Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    Ide várok mindent, ami az Alcatel POP 4S-sel kapcsolatos. Persze, szóba kerülhet a sima POP 4 és a POP 4 Plus is.

    Nekem a POP 4S van a mai naptól, eddig (2-3 órás használat után) nagyon tetszik, de messzemenőkig nem véleményezném még, majd pár nap múlva beszámolok a használati élményekről.

    Specifikációk ITT.

  • Exian

    őstag

    válasz Exian #1 üzenetére

    Hát nincs nagy tolongás, amit sajnálok :)

    Pedig nagyon jó kis készülék, főleg, ha az árcédulát nézzük (~60.000 Ft, független, két SIM kártyás változat).

    Hétfő óta használom-nyúzom, eddig nem találkoztam konkrét hibával, minden tekintetben nagyon tetszik.

    Az ujjlenyomat olvasó pazar, szuperül működik, nagyon tetszik ez a fajta feloldás és bizonyos alkalmazásoknál az azonosítás. Még egyik telefonomban sem volt ilyen, de úgy érzem, enélkül már nem kellene többet telefon. Nagyon utáltam (NAGYON) a mintás krixkrax feloldási dolgot, de a jelszavasért sem tapsoltam. Ezzel szemben a Home gombba rejtett ujjlenyomat olvasó káprázatos, egy érintés és nyitva a telefon és/vagy azonosítottam magam az adott alkalmazásban. Ezt miért hagyták ki a majdnem dupla ennyibe kerülő Idol 4S-ből?!?! Felfoghatatlan és érthetetlen.

    A 8 magos (4×1.8 GHz + 4×1.0 GHz A53) CPU és a 2 GB ram szépen dolgozik, nekem ez utóbbi bőven elég, mehetett volna bele persze 3 GB is akár, de eddig még nem éreztem hiányát a plusz 1 vagy 2 GB ramnak (megjegyzem, eddig egy 512MB rammal szerelt telefont nyúztam, ahhoz képest a 2 GB megváltás). A processzor pláne elég (számomra), eddig azt sem tudtam megfektetni, igaz, eddig csak hirtelen az Asphalt 8-cat próbáltam, az ment jól. A FullHD (1920×1080 px) kijelző nagyon szuper, persze nem egy AMOLED, de abszolút nincs gond a betekintési szögekkel, teljesen jó IPS panel ez. A színeken és egyebeken én egy picit állítottam a MiraVision segítségével, szóval saját szájízem, pontosabban "szemízem" szerint lőttem be :)

    A telefon fogása, mérete, súlya nekem éppen tökéletes, eddigi legkényelmesebb telefonom, hiába nagy.

    Az üveg nagyon "puha", nagyon jól "csúszik" rajta az ujj, de azt hiszem már-már túl puha, nem tudom, milyen védelem van rajta, szerintem fogok rá rakni egy üvegfóliát a biztonság kedvéért.

    Mindenesetre az eddigi legjobb érintőpanel, amivel eddig dolgom volt.

    A kamera nekem megfelelő, nem hiszem, hogy telefonban ettől többet kívánnék. A videófelvétel úgyszintén: ezen a szinten teljesen jó, szerintem (ha valakit érdekel, tudok majd felrakni minta fotókat és videót).

    A hangszóró nagyon tetszik, hangos, jól szól. Ez meglepetés volt.

    Van FM rádió is, néha nekem még az is kell, úgyhogy plusz pont.

    Van NFC is, amit még sohasem használtam, szerintem nem is fogom.

    Egy negatívumot tudok egyelőre felsorolni, ez pedig a hátlap minősége. Maga az összeszerelési minőség szerintem rendben van, de a hátlap hajlamos a nyekergésre. Mondjuk hamarosan tokba fogom rakni, akkor nem lesz ilyen gond, de most így csupaszon fogva a készüléket, bizonyos nyomkodásnál meg-meg reccsen.

    [ Szerkesztve ]

  • Adruzs

    újonc

    válasz Exian #2 üzenetére

    Szia!

    Nagy dilemmában vagyok (voltam) már hónapok óta, hogy mi legyen a következő telefonom. Szerencsére jött ez az Alcatel, és nagyon megtetszett, így megoldotta a problémám :)

    Tudnál felrakni pár képet? Mert nagyon kíváncsi vagyok a kamerájára, nem sok mindent találni még róla a neten.

    Köszi :)

  • Exian

    őstag

    válasz Adruzs #3 üzenetére

    Küldtem privátot képekkel.

    Én továbbra is maximálisan ajánlom a készüléket, nekem nagyon tetszik. Egyetlen apró dolog van, ami nem tetszik, az a kicsit nyekergő hátlap, de nem vészes. Úgy is tokban lesz.

    Egy csomó dolog van, amit nem tudtam a vásárlás pillanatában még, de nagyon tetszenek. Ilyen az ujjlenyomat olvasó, a duplakattintásos nyitás-zárás, a sztereó hang videófelvételeknél, a nagyon nagyon precíz, kényelmes, pontos érintőpanel (eddig sokkal sokkal rosszabbak voltak az előző telefonjaimban).

  • Adruzs

    újonc

    válasz Exian #4 üzenetére

    Köszönöm :)

    Ezzel el is dőlt a dolog (végre), alig várom már, hogy szeptemberben megvehessem végre! :)

  • boneyard

    tag

    Hali!

    Értesítési LED és gyroscope van a telóban?
    Nagyon jó a specifikációja az árához képest, egy dolgot sajnálok, h 5,5ös a kijelzője. 5,2nél nem szívesen mennék feljebb.

