderben olvasás közben láttam. A One touch launcherrel (ez a gyári) semmi hasonló… Antutuval nem mértem, sose érdekeltek az ilyen tesztek.

    Hiányosságok (gyanítom a 6-os droid butasága a 4-eshez képest:
    – A gyári névjegyalbumban nem lehet beállítani pl csengőhangot az egyes kontaktokhoz és a SIM-hez rendelés sem működik. A True phone dialer megoldja és utána már a gsári névjegyalbum és tárcsázó is jól kezeli ezeket.
    – Nem működik a SIM Eszköz készlet nevű gyári app (elindul, majd a kártya kiválasztása után azt mondja, nem áll készen, vagy nem támogatott), és talán emiatt, vagy a root hiánya miatt, de a Call Meter 3G nem kapja meg azt az adatot, hogy melyik hívás melyik kártyán ment ki, így elég nehéz szétválogatni a különböző tarifákhoz tartozó hívásokat. Nem lehetetlen, csak macerás összerakni a szabályokat. Még szerencse, hogy a call meter első verzió nem tudta kezelni a dual simet, és még emlékszem, akkor milyen trükköket használtam erre. Most is ezt kellett elővenni.

    A wifi az „ac” szabványt is tudja.

    Három nap alatt ennyi gyűlt össze…

    Szerintem annyit megér, amennyiért árulják, de épp csak. És csak azért, mert van benne B20, iránytű, FM rádió, giroszkóp, külön SD slot, elfogadható minőségű kamera, FullHD és a mostani, ebben az árfekvésben szereplő telefonokból ezek közül valami hiányzik, Mindből. Néha több is. Aksi lehetne 4000-es és egy szót se szólnék rá…

    Kérdés, hogy a firmware upgrade-k ennél is megállnak-e fél év után, mint a 997-nél, vagy megemberelik magukat és tovább is támogatják. Annál az első verzió hibáit kijavították és annyi. Volt mögötte egy XDA közösség, azok még küzdöttek vele egy kicsit, aztán vége. Mondjuk négy évig jól tette a dolgát így is. Az viszont bosszantó, hogy az utolsó gyári firmware se érhető el sehol hozzá, szerettem volna rátolni, mert pár évvel ezelőtt rootoltam és a szükségtelen gyári cuccokat letúrtam róla, talán emiatt, de a factory resetre nem csinál semmit.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz Geault #27 üzenetére

    Juteszembe: a felsorolásból kimaradt két sokaknak fontos, ám manapság egyre ritkábban beépített funkció:
    – értesítő LED (fehér, más színre nem sikerült rávenni)
    – érintőgombok megvilágítása (szintén fehér)

    Kevésbé fontos, de néha jó lehet: az első kamerához is van vaku.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák