Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa311

    veterán

    válasz gorlin #1011 üzenetére

    A ''vízszűrőnek'' nincs hangja.

    Neked egy sima belső szűrő kell levegőporlasztás nélkül. Kb 5 ezer forint lehet. Én a Crystal belső szűrőit nagyon szeretem, nagyon jó szűrők.
    Heti egyszer a vízcserénél a leszívott vízbe kimosod a szivacsát, ennyi.

    40L elég picike, úgyohogy én 6-8 neonhalat ajánlanék 2 corydoras harcsával takarítóknak. Olyan halat amik ezeknél nagyobbra nőnek semmiképp se! Lehetőleg úgy menj a boltba, hogy tudd mit akarsz venni, ne hagyatkozz az eladóra (sajnos :( )
    + Még jó sűrűn beültetném növényekkel + egy kis vasfa, ami egy picit barnítja a vizet, de ezt a neonok imádják, meg szerintem nagyon dekoratív. Növénynek Anubiast, Microsorium-ot ajánlanék, szépek, gyorsan nőnek és bírják a strapát is.


    Retro
    A moha simán ottmarad, csak bedugdosod a háló közé és ráhajtod a háló másik felét (célszerű horgászdamillal összekötni, mert az nem látszik és nem foszlik szét a vízbe mint a cérna).
    Nemtom a moha pontos nevét, az Akvarista.hu növényt vennék topicjába biztos könnyedén találsz majd egy kis adagot. Pár marékkal elég, nagyon gyorsan nő!

    Szőlőtőkét érdemes vidéken keresni, lehetőleg olyat, ami már évek óta ki van száradva és a közelmúltba nem volt permetezve.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • sasa311

    veterán

    válasz gorlin #1014 üzenetére

    Ez egy nagyon régről maradt tévhit, hogy az akváriumot el kell venni a helyéről és ki kell takarítani.

    Miután beindítottad az akváriumot soha többet nem kell teljesen kipakolni és kitakarítani.

    A karbantartás abból áll, hogy letakarítod egy rongyal (vagy mágneses algakaparóval) az algát az üvegről és hetente 10 ill 20% vízcserét csinálsz állott csapvízzel és a leszívott vízbe kimosod a szűrő szivacsát (fontos, hogy ne szappannal forró folyóvíz alatt).

    Tehát soha se kell kivinni a fürdőszobába kisikálni :)
    Aranyos volt, mikor épp egy pesti sügerekkel foglalkozó boltban beszélgetettem, mikor egy hölgy (vásárló) megkérdezte az eladó srácot, hogy a 800L-es (kb 1,5M hosszú) akváriumot hogy viszik ki a fürdőszobába kisikálni :DDD

    De a kérdésedre válaszolva a sziklás akváriumot nem kell se gyakrabban se ritkábban takarítani :) Viszont a környezetet érdemes az állataidhoz kialakítani. A sügerek A malawi tóból pl sziklás környezetben élnek, ők szeretik ezt, de a trópusi halak nagyrésze a növényeket részesíti előnyben.

    Rákot semmi esetre se vegyél! Akárki akármit is mond, halakkal nem tartható együtt. Vagyis igen, de akkor a halak fogyni fognak ;]
    Garnélát nyugodt szívvel tehetsz be, hálás takarítószemélyzet.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • R3ĐßuŁŁ

    őstag

    válasz gorlin #1016 üzenetére

    A camponába van egy jó bolt! Ott lehet venni beépített akváriumokat! Van választék! A juwel nagyon jó márka! Nekem 70 literes beépített akváriumom van! 40000Ft! De azóta már olcsóbb!:D

    Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

  • sasa311

    veterán

    válasz gorlin #1016 üzenetére

    Az egy szégyenfolt az az 57L-es tengeri akvárium! Olyan nincs, nem is működhet abban a formában ahogy árulják! Ha lenne annyi gerinc a T. bolt tulajdonosába, hogy feljöjjön a tengeri akvarisztikai fórumra vállalva nevét egy szakmai vitára már megtette volna, de sajnos ehez se a hozzáértése se elég vastag bőr nincs a képén. Az semmi más, csak egy alapos pénzlehúzás, hogy ''hé nézd már, ami máshol 200.000 az nálam csak 50....'' Kár, hogy nem is működik és csak állatkínzás.

    A némó nyomában c. rajzfilmben szereplő állatok nem párosíthatók a valóságban.

    Azt ajánlom a tengeri akvariszikát:
    a., Vagy pihentetsd 3-4-5 évre amíg lesz elég édesvizes tapasztalatod
    b., Bízd Szakemberre ne kóklerre...