    [ Szerkesztve ]

  • Exian

    őstag

    válasz boneyard #6 üzenetére

    Van LED, igen. Meg ami engem szintén meglepett a fent emlegetett dolgokon kívül, az az előlapi vaku, azt sem tudtam, hogy van az előlapi kamerához. Hátul meg kéttónusú villantó van.

    Szóval szerintem egy csomó olyan dolog van benne/rajta, ami a ~60.000 Ft-os kategóriában nem rossz.

    De nem vagyok Alcatel fizetett ügynök, csak úgy mondom :D

    Tegnap volt egy hete, hogy használom, szóval nincs még messzemenőkig tapasztalatom vele, de semmi hibát nem véltem felfedezni.

    JA MÉG EGY FONTOS!

    Tegnap jött "on-the-air" egy nagy frissítés csomag! Ez is meglepett, ezek szerint dolgoznak az Alcatelnél a telefon szoftverén, ha már ilyen hamar jött rendszerfrissítés.

    Nálam meg pont az volt a fontos, hogy legalább 5.5" legyen a kijelző, mert én tablet helyett is használom. Nekem kényelmes még ez a méret, amúgy elég vékony és könnyű szerintem a telefon, számomra abszolút kényelmes.

    [ Szerkesztve ]

  • boneyard

    tag

    válasz Exian #7 üzenetére

    Köszi az infókat!
    A gyrot még meg tudod nézni?
    Akár ezzel a programmal: [link]

  • boneyard

    tag

    Thx!
    Hát basszus, akkor lehet, h újra hozzá kell szoknom az 5,5 kijelzőhöz, mert 20ezerrel olcsóbb, mint a Huawei P9 Lite és 25-tel az Idol 4-nél. Még a Redmi Pro Mini-t várom, de ki tudja, h az mikor érkezik...

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #9 üzenetére

    Szia!

    Kérdéseim lennének. Most egy OT997D-m van, ennek keresem az utódját jó ideje. Van benne néhány dolog, amit nem szeretnék nélkülözni, illetve amiből jobbat várok egy új készüléktől.

    A sorrend a fontosságukat is tükrözi.
    1: milyen az üzemidő? A mostani erősen bajban van, napi 8 órányi mobilnet, benne 2-3 óra wifi AP szolgáltatás kell, meg nagyjából 2 óra kijelző idő, a gyenge fényerő miatt ráadásul többnyire max közelében, de ez már megfekteti, jó napom van, ha nem kell nap közben rátölteni és kibírja délután négyig. Ezzel hogy áll a POP 4S?
    2: zajszűrő mikrofon van?
    3: kijelző fényereje milyen?
    4: FM rádió, amint látom van. RDS-t tudja?
    5: a specifikációk szerint az iránytű (compass) opcionális. Van, vagy nincs benne? (a legtöbb mai telefon ezen bukik el nálam)
    6: memória bővíthetőség van, és ha igen, hogyan? Hibrid vagy dedikált SD slot?
    7: a kamera nekem annyira kell jó legyen, hogy legyen autofókusz és rá tudjon állni egy bélyeg méretű QR kódra, mert azokat rendszeresen kell olvasgatnom vele. Fotókat nagyon ritkán csinálok telefonnal.
    8: rootolásról valami hír?

    Az Alcatel nem arról híres, hogy nagyon sokáig istápolja a készülékeket, anno a 997D fél évig kapta a javításokat (pl az iránytű hibáját javították), aztán annyi. Mondjuk annyira nem is hiányzott a váltás, ha addig foltozzák, míg a kezdeti hibákat megszüntetik, nekem elég.
    Hol vetted? Ki a garanciális szerviz?

    Tulajdonképpen valami olyan telefont keresnék, ami tudja azt, amit egy Blackvew BV5000, de emberi méretben és áron, IP6x nélkül. Ebből itt az 5000-es akku biztosan hiányzik, de ha a fentiekre jó a válasz, akár képbe is kerülhet nálam.

    Még egy kérdés: az edigital adattáblája szerint hiányzik belőle az FDD LTE B20 csatorna. Igaz ez, vagy csak elírták?

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    Egy holland tesztelő a stabilitását, a sebességét, az összeszerelés minőségét és a kékesbe hajló kijelzőt veti a szemére, emiatt azt írja konklúziónak, hogy papíron ugyan jó készülék, de ezek miatt csak egy a sok kínai mobil között.
    Szerinted?

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    válasz SaGa59 #11 üzenetére

    Szia!

    Lássuk sorba:

    "1: milyen az üzemidő?"

    Számomra megfelelő, ez előtt nekem egy POP C7-em volt, kb. ugyanannyit visz nekem a 4S is, persze ebben nagyobb is az akku. De én viszonylag keveset nyomkodom, néha csak 1-1 email meg 1-2 weboldal (PH fórum :D), és ennyi. Így lazán kihúzom a 2, néha 3 napot is.

    "2: zajszűrő mikrofon van?"

    Passz, de nagyon jó a beszédhangja, engem is jól hallanak. Szerintem zajszűrt. Ezt hogy tudom biztosan kideríteni? Van rá valami tesztprogi? Mikrofonról még annyit, de azt hiszem már leírtam, hogy videózásnál szép sztereó, térhatású hang van, tehát 2db mikrofon van rajta, alul felül, nyilván videózni fektetve kell, úgy érzékelhető igazán. A lényeg, hogy használja is videózásnál a 2 mikrofont, szép valódi sztereó hangzás van. Nekem, mint egykori hangstúdiós és zenész ez fontos és tetszik, bár nem készültem rá, nem tudtam, hogy tud ilyet.

    "4: FM rádió, amint látom van. RDS-t tudja?"

