Új hozzászólás Aktív témák

  • -oli-

    aktív tag

    válasz gorlin #1031 üzenetére

    Még valamit leírnék a kezdőknek.

    A történethez hozzáratozik, hogy kb 10 évig volt akváriumom, majd 5-6 évet kihagytam, kb egy éve csinálom megint. Előtte(pedig nem foglalkoztam anniyt vele) soha nem volt tömeges halpusztulás, 'vagy megmagyarázhatatlan' egy-egy hal elpusztulása.

    Viszont egy éve folyamatosan szenvedek a halakkal, volt darakór, úszórothadás, szemkidülledés, stb...

    A betegségek után(volt mikor szinte minden hal elpusztult, volt, hogy kiugrottak az átmenti akváriumból - szóval pusztultak. Most Pécsről(60km) hordom a halakat, de így is megsínylik az utat(max 1 óra). Múlkor kevésnek éreztem a halakat, vettem még párat...kb a fele maradt meg...de volt, még Kaposváron, hogy ugyanígy vettem pár halat, és megfertőzték az előző állományt...
    Azt akarom kihozni, hogy hal beáll az akvárium, ne b*sztassuk!!! Halat csak akkor vegyünk bele, ha már nagyon kevés van, mert nagyon-nagyokat lehet szívni vele...Csak olyan helyen vásároljatok, ahol rendbe vannak tartva az akváriumok, nincs benne döglött(vagy döglődő) hal, akkor van esélyed, hogy megmarad! (Aki részletesn kíváncsi a történetre, olvasgasson vissza a HWSW hasonló topicjában.) Ezektől a halaktól sokat ne várjatok, agyon vannak tenyésztve, 5-6 éve nem is ismertem ilyen problémát...

Új hozzászólás Aktív témák