    Édesvíz:
    Én nem vennék kompletten akváriumot, mert ha utánaszámolsz kb 2X ár jön ki, mintha csináltatnál egy akváriumot olyan méretben, ami szimpatikus, rá asztalossal tetőt és bele egy szűrőt. Amit te csinálsz szebb és jobb lesz, és nem utolsó sorban te csináltad :)

    De ha ragaszkodsz a gyárihoz akkor tökmind1 melyik márka, egykutya mind.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • sasa311

    veterán

    válasz gorlin #1020 üzenetére

    Lehet, hogy nem szánt szándékkal, de egy budai kereskedésben található egy ilyen mérető, abszolut szakszerűtlenül felszerelt ekkora ''némós'' akvárium, amit jó pénzért árulnak, azt hittem azt láttad :(

    Természetesen ha a vízszűrő 0-24 megy akkor semmiféle szaga nem lehet az akváriumank ;)
    A trükk annyi, hogy miután berendezted az akváriumot (aljzatot nagyon alaposan kimostni, ha használsz fa dekorációt drótkefével erősen sikálj le róla mindent ami lejön és utána áztatsd be, vagy ha nincs sok helyed akkor főzd ki, hogy hamarabb elsüllyedjen), tölts fel vízzel.Indítsd be a szűrést is. Miután a víz elérte a megfelelő hőmérsékletet (20-25 fok) telepítsd be a növényeket. Ügyelj arra, hogy pl amit neked ajánlottam növényeket (anubias, microsorium) nem kell, illetve nem is szabad a talajba ültetni. Ránőnek fára, kőra, bármire, de ha beásod a gyökerét elrohad.
    Szóval ha dekoráció, növény benne van, akkor menjen minden legalább egy hetet így üresen, és csak utána jöjjenek bele a halak. Mégjobb, hogyha ismerőstől akinek szép, egészséges akváriuma van kérsz 3-4L vizet vagy egy marék aljzatot, ezzel begyorsítod a baktériumok elszaporodását.

    Ez egy barátom anubias / microsorium / fa/kő akváriuma, nagyon szép:
    [link]

    De ezek közül is meríthetsz még iheletet ;)
    [link]

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • sasa311

    veterán

    válasz gorlin #1023 üzenetére

    Leegyszerűsítem a baktériumok feladatát:

    Te beleöntöd a kaját a vízbe, amit a halak megesznek, majd ugye kikakilják a maradékot.

    Halszar ==>Káros anyagok ==> Legkárosabb Ammónia

    Amit a baktériumok csinálnak, hogy legbontják az ammóniát:

    Ammónia ==> Nitrit ==> Nitrát ==>Nitrogén gáz formájában távozik a vízből

    Ez egy hosszabb lélegzetű biológiai folyamat, ezért idő kell a kialakulásához. Ha máshonnan hozol vizet elősegíted a abacik fejlődését.
    Ha túl gyorsan telepíted a halakat a bacik nem tudnak megküzdeni a túl sok méreganyaggal, ezért fokozatosan kell telepíteni.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • BÁ Nutrition

    addikt

    válasz gorlin #1027 üzenetére

    nemártana egy két ''szak'' oldalt elolvasni, és mindjárt 10szer okosabb lennél teis

    a kezdő akvaristának is tisztában kéne lennie ezekkel az alapismeretekkel. mert elvileg ő felel azért hogy megfelelő körülményeket teremtsen a halainak amik élőlények. szal nem plüssállatok

    youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

  • sasa311

    veterán

    válasz gorlin #1027 üzenetére

    Nem, sajnos nincsen ilyen jellegű üzletem, pedig szívesen foglalkoznék vele :)

    De ha bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel, remélem tudok majd rá válaszolni ;)
    Címed nincs kitöltve, de én a 17. kerületben lakom, ha közel vagy akár élőben is találkozhatunk.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • -oli-

    aktív tag

    válasz gorlin #1031 üzenetére

    Még valamit leírnék a kezdőknek.

    A történethez hozzáratozik, hogy kb 10 évig volt akváriumom, majd 5-6 évet kihagytam, kb egy éve csinálom megint. Előtte(pedig nem foglalkoztam anniyt vele) soha nem volt tömeges halpusztulás, 'vagy megmagyarázhatatlan' egy-egy hal elpusztulása.

    Viszont egy éve folyamatosan szenvedek a halakkal, volt darakór, úszórothadás, szemkidülledés, stb...

    A betegségek után(volt mikor szinte minden hal elpusztult, volt, hogy kiugrottak az átmenti akváriumból - szóval pusztultak. Most Pécsről(60km) hordom a halakat, de így is megsínylik az utat(max 1 óra). Múlkor kevésnek éreztem a halakat, vettem még párat...kb a fele maradt meg...de volt, még Kaposváron, hogy ugyanígy vettem pár halat, és megfertőzték az előző állományt...
    Azt akarom kihozni, hogy hal beáll az akvárium, ne b*sztassuk!!! Halat csak akkor vegyünk bele, ha már nagyon kevés van, mert nagyon-nagyokat lehet szívni vele...Csak olyan helyen vásároljatok, ahol rendbe vannak tartva az akváriumok, nincs benne döglött(vagy döglődő) hal, akkor van esélyed, hogy megmarad! (Aki részletesn kíváncsi a történetre, olvasgasson vissza a HWSW hasonló topicjában.) Ezektől a halaktól sokat ne várjatok, agyon vannak tenyésztve, 5-6 éve nem is ismertem ilyen problémát...

Új hozzászólás Aktív témák