    Igen, van rádió. RDS is van, mármint ha arra gondolsz, hogy kiír e adó információkat. Azt kiírja (adó neve, stb).

    "5: a specifikációk szerint az iránytű (compass) opcionális. Van, vagy nincs benne?"

    Hogyne, van iránytű. Van rajta gyárilag iránytű alkalmazás is. Legalábbis az én független, 2 kártyás verziómban van, lehet, hogy a függőkből vagy egyéb piacra szánt darabokban nincs (ahogyan a POP C7-emben csak 512MB ram volt (független, 2 kártyás verzió), a szolgáltatói 1 kártyásokban meg 1GB volt).

    "6: memória bővíthetőség van, és ha igen, hogyan? Hibrid vagy dedikált SD slot?"

    Van SD slot, nekem most egy 32GB-os van benne, de 64-es is tutira viszi.

    "7: a kamera nekem annyira kell jó legyen, hogy legyen autofókusz és rá tudjon állni egy bélyeg méretű QR kódra, mert azokat rendszeresen kell olvasgatnom vele. Fotókat nagyon ritkán csinálok telefonnal."

    Kamera szerintem untig elég, nekem teljesen jó, családi kis egyszerű fotókra príma. Van nekem mellette nagy Canon D-SLR gépem, úgyhogy ha rendes fotó kell, azt veszem elő, de simán jó nekem családi bohóckodásra a 4S kamerája, videóra is.

    QR kód: kinyomtattam egy 0.7x0.7 cm-es QR kódot, azt másodperc töredéke alatt beolvasta hibátlanul, tehát a bélyeg méretűvel sincs gondja :D Azt is próbáltam (2x2cm-est), azt még gyorsabban felismerte.

    "8: rootolásról valami hír?"

    Passz, meg mondom őszintén, ezzel a részével nem foglalkoztam. Utolsó telefonom, amit rootoltam, az az életem első Androidos telefonja volt, egy Huawei U8220 volt, meg talán utána a Huawei Y300-amat rootoltam, utána a többit nem. Nem volt rá szükségem. Korábban is csak az Add2SD funkció miatt rootolgattam, de Android 4.2 óta ez nem probléma gyárival sem.

    "Az Alcatel nem arról híres, hogy nagyon sokáig istápolja a készülékeket"

    Erről még korai lenne bármit is mondani, eddig annyit tudok, hogy már volt egy nagyobbacska frissítés. De hogy lesz e még, azt nem tudom...

    "Hol vetted? Ki a garanciális szerviz?"

    Edigitálban vettem. 2 év gyári garancia van, de hogy pontosan ki a szerviz, azt passzolom, pontosabban most nem tudom megnézni, hogy fel van e tüntetve a Jótállási jegyen, otthon megnézem, ha nem felejtem el.

    "Még egy kérdés: az edigital adattáblája szerint hiányzik belőle az FDD LTE B20 csatorna. Igaz ez, vagy csak elírták?"

    Na ilyet ne kérdezz tőlem, bocsáss meg :DDD Szóval ezt passzolom... Ezt ki tudom deríteni valahogy tesztprogrammal?

    Stabilitás, sebesség, összeszerelés minősége: nekem csak ez utóbbival van gondom. E tekintetben echte kínai, tud nyekeregni, nyikorogni a kasztni hátul. De csak ha szorongatom. De hamarosan kap egy full tokot.

    Sebessége nekem tökéletes, hozza mindig a maxot, stabilitási problémát egyáltalán nem vettem észre, igaz, nem is nyúzom 110%-on.

    [ Szerkesztve ]

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #13 üzenetére

    Köszönöm, azt hiszem meg is rendelem.

    A B20-at elvileg a Mediatek procis telefonok ”mérnöki” menüjében lehet ellenőrizni, megkeresem, pontosan hogy lehet elérni. Az emag spec alapján van benne.

    A két mikrofon arra utal, hogy van zajszűrés. Hangban általában nincs baj az Alcatelekkel, csak a Vernee Apollo Lite-ot nézegettem eddig és abban nincs zajszűrő és a beírások szerint ezt hallani is beszélgetés közben (mármint a túloldal hallja). Én meg sokat beszélek gépteremben, ahonnan e nélkül esélytelen az érthető telefonálás. Ezért aztán félre is tettem az Apollót, pedig amúgy nagyon jó lenne.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz SaGa59 #14 üzenetére

    A B20 keresésről annyit sikerült találnom, hogy az un fejlesztői menüben lehet megnézni, hogy a készüléken mely csatornák vannak bekapcsolva. Ezt a menüt elvileg úgy lehet előcsalni, hogy a telefon „névjegyénél” a build számra kell jó sokszor (10) rátapicskolni és megnyílik. Sokmindent itt lehet beállítani, pl ha nem jó a mikrofon hangerő és társai.
    Amúgy fura a dolog, mert az alcatatel oldalán fura lte csatornák vannak felsorolva, meg érdekes színek, a dvicespecificationsnál meg az Európában megszokottak.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #13 üzenetére

    Még egy kérdésem lenne. A mostani Alcatelemnek a legnagyobb baja, hogy nagyon gyenge a kijelző fényereje. Akkor is az volt, amikor vettem, de akkor ez volt az általános. Azóta sok olyan telefont láttam, ami napfényben is olvasható, de nem amoled. Találtam pár videót a pop 4s-ről és azokon, ha lehet, még a mostani készülékemnél is gyengébb a kijelző fényereje, de nem derült ki, hogy ez a max, vagy csak alaposan visszavették valamiért.
    Mennyire látszik szabadban, napfényben?

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    válasz SaGa59 #16 üzenetére

    Nyilván nem egy amoled, de számomra teljesen megfelelő napfényben is a fényerő. Tűző napon nem nagyon használom, de tűző nap mellett árnyékban sokat, teljesen jó NEKEM. Le fényképeztem, később felrakok képet, hogy mennyire látszik, persze kép nem úgy adja vissza.

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #17 üzenetére

    Köszönöm, közben találtam még pár videót, amiken látszik a normál fényerő, meg ahogy állítják. Leadtam a megrendelést az ediginek, kedden talán meg is kapom a készüléket.
    Megtaláltam a rootolás módját is, kingroottal elvileg megy, azt meg ismerem már.
    Köszi, hogy felhívtad a figyelmet a készülékre…

    Ja, ha találsz valami rá illő tokot, dobj róla egy linket, mert amiket eddig láttam, azok vagy egyszerű általános szütyők olyat meg csinálunk házilag is, vagy túlcsicsázott kínai izék, amit fel nem tennék rá. A kijelző üveg elvileg azért érződik „lágynak”, mert egy oleofób (olaj és zsír taszító) bevonata van, így nem tudom, hogy pl egy üveg „fóliához” mjt szólna. Megjegyzem, a mostani alca üvegén sincs. Amikor megvettem, tettem rá fóliát de fél év alatt összekarcolódott, levettem és nem volt kedvem újra eljátszani a felrakással járó nyűglődést, így nem került rá másik és még most is jó. Egy-két kisebb karc van rajta, de keresni kell, hogy észrevegye az, aki nem tudja, pontosan hol.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    válasz SaGa59 #18 üzenetére

    Remélem neked is tetszeni fog :)

    Tok: még nem tudom, mit rakjak rá. Én is kérem tőled, ha találsz jó tokot majd, szólj. Flipes tokot találtam, de nem biztos, hogy az jó lenne nekem.

    Üveg: valóban nagyon puha, már így 3 hetes használat után is. Ez tetszik szinte a legjobban a telefonban. Mindig tisztának tűnik az üveg, nem lesz ragacsos,mint az eddigi telefonjaim. Azokon 1 perc után megragadt az ujjam.

  • Exian

    őstag

    Itt van pár fotó, hogy milyen a kijelző napon.

    Totál napsütésben, úgy, hogy a nap teljesen szemből rávilágít:

    Fél-árnyékban, de erős napsütés mellett:

    Ja, utána vettem persze észre, hogy nem volt max-on a fényerő :) Úgy 80-90%-on volt, de utána már nem tudtam fotózni. Szóval valamivel erősebb ennél. Érdemes ránagyítani a képekre, úgy látszik főleg.

    [ Szerkesztve ]

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #20 üzenetére

    Köszi, délután már én is megnézhetem élőben. Ha igaz már kihozta a futár, legalábbis az értesítő levelük arról szólt, hogy ma egy óra előtt otthon lesz.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz SaGa59 #21 üzenetére

    Kicsit csúszik a dolog, a futár anélkül, hogy akár az utcába benézett volna, visszavitte a cuccot azzal, hogy nem talált otthon és hagyott értesítést. Nem az első eset és mindig csak a DPD futára csinál ilyet.

    Nálunk állandóan van otthon valaki, így ez nem jött be, de holnap lesz pár keresetlen szavam az agyfélszolgálatuknak.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #23 üzenetére

    Megjött a telefon. Este alaposan megnyünyörgettem, majd ledúrtam róla mindent (a factory reset marha soká tartott, már kezdtem megijedni, hogy csomagolhatom vissza, de aztán kijutott belőle) és szépen tétleről tételre pakolászom fel a dolgokat.
    Majd írok róla egy hosszabb beszámolót. Az biztos, hogy valamivel rosszabbra számítottam, de azért vannak problémáim is. Pl a SIM eszköz készlet gyári app szimplán csak annyit mond, vagy nem áll készen, vagy nem támogatott.
    A "gyári" névjegyalbumot is le kellett cserélnem, mert sem csengőhangot, sem SIM összerendelést nem tud a névjegyekhez. A OT997-D ezeket helyből tudta.
    A kamera viszont meglepően jó. Este csináltam egy fotót a tök sötét lakásban csak kíváncsiságból és azt kell mondjam, közel sem olyan zajos, mint a legtöbb telefon ilyen körülmények között (tényleg tök sötét volt, csak mögöttem világított az asztal lapja alatt a billentyűzetre voilágító 6db LED) és még az 5 méterre lévő fürdőszoba berendezése is rendesen felismerhető, azaz a villantója se annyira gyenge. Persze jól láthatóvá csak úgy 2,5 méterig tudta bevilágítani a tárgyakat. de távolabb is felismerhető minden.
    A fogyasztást még nem minősíteném mert folyamatosan piszkálva van. Az ujjlenyomat olvasója gyakorlatilag csak akkor nem reagál, ha olyan része ér hozzá az ujjamnak, ami nincs beolvastatva. Mundjuk elég keskeny, de második kísérletre már sikerült belőni, hogy nyúlok a telefonért, így teljesen automatikus az egész.
    Elvileg létezik hozzá valami Alcatel Matrix flip tok, amiben mágneses ébresztés altatás is lehet, de egyelőre csak az Idol 4s-hez láttam.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    válasz SaGa59 #24 üzenetére

    Kösz a tok tippet, beszerzek ilyet. Láttam én is a menüben, hogy hardveresen is támogatja, csak nem tudtam, hogy mi az.

    Ha esetleg találsz ilyen tokot, akkor szólj kérlek!

    Viszont ahogy írtad, IDOL 4-hez van , nem lehet, hogy ehhez a típushoz is jó? Szerintem hasonló lehet a méret, ahogy nézem a kamera is meg a vaku is ugyanott van. Nem? Bár a fizikai méretek valószínűleg eltérnek.

    Ilyet viszont találtam.

    A telefon meg remélem tetszeni fog összességében és beválik hosszú távon neked is.

    [ Szerkesztve ]

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #25 üzenetére

    Úgy ránézésre ez simán takarná a vakuledet. Az IDOL-é talán jó, csak kellene valami megbízható oldal a méretekkel, mert eddig ahány helyen néztem, min mást ír az Idol-ra. Meg a POP-ra is.
    Pl a WiFi-re mindenhol az van kiírva, hogy b/g/n, pedig nálam az "a"-ra csattant rá helyből.
    Megnéztem az LTE frekiket is, van benne B20.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Geault

    csendes tag

    Sziasztok!

    Erősen gondolkozom egy ilyen csoda vételén. Nekem eddig egy 8 magos Prestigiom volt, azzal meg voltam elégedve, pedig az csak 1 giga rammal süvített. Szval gondolom ez ahhoz képest is előrelépés lesz. Azt szeretném megkérdezni, hogy az előlap karcosodásával kapcsolatban van tapasztalatotok? Van rajta esetleg Gorilla Glass? Milyen gyorsan pozicionál a GPS? Mindkét slim tudja az LTE-t?

    Illetve minden friss tapasztalatra kíváncsi vagyok :)

    Köszönöm!

  • SaGa59

    őstag

    válasz Geault #27 üzenetére

    Azt, hogy pontosan miből van a kijelző, nem sikerült kiderítenem. Ahhoz képest, hogy több teszt is a gyártó középkategóriás flagshipjeként említi (ölég nagy marhaság már maga a fogalom is, de mindegy), a műszaki adatok még az Alcatel oldalain is elég zavarosak. Még modellszámként is elég sokféle szerepel, több helyen keverik az Idol 4S-sel. A készülékben az 5025K modellszám szerepel.

    Szóval az üveg. Nem tudom mennyire gorilla, gyanítom semennyire, de tudja a fene. Nem álltam neki karcolászni, három nap alatt meg esélye se volt megkarcolódni, bár zsebben hordom.

    A korábbi Alcatelemből kiindulva (annak idején az volt a best-buy dual sim telefon, OT-997D) nem számítottam csúcsmodellre, de rosszat se vártam tőle. Egyelőre azt mondom, többnyire felülmúlja a várakozásomat.

    Az üveggel kapcsolatban van egy kis ellentmondás, mert a kiírások szerint oleofób bevonata van, ehhez képest rendesen gyűlnek rajta az ujjnyomok, igaz, egy mozdulattal (meg egy száraz papírzsepivel) eltávolíthatóak. A hátlap kicsit vékonyka, emiatt középen érezhető egy kis légrés alatta. Trükkös amúgy, mert aki arra számít hogy a fémkeretnek látszó rész mögött kezdődik, az meg fog lepődni, ugyanis egy tepsi a hátlap. Közvetlenül az üveg mögött van a széle, a gombok is a hátlapban vannak rögzítve, ha levesszük csak a pici kapcsolók maradnak a helyükön. A korábbi telefon hátlapja jobban tetszett, volt egy enyhén tapadós matt texturája, az nagyon kellemes fogást adott. Ez szálcsiszolt fém mintájú, sima műanyag, nem csúszós, de látszik, hol fogja meg az ember. Ha szorongatod, a légrésnél tényleg adhat hangot, de normál használatban nem vészes. Ha valaki talál hozzá való tokot szóljon, bár így is meglehetősen méretes a készülék.

    A kijelző fényereje, színei, betekintési szögek IPS-hez méltóak. Mondjuk a max fényerőnél úgy 10%-kal többet el tudnék viselni déli verőfényben, de ezzel is együtt lehet élni. Az adaptív fényerőszabályzás egész jó, be lehet állítani a csúszkán egy szintet, és abból kiindulva igazgatja az automatika.
    A színeket, élességet, stb… lehet állítgatni a Miravisionben.

    Az első SIM micro, a második nano és van külön SD kártya slot. Ide én egy 32GB-s kártyát tettem, megette, szólt, hogy inicializálni kellene mielőtt használná. Ennek nem örültem, mert pár a régi telón használt app konfigját akartam rajta átvinni, de így ez nem jött össze. Viszont felajánlotta, hogy rendes 6-os droidhoz méltón képes összekapcsolni a belső tárhellyel, amiből egyébként az automatikusan feltelepült frissítés után 10.8GB maradt szabadon. Az összekapcsolás után kissé konfúzus a helyzet. mert egyelőre csak a telefon tárolóba pakol és a különféle appok amikor tárhelyet mutogatnak, mintha csak azt látnák. Majd meglátom, ha betelik mit mutat, mindenesetre a saját tárhely statja szerint 7GB foglalt a 38,94GB-ból.

    Belaktam a készüléket, kiderült, hogy a 4,1-est droidban megszokott tasker rutinjaim egy része a 6-oson nem megy, illetve van olyan, ami gyanítom a root hiánya miatt. Ezek kiváltásán még dolgozom. Néhányat meg nyugodtan ki is dobhatok, mert a 6−os droid helyből tudja (pl a ne zavarj funkció az értekezletek közben).
    Ha találna valaki használható rootot, jelezze.

    A GPS a kicsomagolás után házon belül pontosan megmondta hol van a telefon úgy hogy nem voltam vele szabad téren egy másodpercret sem. 7-8 szatelitet lát idebent is. Buszon ülve teszteltem másnap, sose tért le az útról, pedig nem tartottam az ablaknál. Pontos, gyors.

    Mindkét SIM tudja az LTE-t, kipróbáltam. de egyszerre csak az egyik. Be kell állítanod, melyik kártya a mobilnethez is használt, azon lesz, a másikon csak gsm. Kézzel kell váltani köztük, de lehet, hogy taskerrel is megoldható, még nem próbáltam.

    Tudja a „gyorsletöltést”, amikor 20 megánál nagyobb fájlok letöltéséhez egyszerre használja a wifit és az LTE-t.

    A hangja jó, de erre számítottam is, a 997-es is szépen szólt.

    Ami meglepett, hogy a kamerája mennyit tud. Valami gyenge eresztést vártam, de nem. Teljesen jó képeket csinál, még sötétben is. A gyári kamera app teljesen jól teszi a dolgát. tud panorámaképet csinálni (vízszintesen és függőlegesen is), lehet kézzel is állítgatni amit kellhet, QR kód olvasó üzemmódja is van, egy dolgot hiányolok, nem tudja kitenni a képre az időpontot. Geotaget csinál az EXIF adatok közé, de időbélyeget nem. Kipróbáltam még 5–6 kamera appot, de egyik se adott hozzá semmit. Az Open Camera annyival tud többet, hogy szépen a képre teszi az időpontot meg a gps koordinátákat, cserébe nem tud panorámaképet. Azt hiszem marad ez a kettő, bár a Better Camera-t megvettem (125 Ft leakciózva a full verzió), de lehet, hogy felesleges volt.

    Az akku lehetne kicsit vastagabb, de a nap végéig még így hogy szinte folyamatosan piszkálva volt, kihúzta. A kamerateszt viszont rendesen merítette, úgy 40-50 képet csináltam. közben wifin töltögettem le a fotó appokat, ez leszedett 40%-ot két óra alatt, fel is melegedett rendesen, igaz, többnyire a napon mászkáltam vele, ami biztos nem használ egy majdnem fekete tepsi hőháztartásának. A hozzá adott 1,68 amperes töltő alaposan felmelegszik, de két óra alatt feltölti 20%-ról. Maga a telefon nem melegszik közben. Az akkut minimum hat csavar tartja a helyén. de úgy tűnik ezeken kívül más nem, vagy ha igen, azt sikerült jól elrejteniük.

    A Better Camera tesztelése közben kiderült, hogy az accelerometer meg az orientation szenzor úgy 6 fokkal el van hangolva, de ezt a playről letölthető MTK Engineering Mode appal, meg egy rendesen kivízszintezett felülettel lehet javítani. Most már vízmértéknek is teljesen jó.

    A Home gombba (tényleg gomb, lenyomható kapcsoló) integrált ujjlenyomat olvasó jól működik, ha valamelyik ujjadat megfelelően betanítottad neki, bármilyen szögből képes azonosítani akkor is, ha úgy nem is használtad betanítás közben. Ha egyet betanult, azt nem hajlandó újra tanulni, míg ki nem törlöd. Lehet képernyő feloldásra, fájlrendszer elérésre és alkalmazás hozzáférésre használni. Meg a play-en fizetésre, jelszó helyett. A CüV kódot ettől még bekéri, ha úgy van beállítva a fiókod.

    A sebessége (nekem) megfelelő, bár néhányszor láttam olyan jelenséget, amire a Vernee topikokban panaszkodtak: lassú görgetésnél mintha enyhén „recegne” a kiíratás. De ezt csak a Nova launchernél az app listában tallózva, meg a gReaderben olvasás közben láttam. A One touch launcherrel (ez a gyári) semmi hasonló… Antutuval nem mértem, sose érdekeltek az ilyen tesztek.

    Hiányosságok (gyanítom a 6-os droid butasága a 4-eshez képest:
    – A gyári névjegyalbumban nem lehet beállítani pl csengőhangot az egyes kontaktokhoz és a SIM-hez rendelés sem működik. A True phone dialer megoldja és utána már a gsári névjegyalbum és tárcsázó is jól kezeli ezeket.
    – Nem működik a SIM Eszköz készlet nevű gyári app (elindul, majd a kártya kiválasztása után azt mondja, nem áll készen, vagy nem támogatott), és talán emiatt, vagy a root hiánya miatt, de a Call Meter 3G nem kapja meg azt az adatot, hogy melyik hívás melyik kártyán ment ki, így elég nehéz szétválogatni a különböző tarifákhoz tartozó hívásokat. Nem lehetetlen, csak macerás összerakni a szabályokat. Még szerencse, hogy a call meter első verzió nem tudta kezelni a dual simet, és még emlékszem, akkor milyen trükköket használtam erre. Most is ezt kellett elővenni.

    A wifi az „ac” szabványt is tudja.

    Három nap alatt ennyi gyűlt össze…

    Szerintem annyit megér, amennyiért árulják, de épp csak. És csak azért, mert van benne B20, iránytű, FM rádió, giroszkóp, külön SD slot, elfogadható minőségű kamera, FullHD és a mostani, ebben az árfekvésben szereplő telefonokból ezek közül valami hiányzik, Mindből. Néha több is. Aksi lehetne 4000-es és egy szót se szólnék rá…

    Kérdés, hogy a firmware upgrade-k ennél is megállnak-e fél év után, mint a 997-nél, vagy megemberelik magukat és tovább is támogatják. Annál az első verzió hibáit kijavították és annyi. Volt mögötte egy XDA közösség, azok még küzdöttek vele egy kicsit, aztán vége. Mondjuk négy évig jól tette a dolgát így is. Az viszont bosszantó, hogy az utolsó gyári firmware se érhető el sehol hozzá, szerettem volna rátolni, mert pár évvel ezelőtt rootoltam és a szükségtelen gyári cuccokat letúrtam róla, talán emiatt, de a factory resetre nem csinál semmit.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz SaGa59 #28 üzenetére

    Még két infó:
    NFC van, működik is jól, a Canon nyomtatóm most tolt ki egy A4-es képet, amit a telefonnal csináltam és NFC-vel küldtem rá.
    Az OTG check szerint OTG is de kábel hiányában ezt nem tudom tesztelni.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Geault

    csendes tag

    válasz SaGa59 #28 üzenetére

    Köszönöm a részletes elemzést :). Összességében ezek alapján engem meggyőzött. A képernyőt érdemes fóliázni szerinted?

  • SaGa59

    őstag

    válasz Geault #30 üzenetére

    Ha meg akarod óvni, mindenképp. Mivel sík, érdemes egy edzett üveglapot keríteni rá.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    válasz SaGa59 #28 üzenetére

    Örülök, hogy összességében neked is tetszik a készülék :) Nekem továbbra sincs semmi gondom vele, ha lenne nagy hibája, mostanra már biztos előjött volna 1 hónap alatt.

    Egyedüli probléma, hogy sokszor nem érzékeli a dupla koppintást alvó módban. Én így szoktam feléleszteni, a dupla koppintásos megoldással, de sokszor nem érzékeli, csak második, harmadik nekifutásra. Viszont a kijelző kikapcsolására meg mindig érzékeli elsőre is. Én így szoktam stendby-ba rakni meg feléleszteni is. Így tutira kímélve vannak a fizikai gombok.

    Persze ez nem nagy gond, a home gombbal és a power gombbal is feléleszthető.

    Valószínűleg még nem éreztem rá a megfelelő sebességre a koppintásnál.

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #32 üzenetére

    Az ébresztő koppintás valószínűleg azért nem megy bármikor, mert alszik a telefon és nem folyamatosan scanneli a felületet, hanem bizonyos időnként. Akkukimélés. Emiatt tetszik pl az, hogy az ujjlenyomat olvasó is egy kapcsoló, nem csak egy érintő felület. Vagy a bekapcs gombot, vagy ezt a kapcsolót meg kell nyomni, hogy elkezdje figyelni az olvasót. Más telefonoknál az ujjlenyomat olvasó figyelése elég sokat eszik, többen írták, hogy határozottan csökken a készenléti fogyasztás, amikor kikapcsolják az ujjlenyomat figyelést.
    Én a duplakoppot csak kikapcsoláshoz használom, hogy a kikapcsolónak kevesebb legyen a terhelése.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz Geault #27 üzenetére

    Juteszembe: a felsorolásból kimaradt két sokaknak fontos, ám manapság egyre ritkábban beépített funkció:
    – értesítő LED (fehér, más színre nem sikerült rávenni)
    – érintőgombok megvilágítása (szintén fehér)

    Kevésbé fontos, de néha jó lehet: az első kamerához is van vaku.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz SaGa59 #28 üzenetére

    Még mielőtt valakit félrevezetne, a szóban forgó készülék modellszáma a lejjebb hibásan beírttól eltérően, valójában 5095K.
    Bocs az elírásért.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz SaGa59 #34 üzenetére

    Javítás: az értesítő LED gyakorlatilag csak a töltést jelzi, semmi mást. Míg rá van dugva a töltőre, világít. Se nem fogadott hívást, se mást nem jelez, a Light Managerrel se sikerült működésre bírni semmilyen színnel. Kár. A korábbi készüléken volt rendes értesítő LED, csak nagyon halvány, emiatt csináltam egy taskar rutint, ami pár percenként eljátszik egy rövid dallamot, ha sms jött, vagy elmulasztott hívás volt. Azt hittem, nyugdíjazhatom, de nem.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    válasz SaGa59 #36 üzenetére

    Akkor nálad valami hiba van. Nekem jelez mindent : emailt, sms-t, hívást is. Bármi ilyesmi van, villog jól láthatóan.

    [ Szerkesztve ]

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #37 üzenetére

    Akkor lehet, hogy a sok próbálkozásnál elállítottam valamit. Megnézem. Az biztos, hogy a Light Manager semmit se csinált. Bár lehet, hogy valami jog hiányzott neki, a 6-os droid ilyen irányú nyűgjeit még ki kell tanulmányoznom. Esetleg a tasker elhappolja az értesítéseket…

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • SaGa59

    őstag

    válasz SaGa59 #38 üzenetére

    Nos, valóban. Sikeresen kikapcsoltam az értestéseket mindenben, mert zavart, hogy az értesítő sávot meg a lezárt képernyőt teliszemetelik az appok. Ennek az lett az eredménye, hogy a LED értesítések is kihaltak, mert nincs megkülönböztetve, mint pl a Nexusoknál. Azokban van egy külön kapcsoló csak a LED értesítésekre... Ha nem globálisan csapom le, hanem egyenként, azoknál amire végképp nem vagyok kíváncsi, akkor villog, amikor kell.
    Így a Light Manager is kezeli rendesen, de színek nincsenek, a LED fehér, max a villogás ritmusával lehet játszani.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    Zuhant az ára a készüléknek. Ez nekem fáj, akik viszont most vennének, nekik jó hír.

    Így most már 55e Ft-ért beszerezhető ugyanott, ahol én még 60-ért vettem.

    Kíváncsi vagyok, meddig fog lemenni az ára, mire megkapja a "Kifutott termék" titulust.

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #40 üzenetére

    Igazán csinálhatták volna egy héttel korábban az akciót, de már mindegy. Alapszabály, ha valamit már megvettél, többé nem szabad megnézni az árát sehol.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    Sajnos kiszúrtam az első hibát, ráadásul elég zavaró is.

    Mintha megszűnt volna létezni a távolság érzékelőm meg a fényérzékelő (lehet, hogy ugyanaz az érzékelő végzi?!).

    Nem működik az automatikus fényerőállítás és telefonáláskor ha fülemhez rakom a telefont, nem kapcsolja ki a kijelzőt. Ez utóbbi a zavaró főleg, sokszor emiatt összevissza nyomkodok mindent a fülemmel-fejemmel vagy épp kinyomom a hívást.

    Egyébként azóta van ez, legalábbis úgy vettem észre, amióta véletlenül bekapcsoltam valami szuperenergiatakarékos módot. Mintha azóta nem lenne fény- és távolságérzékelés. Viszont azt a módot elvileg kikapcsoltam, ezek a funkciók még sem tértek vissza.

    Van esetleg tipp, hogy mit nézzek meg, hátha valami beállítást elkutyultam? Próbáltam már ki-be kapcsolni a telefont, a helyzet változatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • Geault

    csendes tag

    válasz Exian #42 üzenetére

    Nálam működik. Nem hiszem, hogy ezt nem rootolt telefonon belehet külön állítani. Nem tudom mi lehet a gond. Telefonálás közben nyomd meg a kikapcsoló gombot, akkor legalább a billentyűket nem nyomogatod meg.

  • scyllarus

    veterán

    válasz Exian #42 üzenetére

    Végső esetben, szerviz előtt egy adatmentést és alaphelyzetbe állítást megpróbálnék.

    "Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

  • Exian

    őstag

    válasz Geault #43 üzenetére

    Nah úgy tűnik helyre állt a rend, most működik a távolság érzékelés meg az aut. fényerő állítás is.

    Valamiket nyomkodtam a menüben, aztán jó lett :D De konkrétan mondjuk nem tudom, mi köze ennek ehhez, de a Mátrix kihajtható tok bekapcsolása után lett jó :F :F :Y

  • Geault

    csendes tag

    Leírom az első tapasztalataimat: kicsit az elején megijedtem, amikor kétszer is lefagyott, de mentségére szóljon, hogy egyszerre rendszerfrissítést töltött le, és telepítette az alkalmazásaimat. Azóta, hogy minden fent van rajta semmi baja, nagyon királyul fut.
    A kép éles, betekintés szög jó.
    A telefon gyors, bár még nem maxoltam ki.
    Az ujjlenyomat olvasó pöpec, működik a dupla kattintásos feloldás is.
    Hang szép, a fülhallgató meglepően jól szól.
    A képek nem világbajnokok, de megfelelőek az árkategóriának. Hétköznapi használatra simán jó.
    Az értesítő led is működik, bár ha jól látom mindig ugyan úgy villog, tehát igazából csak azt látod, hogy valami történt.
    Az Android 6 nagyon király, sok kényelmi funkciót beépítettek.

    Jelenleg 55 ezer aranytallérért lehet hozzájutni. Ennyit bőven megér.

    Hátránya egyelőre nincs, bár ránézésre sem egy gorilla glass, ami rajta van. De sebaj, mert eBayről lehet rendelni óccón törésmentes fóliát. Meg tokot is kb 1500 ért.

    Nekem egy kis megalkuvás volt a mérete, de mivel nagy a kezem, és amúgy is egész nap nyomogatom rajta az appokat, híreket olvasok, ezért összességben jó választásnak tűnik egyelőre. Írok majd egy hét múlva is, hogy mik a tapasztalatok.

  • SaGa59

    őstag

    válasz Exian #45 üzenetére

    A 6-os droidban rengeteg jogosultságot lehet állítgatni és ezek némelyike meglepő eredményekkel tud járni, ha az ember nem tudja pontosan, mi micsoda. Ezen kívül a lényeges beállítások egy része (amik az akku használattal kapcsolatosak) nem a beállításokban, hanem az optimalizálóban érhetőek el.
    Reggel én is kezdtem megfogalmazni egy kérdést a szakiknak, mert úgy tűnt, a képernyőt akkor is lekapcsolja a közelség érzékelő, ha az asztalon van a készülék, de pár perc kapcsolgatás árán kiderítettem, hogy az a gond, a true dialer nem tudta megakadályozni, hogy a beállított 15 másodperces altatás működjön, nem tudta ébren tartani a telefont. Most már jó, mert beállítottam alapértelmezett tárcsázónak, megkapta a rendszerrel együtt indulás jogát és kivettem az akku optimalizáció felügyelete alól.

    (#46) Geault
    Gyári alapállapotból indulva (factory reset után is) a frissítés felrakása után pár percig tényleg kínosan lassú, de ez elmúlik. Gondolom a háttérben még mókol valamit.

    A gyárilag telepített appok közül leszedtem néhányat, meg letiltottam. Ez a korábbi verzióknál csak root után volt lehetséges.

    A képekkel nincs semmi baj, egyet kíváncsiságból kinyomtattam A4-ben, megüti a mércét. Csak meg kell szokni a beállításokat. Az éjszakai módja pl ver mindent, amit eddig telefontól láttam.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Exian

    őstag

    Gondoltam megkérdezem az Alcatelt, hogy hol lehet venni Matrix tokot a készülékhez. Nem kellett volna, a válaszukkal nem kerültem egy centivel sem kijjebb az erdőből:

    "Köszönjük, hogy kérésével az Alcatel Műszaki Ügyfélszolgálathoz fordult.

    Sajnos nem áll módunkban informáciokat szolgálni az Alcatel termékek értékesítésével kacsolatosan. Kérjük keresse ezeket az Ön környékén levő üzletekben."

Új hozzászólás Aktív témák